کد خبر: 826242 A

امنیت و حفاظت از اموال امروزه یکی از بزرگترین مسائل در بسیاری از زمینه‌هاست. برای مثال در فروشگاه‌های کوچک و بزرگ جهت محافظت از اجناس فروشگاه‌ها و جلوگیری از خروج غیر قانونی اجناس از فروشگاه‌ها، امنیت؛ یک موضوع بسیار مهم در این مکان‌ها می‌باشد.

به مجموعه سیستم گیت فروشگاهی و تگ لباس چسبانده شده بر روی لباس ها دزدگیر فروشگاهی می گویند. در ادامه بیشتر به بررسی سیستم دزدگیر فروشگاهی می پردازیم می پردازیم.

به طور مثال در فروشگاه های لباس بسیار مهم است تا درگاه های امنیتی وجود داشته باشد تا از خروج غیر قانونی البسه از فروشگاه جلوگیری کند. مطمئنا شما هم تا به حال تگ هایی که فروشندگان به لباس ها چسبانده اند را دیده اید که در صورتی که لباس حاوی تگ به گیت های امنیتی موجود در ورودی و خروجی فروشگاه نزدیک شود،گیت امنیتی هشدار می  دهد. در صورتی که این سیستم با استانداردها و اصول لازم به اجرا در بیاید می توان گفت که تقربیا امنیت را کاملا به  ارمغان می آورد و از رسیدن کوچک ترین خسارت مالی ناشی از دزدیده شدن لباس ها به فروشندگان جلوگیری به عمل می آورد.

تکنولوژی گیت های امنیتی در حوزه فروشگاه های لباس امروزه به شدت ارتقا یافته اند و مزایای  بسیار زیادی پیدا کرده اند. در این مقاله می خواهیم مسائل مربوط به امنیت فروشگاه های لباس و به طور تخصصی گیت فروشگاهی، دزدگیر فروشگاهی و هم چنین تگ لباس را مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

امنیت فروشگاه های لباس:

مسئله امنیت و جلوگیری از به سرقت رفتن اجناس  در فروشگاه های لباس، بسیار مهم است. به همین دلیل متخصصان حوزه ی امنیت همواره به دنبال یافتن بهترین راه ها برای جلوگیری از این سرقت ها می باشند. گیت های امنیتی از جدیدترین تکنولوژی های امنیتی هستنند و همانطور که گفتیم وجود آنها می تواند از وارد شدن خسارات مالی به فروشندگان جلوگیری کند. در صورتی که گیت های امنیتی در فروشگاه های لباس به کار گرفته شوند دیگر نیازی به نیروی انسانی برای کنترل فروشگاه نمی باشد. به مجموعه سیستم گیت فروشگاهی و تگ لباس چسبانده شده بر روی لباس ها دزدگیر فروشگاهی می گویند.

در ادامه بیشتر به بررسی سیستم دزدگیر فروشگاهی می پردازیم.

گیت فروشگاهی چیست؟

گیت فروشگاهی که مخفف کلمه لاتین آن  EAS به معنای ناظر الکترونیکی کالا می باشد یک تکنولوژی برای کنترل کردن کالاها و جلوگیری از به سرقت رفتن آن ها می باشد.

همان طور که گفته شد دزدگیر فروشگاهی شامل گیت فروشگاهی می باشد که با استفاده از تگ لباس که بر روی تمامی لباس های تحویلی به مشتریان چسبانده می شوند، هشدار داده می شود و بدین ترتیب از سرقت لباس ها جلوگیری می کنند.

گیت الکترونیکی علاوه بر لیبل یا همان تگ لباس دارای یک آنتن  نیز می باشد که در خارج از  فروشگاه می باشد و بخش مهم سیستم دزگیر فروشگاهی  به شمار می رود.

انواع گیت فروشگاهی:

گیت فروشگاهی در سه نوع RF، AM، EM تولید و وارد بازار شده است. در ادامه انواع مختلف گیت فروشگاهی را بررسی می نماییم.

هر کدام از انواع گیت فروشگاهی در بسامد خاصی عملیات کنترل را انجام می دهند. نوع اول گیت فروشگاهی ما بین 2 تا 10 مگاهرتز فعالیت می کند. در این نوع سیستم دزدگیر فروشگاهی، از لیبل دارای چسبندگی با ساختار مسطح استفاده می شود. این نوع سیستم دزدگیر فروشگاهی بیشتر در فروشگاه هایی کاربرد دارد که امکان چسباندن تگ مسطح بر روی اجناس نمی باشد به طور مثال در کتاب فروشی ها این  سیستم دزدگیر فروشگاهی کاربرد فراوان دارد.

علاوه بر این ها گیت فروشگاهی RF در فروشگاه های لباس با استفاده از تگ لباس نیز کاربرد فراوان دارد.

از ویژگی های مهم این دسته بندی از گیت های فروشگاهی می توان به قیمت مناسب آن اشاره نمود.

یکی از معایب این نوع گیت فروشگاهی این است در صورتی که دو گیت فروشگاهی RF در کنار یکدیگر قرار بگیرند امکان تداخل امواج دو سیستم با یکدیگر وجود دارد.

نوع دوم گیت فروشگاهی، گیت فروشگاهی AM می باشد که فرکانس 58 مگاهرتز فعالیت خود را انجام می دهند. این نوع گیت فروشگاهی تاکنون در مقایسه با انواع مشابه فروش موفقی نداشته است. از دلایل این اتفاق به مواردی همچون عدم چسبیدن و کنده شدن لیبل ها و قیمت بالا اشاره نمود. دزدگیر فروشگاهی EM بر خلاف نمونه های مشابه در مواردی که اجسام فلزی در اطراف گیت فراوان وجود داشته باشد اختلالی در کارش به وجود نمی آید. به دلیل داشتن چنین ویژگی، گیت فروشگاهی  AM بیشتر در فروشگاه هایی که بیشتر اجناسشان فلزی می باشد کاربرد دارند.

نوع آخر گیت فروشگاهی نوع EM آن است. از این نوع گیت ها نیز استقبال زیادی به عمل نیامده است. این گیت ها بیشتر در مواردی که لازم است یک چیز را به طور امانت به دیگران داد کاربرد دارد. مواردی مثل کتابخانه های عمومی از این  قبیل می باشند.

02

مزایای گیت فروشگاهی:

تا این جا به برخی از مزایای فوق العاده گیت فروشگاهی پرداختیم.

اصلی ترین مزیت این سیستم ها افزایش بی نظیر امنیت و کاهش سرقت ها و خسارات می باشد.

مزیت دیگر جلوگیری از هزینه های بسیاری برای بحث امنیت فروشگاه می باشد. همانطور که گفتیم به کارگیری این گیت ها باعث می شود دیگر نیازی به استفاده از تعداد بالای نیروی انسانی برای نظارت نباشد.

این گیت ها در جنس های مختلفی همچون آلومینیوم و ... ساخته می شوند و معمولا با تزئینات  نورپردازی جلوه ی بسیار زیبایی به فروشگاه ها می دهند.

خرید، نصب و نگهداری از سیستم های  دزدگیر فروشگاهی:

خرید اجزای این سیستم ها اعم از گیت فروشگاهی و تگ لباس باید با دقت تمام انجام شود چرا که در صورتی که انتخاب درستی نداشته باشیم ممکن است در آینده به مشکل بر بخوریم و دستگاه ما آن گونه که می بایست کار نکند. لذا می بایست خرید خود را با بالاترین دقت و از معتبرترین فروشندگان انجام دهیم.

شرکت یگانه فناوران بارکد به عنوان یکی از مشهور ترین شرکت های وارد کننده تجهیزات امنیتی و فروشگاهی، با 12 سال سابقه یکی از برترین ارائه دهندگان خدمات در حوزه گیت های فروشگاهی می باشد. شرکت یگانه  فناوران یکی از بهترین گزینه ها و معتبرترین فروشنده ها برای خرید گیت فروشگاهی به شمار می آید.

کیفیت، ضمانت و صداقت سه شعار اصلی شرکت یگانه فناوران بارکد می باشد و 12 سال سابقه  درخشان این شرکت و انجام هزاران پروژه موفق در حوزه محصولات امنیتی و فروشگاهی ثابت کننده ی این شعار می باشد.

پس از انجام خرید مناسب گیت فروشگاهی نوبت به نصب آن می رسد. نصب گیت امنیتی با توجه  به اهمیت فراوان آن در امنیت فروشگاه می بایست توسط نصاب های معتبر و با تخصص بالا صورت گیرد تا در آینده در استفاده از آن ها دچار مشکل نشوید. تکنیسین های شرکت یگانه فناوران با انجام پروژه های موفق بسیار زیاد، یکی از بهترین گزینه ها برای اجرای پروژه های گیت امنیتی می باشند.

پس از اینکه سیستم گیت امنیتی به اجرا در آمد همانند بسیاری دیگر از لوازم الکترونیکی، نوبت به حفاظت و نگهداری از آن ها می رسد. بهتر است در مواقعی که فروشگاه تعطیل است دزدگیر فروشگاهی را غیر فعال نموده تا سیستم داخلی آن خنک گردد.

یک نکته مهم دیگر این است که تگ لباس را به دور از گیت قرار داد تا بیش از حد هشدار ندهد.

امیدواریم با نکاتی که در این مقاله ذکر نمودیم بتوانید در انتخاب گیت امنیتی مناسب موفق عمل کنید و در استفاده از آن به هیچ گونه مشکلی بر نخورید.

فروشگاه های لباس دزدگیر فروشگاهی گیت فروشگاهی تگ لباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر