کد خبر: 818687 A

بهترین زمان برای خرید بلیط سیستمی حدود 7 هفته قبل از تاریخ مورد نظر شما برای سفر است.بدترین زمان نیز حدود 14 روز قبل از تاریخ مورد نظر شما برای پرواز است.در چنین مواقعی خرید بلیط هزینه ی زیادی برای شما دارد.

خیلی از مردم فکر می‌کنند سفر رفتن هزینه ی زیادی برایشان دارد به همین دلیل  مسافرت را از برنامه ی زندگی خود کنار میگذارند و ترجیح میدهند سفر نروند،در صورتی که با کمی مدیریت هزینه و پس انداز میتوانند دیگر نگران بودجه و هزینه های سفر نباشند و مسافرت و خرید بلیط خارجی را در برنامه ی زندگی خود قرار دهند.برای این کار فقط لازم است بدانند چگونه بلیط ارزان هواپیما بخرند.

در این مطلب میخواهیم 7 نکته ی مهم درباره ی خرید بلیط ارزان هواپیما را که باعث می‌شود مقدار قابل توجهی در هزینه های سفرتان صرفه جویی کنید با شما به اشتراک بگذاریم ، نکاتی که ساده هستند اما دانستن آن ها به شما در خرید بلیط سیستمی کمک میکنند.

1- صبر کنید تا به موقع اش بلیط بخرید!

اگر میخواهید مقداری از پولتان را برای سفر بعدی پس انداز کنید بهترین کار یک زمانبندی درست برای خرید بلیط خارجی است. بهترین زمان برای خرید بلیط سیستمی حدود 7 هفته قبل از تاریخ مورد نظر شما برای سفر است.بدترین زمان نیز حدود 14 روز قبل از تاریخ مورد نظر شما برای پرواز است.در چنین مواقعی خرید بلیط هزینه ی زیادی برای شما دارد.

جالب است بدانید که کسانی هم هستند که خیلی زودتر از زمان سفر اقدام به خرید یا بلیط داخلی میکنند مثلا 4 ماه زودتر.اینگونه افراد هم نمیتوانند بلیط ارزان هواپیما پیدا کنند و در بیشتر اوقات از خرید خود ناراضی هستند. اگر قصد سفر در تعطیلات را داشته باشید این زمانبندی خرید بلیط هواپیما برای شما بسیار مناسب است به این دلیل که برنامه ریزی در این ایام راحت است و میتوانید 7هفته قبل تر بلیط خود را بخرید تا در دام بلیط های گران قیمت در نزدیکی ایام تعطیل نیوفتید.

ثلبفی

 

2- روزهایی در هفته که بلیط ارزان تر است را شناسایی کنید!

روزی که برای سفر انتخاب کرده اید تاثیر مستقیم در پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما دارد. همانطور که در سال روزهایی هستند که بلیط گرانتر است مثل تعطیلات رسمی ، در هفته هم بعضی روزها بلیط های گرانتری نسبت به سایر روزهای هفته دارند.

معمولا در پروازهای خارجی روزهای جمعه وشنبه گران ترین روزهای هفته برای خرید بلیط خارجی یا بلیط داخلی هستند و برای پرواز های داخلی میتوان روزهای  پنج شنبه و جمعه را جزو روزهای گران هفته دانست. طبق تحقیقات تفاوت قیمتی بین روز سه شنبه و یکشنبه تقریبا 29 دلار برای پرواز یک طرفه و 58 دلار برای پرواز رفت و برگشت است.

اگر قصد سفر در روزهای آخر هفته را دارید پیشنهاد میکنیم که برای سفرهای خارجی به جای روزهای جمعه وشنبه، روزهای شنبه تا دوشنبه را انتخاب کنید و برای سفرهای داخلی به جای دو روز آخر هفته روزهای پنج شنبه تا یکشنبه را در نظر بگیرید تا سفر ارزان تری را داشته باشید. در چنین مواقعی ممکن است اختلاف قیمت هایی در پروازهای مختلف باشد که باید حواستان را در این مورد جمع کنید.

3- پی در پی قیمت ها را چک کنید.

یکی از نکات مهم در پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما برای پرواز های خارجی این است که بهترین زمان برای خرید بلیط را بدانید.طی تحقیقاتی معلوم شده است که اختلاف قیمت بین بدترین و بهترین زمان خرید چیزی نزدیک به 250 دلار است . یعنی شما با کمی دقت میتوانید مبلغ زیادی را در خرید بلیط  پس انداز کنید.

اگر سفر به کشور خاصی را دوست دارید سعی کنید هفته ای یک بار به یک سایت فروش انلاین بلیط سرک بکشید و قیمت بلیط خارجی یا بلیط داخلی را در زمان های مختلف با کلاس های پروازی مختلف بررسی کنید.خرید بلیط ارزان هواپیما یکی از بهترین لذت های سفر است که میتوانید آن را به راحتی تجربه کنید.

ظسزبظشسی

 

4- موقع تغییر فصل و ایام تعطیل را انتخاب نکنید.

همانطور که باید حواستان باشد چه زمانی بلیط میخرید،باید بدانید قصد سفر به چه مکانی را در چه زمانی دارید.دلیلش این است که مهم ترین چیزی که بر قیمت بلیط خارجی یا بلیط داخلی تاثیرگذار است میزان پر بودن آن پرواز است. در روزهای تعطیل سال مثل عید نوروز یا کریسمس باید خیلی گران تر از روزهای دیگر سال بلیط برای پرواز داخلی یا خارجی بخرید.علتش این است که خطوط هوایی بسیار شلوغ تر از وقت های دیگر است و همه ی صندلی های هواپیما پر میشود و باید پول بیشتری پرداخت کنید تا بتوانید به سفر مورد نظر بروید.

موضوع مهم دیگری که روی قیمت بلیط تاثیر دارد مقصد مورد نظر شما خوهد بود. مثلا اگر شما قصد خرید بلیط خارجی یا بلیط داخلی برای سفر به یک کشوراروپایی را دارید باید بدانید بلیط کشورهای اروپایی در فصل تابستان بسیار گران هستند و بهترین زمان برای سفر به این قاره ماه فوریه و مارچ است.در پرواز داخلی نیز همانطور که میدانید فصل تابستان اوج سفرهای مردم است و قاعدتا بلیط هواپیما گرانتر خواهد بود.با همه ی این صحبت ها اگر تصمیم خود را گرفته اید و میخواهید در این زمان ها سفر کنید بهتر است طبق زمانبندی که در مورد شماره دو(بخش اول) گفتیم عمل کنید تا ضرر نکنید.

 

۵- درباره فرودگاه های مقصد مورد نظرتان تحقیق کنید.

در ابتدا باید بدانید که هرچه حق انتخاب های بیشتری در خرید بلیط خارجی یا بلیط داخلی داشته باشید بهتر میتوانید تصمیم بگیرید ودر نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید.پس تعداد فرودگاه های مقصد مورد نظرتان را بررسی کنید مثلا اگر مثل تهران دوتا فرودگاه دارد حتما هردو فرودگاه را چک کنید.

برای اطلاع از فرودگاه های مقصد چه در پرواز داخلی و چه در پرواز خارجی کافی است یک سرچ ساده در اینترنت انجام دهید.اگر حوصله ی سرچ کردن ندارید هنگام خرید آنلاین بلیط وقتی شهر مقصدتان را وارد میکنید فرودگاه های آن برای شما نمایش داده میشود.اگر بیشتر از یک فرودگاه به نمایش درآمد در همان مرحله ی اول میتوانید اطلاعات مورد نیاز را درباره ی فرودگاه ها کسب کنید و با آگاهی فرودگاه مورد نظر را انتخاب کنید.

طسرلسی

۶- سفرهای دسته جمعی

اگر قصد رفتن به سفر با اعضای خانواده یا جمع دوستانتان را دارید بهتر است به جای خریدن بلیط خارجی یا بلیط داخلی از تورهای مسافرتی استفاده کنید.اما اگر اهل تور نیستید بهتر است به صورت یکجا بلیط نخرید و آن را تقسیم بندی کنید.چون تخفیف خریدهای گروهی در پروازخارجی بسیار کمتر از پرواز داخلی پیدا میشود و احتمال اینکه شما بتوانید از این تخفیف ها استفاده کنید بسیار کم است.

اگر میخواهید از گفته ی ما برای خرید جداگونه ی بلیط ها مطمئن شوید یکبار بعد از جست و جوی مقصد و پرواز داخلی یا خارجی مورد نظرتان چند صندلی را با هم انتخاب کنید و سپس دوتا دوتا و قیمت ها رابا هم مقایسه کنید.خواهید دید که خرید جدا جدا برای شما به صرفه تر خواهد بود.

۷- فقط به قیمت بلیط توجه نکنید!

برای همه ی ما قیمت بلیط مهم است و کسی نیست که بگوید با هر قیمتی که باشد بلیط میخرم مگر در مواقع اضطراری که فرق میکند. باید بدانید پیدا کردن بلیط خارجی ارزان قیمت نشان دهنده ی زرنگی شما نیست.هنگام خرید بلیط برای پرواز داخلی یا خارجی مخصوصا در پرواز های خارجی باید به نکات دیگری از جمله: خط هوایی و کلاس پروازی توجه کنید.وقتی شما دلیل ارزان بودن بلیط را بدانید و در مورد آن آگاهی لازم را داشته باشید میتوانید بدون نگرانی خرید بلیط را انجام دهید.

فراموش نکنید که خرید و فروش بلیط یک نوع تجارت به حساب می آید و این خود شما هستید که مشخص میکنید در این فرآیند سود میبرید یا ضرر میکنید.

 

 

 

پرواز داخلی بلیط ارزان هواپیما بلیط خارجی بلیط داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر