کد خبر: 830442 A

کشور آمریکا شاید فعال ترین کشور در زمینه ساخت قطعات ایمپلنت باشد. که بسیار جدی و منسجم در این زمینه پیش می رود.

ایلنا، همانطور که می دانید جنس ایمپلنت از آلیاژ فلزی به نام تیتانیوم و یا تیتانیوم خالص می باشد که ساخت قطعات آن با فرموالسیون پیچیده و مراحل مختلفی انجام می شود.

سازندگان قطعات ایمپلنت کیفیت و دقت را فدای هیچ چیز نمی کنند به همین دلیل برندهای بسیار معروف سازنده ایمپلنت، اینقدر از کار خود مطمئن هستند که گاها برای آنها ضمانت مادام العمر صادر می کنند. هزینه ایمپلنت دندان در جلسه مشاوره متخصص ایمپلنت با بیمار تعیین می شود، برای آگاهی از قیمت ایمپلنت آمریکایی و اروپایی اعم از ایمپلنت آلمانی و ایمپلنت سوئیسی و ... این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. در این بین سازندگان دیگری نیز هستند که شاید با همین دقت و کیفیت نتوانند قطعات خود را تولید نمایند اما می شود از آنها نیز استفاده نمود، ولی توصیه اکید ما این است هرگز سراغ ایمپلنت های خیلی ارزان با برند های ناشناخته نروید، زیرا شک نکنید که تقلبی می باشند و استفاده از آنها، آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. قیمت انواع ایمپلنت بسته به نوع برند و تکنولوژی ساخت ان از حدود 3 میلیون تومان تا 7 میلیون تومان است.

1 .ایمپلنت آمریکایی

cost2

کشور آمریکا شاید فعال ترین کشور در زمینه ساخت قطعات ایمپلنت باشد. که بسیار جدی و منسجم در این زمینه پیش می رود. از همین رو در این مقاله هم به عنوان پیشرو از این کشور شروع نمودیم برای معرفی کشور ها و برند های سازنده ایمپلنت دندان. انواع برند ایمپلنت در آمریکا تولید می شود. ایمپلنت آمریکایی بایو با برند B جز برترین سیستم های جهان می باشد. که با نوآوری خود توانست جایگاه ویژه ای را از آن خود نماید. ایمپلنت لیزری ساخته این شرکت به دلیل سرعت بخشیدن به روند رشد استخوان و همچنین کاهش تحلیل استخوان بسیار بسیار در بین دندانپزشکان و بیماران محبوب گشته است. این ایمپلنت آمریکایی جز 5 برند برتر دنیا محسوب می شود. ایمپلنت آمریکایی زایمر به دلیل طراحی و ساخت منحصر به فرد خود جایگاه ویژه ای در ایمپلنت آمریکا و جهان دارد. در ایمپلنت های جدید ساخت این شرکت به جای تیتانیوم از فلز تنتالوم استفاده می شود. ایمپلنت آمریکایی آسترا نیز جزء برند های برتر محسوب می شود. این شرکت طراحی ویژه ای انجام داده که همانند برند بایو هورایزن روند رشد استخوان تسریع گردد. ایمپلنت آمریکایی تری آی یکی دیگر از برندهای معروف در زمینه ایمپلنت است که طراحی منحصر به فرد فیکسچر آن تحلیل استوان را به کمترین میزان خود می رساند. ایمپلنت آمریکایی اینتراالک از موفق ترین و پرطرفدارترین برند ها در زمینه ایمپلنت مخصوصا در کشور ایران می باشد. که از تکنولوژی های خاصی استفاده می کند که منحصر به خود شرکت اینتراالک می باشد، که تنوع بی نظیری را ایجاد نموده است.

1-1 قیمت ایمپلنت آمریکایی قیمت ایمپلنت های آمریکایی تنوع گسترده ای دارد. به طور کلی قیمت ایمپلنت در آمریکا با توجه به نوع تکنولوژی به کار رفته در ساخت قطعات آن و همچنین نوآوری های انجام شده متفاوت می باشد. مثال شرکت های زیمر و بایو همیشه جزء برند های برتر ایمپلنت بوده اند و از دیرباز تا کنون در رده بندی های صورت گرفته از انجمن دندانپزشکان آمریکا بیشترین امتیازات را دریافت کرده و همواره با رعایت استاندارد های اساسی جزء 5 برند برتر ایمپلنت در آمریکا و جهان بوده اند. قیمت ایمپلنت آمریکایی برندهای زیمر و بایو در محدوده 4 میلیون و پانصد هزار تا 6 میلیون می باشند. قیمت ایمپلنت دیگر برندهای آمریکایی نیز در همین محدوده و شاید اندکی کمتر است.

2 .ایمپلنت آلمانی

cost5

انواع برند های مختلف ایمپلنت آلمانی موجود است که می توان به ترتیب از آنها نام برد. ایمپلنت آلمانی Xive زایو و ANKYLOS انکیلوز که زیر مجموعه شرکت دنس پالی می باشند. Bego ب ق و برند نسبتا خوب با قیمت مناسب و اباتمنت های زیرکونیوم است. Medintika مدینتیکا جزء ایمپلنت های خوب آلمانی هست. Tiologic تیولوژیک قیمت متوسط ، کیفیت خوب و تنوع سایز باال از ویژگی های این برند که ساخت شرکت دنتاروم می باشد. ایمپلنت آلمانی دی آر اس DRS جزء برند های خوب و گران قیمت آلمانی می باشد. Trias ایمپلنت آلمانی تریاس که در حد ایمپلنت های کره ای می باشد. Alphatech ایمپلنت آلمانی آلفاتک ، Argon آرگون و Dentegris دنتگریس که جزء ایمپلنت های جدید و خوب ساخت کشور آلمان می باشد.

2-2قیمت ایمپلنت آلمانی قیمت ایمپلنت آلمانی دی آر اس به نسبت بقیه شرکت های سازنده در آلمان قیمت نسبتا باالتری دارد. در کل قیمت ایمپلنت در کشور آلمان از حدود 3 میلیون تا 5 میلیون تومان متغیر می باشد. قیمت ایمپلنت آلمانی در این چند سال اخیر زیاد تغییر نداشته است.

3 .ایمپلنت سوئیسی

cost6

ایمپلنت سوئیسی اشترومن straumann جزء بهترین برند های ایمپلنت می باشد که بین 5 برند برتر ایمپلنت دنیا قرار دارد و سابقه بسیار طوالنی در این زمینه دارد ایمپلنت سوئیسی اس پی ای SPI یکی از برند های ایمپلنت ساخت کمپانی تومن مدیکال سوئیس است که دارای قدمت بسیار طوالنی همانند اشترومن در ساخت ایمپلنت دندان می باشد. و هر دو شرکت همواره در ساخت ایمپلنت دارای نوآوری می باشند ایمپلنت سوئیسی اس ای سی SIC که جزء برندهای جدید ساخت ایمپلنت در کشور سوئیس می باشد، که کیفیت آن در حد ایمپلنت های کره ای می باشد ولی جزء ایمپلنت های پرفروش سوئیسی به شمار می آید. ایمپلنت سوئیسی بایو دنتال Implant Biodental هم همانند اس آی سی قدمت زیادی ندارد ولی با روی آوردن به اباتمنت های زیرکونیومی در چند سال اخیر سهمی از فروش را به خود اختصاص داده اند که اخیرا جزء برندهای موفق ایمپلنت سوئیسی به شمار می آید. ایمپلنت سوئیسی دکتر ایده Ihdeh جزء ایمپلنت های متوسط در کشور سوئیس می باشد که به دلیل آفر های ویژه ای که برگزار می کند بسیار خوشنام و معروف می باشد. ایمپلنت سوئیسی تی آر آی TRI هم سری جدید ایمپلنت های سوئیسی به شمار می آید که قطعات خود را مشابه ایمپلنت های آمریکایی شرکت زیمر می سازد و به دنبال کشف ایده های نوین در طراحی ایمپلنت می باشد.

3-3 قیمت ایمپلنت سوئیسی قیمت ایمپلنت سوئیسی فراز و فرود بسیاری را دارد. مثال ایمپلنت سوئیسی اشترومن جزء گرانترین ایمپلنت های دنیا به شمار می رود. در حالی که قیمت دیگر ایمپلنت های سوئیسی بسیار پایین تر می باشند. و این اختالف قیمت زیاد ایمپلنت در سوئیس شاید زیاد جالب نباشد. به طور کلی قیمت ایمپلنت سوئیسی از حدود 2 میلیون و 555 هزار تا 7 میلیون تومان می تواند متغیر باشد.

4 .ایمپلنت فرانسوی

cost3

ایمپلنت فرانسوی همانند دیگر ایمپلنت های اروپایی کیفیت مطلوب و قیمت مناسبی را دارند. ایمپلنت فرانسوی Axiom از برند ANTHOGYR آنتوژیر با سابقه طوالنی در تولید تجهیزات دندانپزشکی می باشد. قطعات ایمپلنت این برند بسیار ساده اما حرفه ای تولید می شوند. این ایمپلنت های فرانسوی سیستم طراحی مختص به خود را دارند که طراحی کانکشن های سه وجهی از جمله آن می باشد. از دیگر انواع ایمپلنت میتوان به برند فرانسوی iDi که حضور طوالنی مدتی در ایران داشته اشاره کرد که در بخش ایمپلنت و آموزش همیشه فعال بوده ، تنوع زیادی در فیکسچرهای خود دارد ، طراحی بعضی فیکسچرها به گونه ای منحصر بفرد است که سالیق خاصی مدلی مثل IDCAM رو انتخاب می کنند و جالبی این سیستم این هست که هر مدل از فیکسچرهای آن با دیگری از لحاظ ظاهری و کانکشن کامالً متفاوت بوده و نسبتا قیمت مناسبی هم دارد. Euroteknica از جمله انواع ایمپلنت هاى فرانسوى محسوب مى شود. شرکت اعتماد تجارت کیهان نمایندگى آنرا در ایران دارد. از مهمترین ویژگیهاى آن قیمت منطقى و داشتن گارانتى از طرف شرکت است.

4-4 قیمت ایمپلنت فرانسوی شاید ایمپلنت آی دی آی iDi معروفترین برند ایمپلنت فرانسوی باشد. قیمت ایمپلنت فرانسوی آی دی آی به نسبت کیفیت آن بسیار مناسب می باشد. کال قیمت ایمپلنت های فرانسوی در محدوده 3 میلیون و 555 تا 4 میلیون و 555 ثابت می باشند و تغییر خاصی ندارند. اصوال قیمت ایمپلنت فرانسوی دارای بیشترین ثبات بین ایمپلنت های اروپایی می باشد.

5 .ایمپلنت کره ای

cost1

ایمپلنت های کره ای با توجه به خدماتی که ارائه می دهند و همچنین قیمت بسیار مناسبی که دارند و عالوه بر همه اینها برای ایرانیان در دسترس بودن قطعات آن، بسیار مورد پسند دندانپزشکان و بیماران قرار گرفته اند. ایمپلنت کره ای اوستم Osstem جزء برند های معروف این کشور می باشد که اولین برندهای تولید کننده ایمپلنت در کشور کره نیز محسوب می باشد که دارای تاییدیه از انجمن غذا داروی آمریکا نیز می باشد. ایمپلنت کره ای ایمپلنتیوم Dentium پرفروش ترین ایمپلنت کره ای است که نوع ساخت آن بسیار ساده برای جراحی می باشد ضمن اینکه قیمت مناسب آن از جمله مزایای ایمپلنت کره ای ایمپلنتیوم می باشد. ایمپلنت کره ای مگاژن Megagen از ایمپلنت های خوب این کشور محسوب می گردد این برند بعد ها توسط شرکت اشترومن خریداری شد. ایمپلنت کره ای دی او DIO ک ایمپلنت با قیمت مناسب در کشور کره می باشد. ایمپلنت کره ای Biotech Neo که به نام سی ام ای هم شناخته می شود این نوع ایمپلنت کره ای دارای کیفیت مطلوبی می باشد که قیمت بسیار مناسبی را دارد. ایمپلنت کره ای یوفیت جزء رده های متوسط ایمپلنت در این کشور می باشد. ایمپلنت کره ای دنتیس Dentis جزء ایمپلنت های بسیار با کیفیت کشور کره می باشد. که سطح آن به اس ای ال ارتقا پیدا کرده و تنوع سایز های بسیار گسترده ای دارد. ایمپلنت کره ای دنتیس قابل رقابت با برندهای ایمپلنت اروپایی نیز می باشد.

5-5 قیمت ایمپلنت کره ای قیمت ایمپلنت های کره ای دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. قیمت ایمپلنت کره ای دنتیس در حدود 3 میلیون 555 هزار تا 4 میلیون متغیر می باشد. دیگر برندهای ایمپلنت کره ای نیز در همین محدوده یا پایین تر قیمت دارند.

6 .ایمپلنت ایتالیایی

cost4

ایمپلنت ایتالیایی سوییدن اند مارتینا Martina & Sweden جزء بهترین ایمپلنت های اروپایی شناخته می شود. البته ایمپلنت ایتالیایی شامل برند های دیگری نیز می باشد. Srl Italia Leader برند ایمپلنت ایتالیایی که از تکنولوژی های جدید ئ بروزی مانند لیزر و نانو استفاده می کند. ایمپلنت ایتالیایی GEASS که دارای بیش از 35 سال تجربه در ساخت قطعات ایمپلنت در ایتالیا می باشد. که کاربرپسندی و ساده بودن از جمله ویژگی های این کمپانی می باشد. care jdental ایمپلنت ایتالیایی جدیدی هست که به تازگی تولید می شود. برند های ایتالیایی ایمپلنت دارای محصوالت و طراحی های متنوعی در زمینه طراحی و ساخت قطعات ایمپلنت دندان می باشند.

6-6 قیمت ایمپلنت ایتالیایی ایمپلنت ایتالیایی سوییدن اند مارتینا دارای کیفیت و دقت باالیی می باشد و قیمت آن از دیگر برند های تولید کننده ایمپلنت در ایتالیا باالتر است. به طور کلی قیمت ایمپلنت ایتالیایی در محدوده 2 میلیون و 055 هزار تومان تا 4 میلیون و 555 هزار تومان می باشد. هزینه ایمپلنت دندان در جلسه مشاوره متخصص ایمپلنت با بیمار تعیین می شود بیمار می تواند حق انتخاب دارد و متناسب با بودجه خود ایمپلنت مناسبی انتخاب نماید. 

منابع مرتبط با این مقاله : drsojodi.com - implantcenter.co - tehran-implant.com - dmcc.pro - gishadental.com - dreshghi.com - dandal.ir

تجارت جهان آفر انجمن دندانپزشکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر