کد خبر: 828540 A

همه ما رویاهایی داریم که با آنها زندگیمون رو می‌سازیم. گاهی هم این رویاها به ما فرصتی می‌دهند تا زندگی را نه تنها برای خودمان، بلکه برای بقیه شیرین کنیم. مثل رویای خانم نجات خواه بانوی هنرمند و کارآفرین کاشانی که آرزوی قدیمی تشویق بچه‌ها به نماز باعث شد، دست به طراحی محصولات جدید برای جشن تکلیف بزند.

دغدغه‌های زیادی در سر همه‌ی ما هست که اگر خیلی وقت‌ها آنها را جدی بگیریم، می‌توانند سرآغاز ایده‌های نو و کارهای تازه باشند. برای خانم نجات خواه که 30 سال سابقه خیاطی دارد، یه دغدغه قدیمی این بود که بتواند چادرنمازی بدوزد که با آن بچه‌های مدرسه را به نماز خواندن تشویق کند. داستان این چادرنمازها را خانم نجات خواه این طور برای ما تعریف می‌کند:

یگ هدیه جذاب و متفاوت برای جشن تکلیف

چند سال پیش دائم در این فکر بودم که چطور می‌توانم دختربچه‌هایی را که به کارگاهم می‌آمدند تا برای نماز چادر بدوزند، خوشحال کنم و به خواندن نماز تشویق کنم. هدیه‌ای که توجه بچه‌ها رو به خودش جلب کنه، مناسب باشه و حتی علاوه بر چادرنماز، وسایل دیگه‌ای هم همراه خودش داشته باشد. یه پک هدیه مناسب که بتوانیم وقتی دخترها به سن تکلیف می‌رسند به آنها هدیه بدهیم و  با آن هدیه حس خوب بندگی و عبادت را تجربه کنند.

برای همین هم حسابی تحقیق کردم و مشورت گرفتم تا رسیدم به اینکه بسته حجاب جشن تکلیف طراحی کنم. مشخصات بسته این طور بود که شامل چادرنماز در انواع مختلف، سجاده نماز و کیف باشه تا تمامی وسایل نومکلف داخل آن جا بشوند.
photo5888513863941468410

که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها

برای شروع کار نیاز به تجهیزات بسیاری مثل چرخ خیاطی مخصوص برای دوخت کیف و سجاده داشتیم. ضمن اینکه باید پارچه‌های مختلف چادرنماز را بررسی می‌کردیم و از انتخاب طرح‌ها مطمئن می‌شدیم. برای مشورت سفرهای زیادی به تهران و شمال داشتم. حتی الان هم که طرح کلی کار به دست آمده، این سفرها ادامه دارد و پارچه‌ها با دقت فراوان خریداری می‌شوند. ست کردن کارها، نواردوزی و استفاده از انواع طراحی و انواع مدل دوخت باعث شد تا الان طرح‌های مختلفی را برای پک هدیه داشته باشیم.

مانع بعدی معرفی بسته حجاب به مشتریان بود. مدتی با سفارش خیلی کم و با چند مدرسه در اطراف کارگاه، کار را ادامه دادم، تا اینکه یک روز که با همسرم مشغول بررسی مدل کارها بودیم، تصادفا وب سایت مسجدکالا را دیدیم. باورمان نمی‌شد جایی هم هست که محصولات تخصصی مسجد را ارائه بدهد، اصلا بخشی به نام هدایای جشن تکلیف داشته باشد و مهمتر اینکه از تولیدکننده داخلی حمایت کند و واسطه فروش محصولات باشد.

قرار و مدارهایی که برکت کسب و کارم شد

ابتدای کار دو بسته حجاب ویژه جشن تکلیف به فروشگاه مسجدکالا ارائه دادم. برای پک‌ هدیه نام‌هایی شایسته و مناسب انتخاب کردیم. تلاش کردیم جنس همه محصولات مرغوب  و قابل شستشو باشد تا مشتری از خرید خود راضی باشد. تا امروز 4 بسته حجاب روی سایت معرفی کرده‌ایم که همگی قابلیت سفارشی‌سازی دارند و می‌توانیم آنها را دلخواه مشتری بدوزیم و ارائه بدهیم.

بسته حجاب جشن تکلیف نسیم ، بسته حجاب جشن تکلیف خورشیدی ، بسته حجاب جشن تکلیف بهاره ، بسته حجاب جشن تکلیف یاسمن از جمله این هدایاست. این امکان که بتوانم هر روز طرح‌ها و ایده‌های جدید استفاده کنم خودش از برکات کار بود. زمانی که کار را شروع کردم، فقط دو نیروی کار داشتم اما امروز با 10 خانم هنرمند دیگر کارگاهم را توسعه داده‌ام و شکر خدا کار ادامه دارد.

با مسجدکالا ایده‌هایم را عملی کردم

باور دارم توانسته‌ام رویاهایم را روی پارچه چادرنماز بدوزم و این همه به برکت  وجود تیمی به نام مسجدکالاست. تیم مسجدکالا بعد از اولین تماس، با روی گشاده از طرح من استقبال کردند، اخلاق خوب، انصاف و تلاشی که شاهد بودم انجام می‌شد تا مشتری همه جوره راضی باشد، از کیفیت خوب با وجود قیمت ارزان، همه و همه باعث شد تا امروز بعد از سه سال همکاری بگویم توانسته‌ام یکی از ایده‌هایم را عملی کنم.

بعد از آغاز همکاری با مسجدکالا سفارش‌هایم از 30 مورد به 1700 مورد در سال رسید و پیش‌بینی می‌کنم با همین روند، امسال میزان این سفارش‌ها به بالای 2000 سفارش برسد. برای من که داشتم یک بسته حجاب تولید می‌کردم، که هدیه‌ای فرهنگی و درعین حال مذهبی است، ارتباط با مسجدکالا دایره مشتریانم را گسترش داد و امروز از خانه تا مدرسه، از مدرسه تا مسجد مشتریان فراوانی دارم. امروز نه تنها  از کاشان، بلکه از شهرهای مختلف مشتری دارم و خیاط های بسیاری دارند کارهایم را به عنوان الگو انتخاب می‌کنند.

روزهای روشن چشم انتظار شماست

روزی که خانم از نجات خواه چادرنماز جشن تکلیف را برای سفر حج، حتی سفر عقد دخترخانمی خریداری کردند، حتما شما هم مثل ما به این نتیجه رسیده‌اید که اگر تلاش کنیم خدا به ایده هایمان برکت می‌دهد و آنها جای خودشان را پیدا می‌کنند.

بنابراین بیایید و به ایده‌هایتان فرصت دیده شدن بدهید. شاید فروشگاه مسجدکالا همان جایی باشد که خیلی وقته دنبالش هستید. جایی که می‌توانید ایده هایتان را پرو بال بدهید، عملی کنید و به دیگران هدیه بدهید. رسالت مسجدکالا حمایت از کالای ایرانی و کارگر ایرانی است. اینجا جایی است که می‌توانید نه یک فرصت، که هزاران فرصت تازه داشته باشید. برای ارتباط با مسجدکالا می‌توانید به نشانی www.masjedkala.ir مراجعه کنید و یا با شماره 03155571095 و 09135527035 تماس بگیرید.

حمایت از کارگر ایرانی چادر نماز جشن تکلیف هدیه جشن تکلیف جشن تکلیف دخترانه زنان کارافرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر