کد خبر: 818739 A

مهاجرت به آمریکا ممکن است نسبت به بقیه کشورها سخت تر باشد که البته راه ها و روش های مختلفی نیز دارد که در زیر به مهم ترین آن ها اشاره کردیم:

 1.  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 2.  مهاجرت از طریق شغل و کاریابی
 3.  مهاجرت تحصیلی و پژوهشی
 4.  مهاجرت از طریق نامزدی و ازدواجی
 5.  مهاجرت از طریق لاتاری

همه موارد بالا به جز مورد آخر تحت تاثیر سیاست های متغیر خارجی کشور آمریکا است و هرو روز مشکلات بیشتری نسبت به روز قبل سر راه آنها قرار میگیرد راه های سختی است برای مهاجرت. ولی لاتاری تنها راهی است که صحبت های اخیر ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا نیز تاثیری بر برگذاری این قرعه کشی نمی گذارد.

لاتاری چیست؟

قرعه کشی است که هرساله دولت آمریکا برگذار میکند و به 55000 نفر از سرتاسر دنیا اجازه اخذ اقامت آمریکا و گرین کارت میدهد که از این تعداد 4500 نفر سهم ایران است. سهمیه بندی کشور ها به این صورت است که هر کشوری که مهاجر کمتری به آمریکا داشته باشد از سهمیه بیشتری برخوردار است.

گرین کارت چیست؟

کارتی است که نشان دهنده این است که شما اجازه اقامت دائم آمریکا را دارید که علاوه بر آن دارای مزایای دیگری نیز مانند اجازه تحصیل در آمریکا ، راه اندازی کسب و کار خود ، ازدواج و زندگی را دارد و راه بسیار مناسبی برای زندگی در آمریکا را برای شما رقم میزند. تنها تفاوتی که شما با شهروند رسمی آمریکا دارید این است که شما حق رای ندارید.

شرایط ثبت نام در لاتاری چیست؟

شرایط ثبت نام لاتاری بسیار آسان است به دلیل باعث محبوبیت این شیوه مهاجرت شده. برای ثبت نام در لاتاری شما باید حداقل 12 سال سابقه تحصیل در ایران داشته باشید که معادل پیش دانشگاهی است. اگر این شرایط را ندارید و یا سنتان زیر 18 سال است داشتن 2 سال سابقه کار معتبر در ایران کفایت میکند.

مدارک ثبت نام لاتاری چیست؟

مدارک لازم برای ثبت نام در لاتاری چیز زیادی نیست ، شما لازم است اطلاعات شخصی خود و خانواده خود را به صورت دقیق داشته باشد ، عکسی متناسب با شرایط معیین شده آماده برای آپلود در سایت داشته باشید و پاسپورت ، که وارد کردن شماره پاسپورت ، تاریخ انقضا و کشور صادر کننده آن در هنگام ثبت نام در سایت کارت سبز لازم است. لازم به ذکر است که داشتن پاسپورت شرطی است که از سال گذشته اضافه شده است.

آموزش ثبت نام در لاتاری

در این بخش سعی بر آن شده که آموزش ثبت نام لاتاری از طریق سایت کارت سبز را به شما عزیزان آموزش بدهیم. سایت کارت سبز یک سرویس هوشمند و کاربردی دارای مجوز است که ثبت نام لاتاری را به زبان فارسی برای شما عزیزان محیا کرده است. کافیست مراحل زیر را انجام بدهید :

02

 1. وارد پورتال اینترنتی کارت سبز به آدرس https://www.cartesabz.net/register/ شوید.
 2. بر روی ثبت نام لاتاری کلیک کنید
 3. وضعیت تاهل و تجرد خود را به صورت دقیق از گزینه های مشخص شده انتخاب کنید.
 4. اطلاعت شخصی خود را به صورت کامل و دقیق وارد کنید و عکس مناسب* را آپلود کنید ، اگر عکسی مناسب ندارید آن قسمت را خالی بگذارید و بعدا از طریق واتساپ یا تلگرام عکس مناسب را برای ما ارسال کنید و یا حتی می توانید با هماهنگی به دفتر کارت سبز مراجعه کنید تا عکاس ما عکس مناسب را از شما بگیرد.
 5. در این مرحله باید شماره تلفن وارد شده در قسمت اطلاعات شخصی را تایید کنید ، کدی را که به شماره شما ارسال میشود را در کادری که ظاهر می شود وارد کنید تا شماره شما تایید شود.
 6. هم اکنون باید مبلغ مشخص شده را که نسبت به تعداد اعضا خانواده تان محاسبه شده است را از طریق درگاه های بانکی پرداخت کنید.
 7. ثبت نام شما کامل شده است و از اینجا به بعد را متخصصان ما به بعهده می گیرند.
مهاجرت گرین کارت لاتاری اخذ اقامت اخذ اقامت آمریکا ثبت نام لاتاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر