کد خبر: 821854 A

برای اخذ اقامت از کشورهای مختلف افراد باید در آن کشور مشغول به کار شوند و با پرداخت بیمه و مالیات اقامت دائم را کسب نمایند در نتیجه آن کشور باید نرخ بیکاری بسیار پایین داشته و دارای اقتصاد فوق العاده قوی باشد چه بسا که اگر فردی ناچار به ورود تحصیلی به آن کشور شود چه بهتر که آن کشور دارای سیستم نظام آموزشی رایگان باشد، در این میان میتوان نامی از کشور اتریش برد.

برای اخذ اقامت از کشورهای مختلف افراد باید در آن کشور مشغول به کار شوند و با پرداخت بیمه و مالیات اقامت دائم را کسب نمایند در نتیجه آن کشور باید نرخ بیکاری بسیار پایین داشته و دارای اقتصاد فوق العاده قوی باشد چه بسا که اگر فردی ناچار به ورود تحصیلی به آن کشور شود چه بهتر که آن کشور دارای سیستم نظام آموزشی رایگان باشد، در این میان میتوان نامی از کشور اتریش برد.

اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش یکی از کشورهای واقع در اروپایی مرکزی به پایتختی وین میباشد که دارای همسایگانی مانند آلمان، چک، مجارستان و سوئیس میباشد.

از نظر اقتصادی کشور اتریش چهاردهمین کشور ثروتمند جهان با سرانه تولید ناخالص هست که راه های زیادی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

مهاجرت به اتریش از روش تحصیلی

مهاجرت به اتریش از روش کار همراه با داشتن کارفرمای اتریشی

مهاجرت به اتریش از روش کار به صورت جستجوی کار

مهاجرت به اتریش از روش تولد

مهاجرت به اتریش از روش ازدواج

مهاجرت به اتریش از روش پناهندگی( غیر قانونی و توصیه نمیشود)

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه وکالت در زمینه حقوق بین الملل با شما قدم به قدم همراه میباشد تا از روش قانونی با کم ترین ریسک و هزینه بتوانید انواع راه های مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله اروپا، کشورهای انگلیسی زبان مثل کانادا و یا کشورهای همسایه را بشناسید سپس اقدام نمایید.

تحصیل در اتریش

اتریش به دلیل وجود نظام تحصیلی رایگان متقاضیان زیادی را توانسته جذب نماید. در اتریش می توان به دو زبان آلمانی  و انگلیسی تحصیل نمود. از مزایای تحصیل در این کشور می توان به :

 • امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی
 • امکان تحصیل به صورت رایگان
 • امکان دریافت مجوز کار در حین تحصیل
 • امکان دریافت اقامت بعد از اتمام تحصیل
 • و.. اشاره نمود.

برای ورود به این کشور جذاب از طریق تحصیل باید شرایط مورد نیاز را احراز نمائید. از جمله مدارکی که برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش مورد نیاز است شامل:

 • مدرک تحصیلی مقاطع قبل
 • مدرک زبان مرتبط
 • مدارک هویتی
 • نامه اشتغال به تحصیل
 • نامه تمکن مالی و... می باشد.

در اتریش در حین تحصیل اجاز کار را نیز وجود دارد و در مقطع لیسانس 10 ساعت، در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکترا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارید.

طول دوره تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس 4 سال، مقطع فوق لیسانس 2 سال و مقطع دکترا 3 سال می باشد.

برای رشته هایی از جمله مکانیک، عمران، برق و به طور کلی رشته های فنی مهندسی شرایط کاری بهتری برای متقاضیان فراهم می شود.

 برای تحصیل در اتریش نکته حائز اهمیت ارائه نامه اشتغال به تحصیل می باشد و برای بسیاری از متقاضیان ارائه این نامه مشکل است در صورتی که برای کشورهای دیگری از جمله نروژ و فرانسه می توان بدون ارائه نامه اشتغال به تحصیل اقدام نمود.

تحصیل پزشکی در اتریش

برای تحصیل پزشکی در اتریش به عنوان یک دانشجوی خارجی نیازمند الزاماتی هستید که خدمت شما عرض میکنیم.

اتریش از جمله کشورهای اروپایی میباشد که هنوز تحصیل در دانشگاهای دولتی برای دانشجوهای خارجی رایگان میباشد.

 تحصیل رایگان در این کشور برای دانشجوهای خارجی  یک موقعیتی هست که خیلی از افراد دوست دارند ازآن استفاده نمایند.

معمولا شرایط پذیرش  در دانشگاههای کشور اتریش و کشورهایی مثل المان و نروژ با سایر کشورهای اروپایی تفاوت دارد

برای تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش نیازمندیهای خاصی نیاز است که البته تحصیل در رشته پزشکی موارد خاص تری هم نیاز است

شما برای پذیرش در‌ دانشگاهای رایگان و تحصیل در رشته پزشکی‌باید:

دارای سطح C1 آلمانی باشید

امتحان ورودی را بگذرانید که شامل دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضی ، زبان آلمانی و آزمون ضریب هوشی خواهد بود.

و اما شرط سوم واصلی شرط داشتن پذیرش نامه از دانشگاه دولتی در رشته پزشکی در کشور خود خواهد بود، اگر سطح زبان شما در سطح آلمانی C1 نباشد می توانید در دانشگاه و کالج یک برنامه دو ساله با هزینه 7،700 یورو برای هر سال به مدت 2 سال تحصیل نمائید

 که در سال اول ، شما برای رسیدن به سطح B2 در دانشگاه وین ثبت نام می کنید و در سال دوم شما برای رسیدن به سطح C1 دوره 9 ماهه را ادامه می دهید که شرایط شرکت در آزمون ورودی  را بدست بیارید

 تاریخ امتحان ورودی پزشکی در ابتدای جولای هر سال است، شما برای تحصیل تو این رشته به عنوان دانشجوی خارجی تنها 800 یورو سالیانه پرداخت خواهید کرد و هزینه های زندگی ماهیانه بین 600 تا 800 یورو خواهد بود.

کار در اتریش

اگر شما از شرایط مطلوب کیفیت بالای زندگی در کشور اتریش شنیده اید و به جهت نرخ بیکاری کم و نیاز به نیروی کار مشتاق به مهاجرت از طریق حرفه و شغل به این کشور شده اید ما هم قصد داریم برای رسیدن به هدف دلخواه افراد در این مقاله آن ها را راهنمایی نماییم.

دلایل و انگیزه های متفاوتی برای مهاجرت هر شخصی وجود دارد که شاید بسیاری از متقاضیان مهاجرت به دنبال ایجاد شرایط بهتری چه از جهت مالی و چه مقوله های دیگر در زندگی فعلی باشند،   پس طبیعتا داشتن درامد خوب در آن کشور که پاسخگوی مخارج زندگی باشد اولین دغدغه مهاجر افراد خواهد بود.

در حال حاضر شرایط مهاجرت برای کار در اتریش با توجه به نیاز و تقاضای این کشور از سوی اداره کار و اداره مهاجرت مشخص می شود، خبر خوب این که برخی مشاغل که در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور هستند شانس بالاتری برای موفقیت خواهند داشت.

در یک برنامه ریزی کاملا واضح اداره مهاجرت اتریش جهت اخذ ویزای کاری این کشور از سوی اتباع خارجی، افراد را در سه گروه تقسیم بندی کرده است:

که هر سه گروه برای واجد شرایط شدن، افراد نیازمند اخذ امتیاز هستند.

در یک کدام از این گروه بندی ها افراد با هر حرفه ای فارغ از داشتن سن مناسب، مدرک تحصیلی یا اموزشی در ارتباط با حرفه کاری، دانایی زبان المانی و سابقه کار نیاز به داشتن یک پیشنهاد کاری نیز از سوی کارفرمای اتریشی نیز هستند که با رعایت اصول و قوانین اداری کار برای افراد ارسال شود که امری ناشدی است، در گروه دیگر نیز همین مسیر طی خواهد شد با این خبر خوب که نزدیک به ۴۵ حرفه و شغل در مهارت های کمبودی کشور اتریش وجود دارند که فرد با اخذ ۵۵ امتیاز واجد شرایط دریافت این ویزا می شود که طی نمودن این مسیر به مراتب به خاطر کمبود این مهارت های دیگر نیز به رقابت با نیروی کار اتریشی یا اروپایی ندارد.

اما در بهترین حالت فارغ التحصیلان در ۸ گروه شغلی درخواستی می توانند بدون داشتن پیشنهاد کار و عدم نیاز به رقابت با نیروی کار اتریشی و اروپایی با اخذ ۷۰ امتیاز موفق به اخذ ویزای جستجوی کار اتریش شوند که این رشته ها عبارتند از:

 1. مهندسی برق قدرت
 2. مهندسین کامپیوتر نرم افزار
 3. مهندسی مکانیک
 4. مهندسی الکترونیک و مخابرات
 5. مهندسی در حرفه های خاص
 6. مدیریت بازرگانی
 7. اقتصاد
 8. فیزیک

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی یکی از مسائلی میباشد که این روزها ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است مخصوصا برای اتباع ایرانی! زیرا در کشور ایران نوسانات نرخ ارزی بسیار زیاد میباشد و افراد هر لحظه باید هزینه های زندگی کشور مدنظرشان مانند هزینه زندگی در اتریش را بررسی نمایند در جداول زیر ما به توضیح هزینه احتیاجات اولیه مانند اقلام خوراکی، هزینه مسکن و حمل و نقل میپردازیم.

اقلام

یک وعده غذا در رستوران معمولی ـــ 12.00 یورو

کوکا/ پپسی ـــ 2.72 یورو

آب ـــ 0.62 یورو

شیرـــ 4.01 یورو

یک قرص نان   ـــ 1.61 یورو

1 کیلوگرم برنج ـــ  0.80 یورو

تخم مرغ 12 عدد ـــ 2.76 یورو

1 کیلوگرم پنیر محلی ـــ 4.84 یورو

1 کیلو گرم سینه مرغ ـــ 4.77 یورو

1 کیلو گرم گوشت گاو ـــ 7.65 یورو

1 کیلو گرم سیب زمینی ـــ 0.60 یورو

حمل و نقل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ـــ 2.40 یورو

عبور و مرور ماهیانه ـــ 47.00یورو

تاکسی با تعرفه معمولی4.00 ـــ یورو

بنزین لیتری ـــ 4.69 یورو

اجاره مسکن

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر ـــ 720.52 یورو

آپارتمان 1 خوابه خاج از مرکز شهر ـــ 575.39 یورو

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر ـــ 1,330.86 یورو

آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر ـــ 1,027.81 یورو

در این مقاله سعی بر این شد تا در مورد مسائل مهم مهاجرت به کشور اتریش و راه های پرمخاطبی مانند ویزای تحصیلی و ویزای کاری اتریش به شما عزیزان توضیح داده شود تا با اطلاعات به روز شده به راحتی بتوانید قدم در راه مهاجرت بگذارید.

 

 

اتریش حقوق حمل و نقل یورو اجاره مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر