کد خبر: 817841 A

یکی از را ه‌های آشنایی با قوانین و پیدا کردن کار در کانادا مراجعه به سازمان خدمات مهاجرتی کانادا است. این سازمان معمولا جلسات آموزش کاریابی مختلفی برگزار می نماید. در این جلسات متقاضیان می توانند ضمن آگاهی با قوانین کار در کانادا ،با مسائلی از قبیل نوشتن رزومه، آشنایی با منابع و اطلاعات مشاغل مورد نیاز کانادا، در آمد مشاغل در بازار کار کانادا، گواهی و مدارک مورد نیاز جهت مشاغل مختلف ، آشنا شوند .

چگونه وارد بازار کار کانادا شویم؟ معرفی وب سایت های کاریابی

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید احتمالا یکی از موضوعات و چالش های پیش رو شما پیدا کردن یک شغل مناسب در کانادا می باشد. پیدا کردن کار در کانادا و قوانین کار همواره از موضوعات مهمی ست که متقاضیان مهاجرت به این کشور قبل و بعد از ورود به کانادا در مورد آن تحقیق می نمایند. جمع آوری اطلاعات در این خصوص و برنامه ریزی لازم ، می تواند مدت زمان لازم برای پیدا کردن شغل مناسب را کوتاه نماید .

متقاضیان کار در کانادا همچنین می توانند از روش های معمول کاریابی در کانادا از قبیل : مراجعه مستقیم به سازمان ها ، تکمیل فرم های درخواست مشاغل ، بررسی نشریات ، شرکت در مصاحبه شغلی ، بررسی سایت های کاریابی کانادا نیز استفاده نمایند . افرادی که به دنبال کار می گردند می بایست به این نکته نیز توجه داشته باشند که برقراری ارتباط و گسترش دایره آشنایان در کانادا می تواند آگاهی آنها را از موقعیت های شغلی موجود در کانادا بیشتر و روند پیدا کردن شغل مناسب را تسریع نماید.

برخی از سایت های کاریابی در کانادا

از جمله راهکارهای یافتن شغل مناسب در کانادا، مراجعه به سایت های کاریابی حرفه ای است. برخی از این سایت ها دولتی و برخی دیگر نیز خصوصی اند. در ادامه می توانید لیست های از وب سایت های مطرح در زمینه کاریابی در کانادا را مشاهده نمایید.

 • www.indeed.ca

 •  www.careerclick.com

 •  www.canadajobs.com

 •  www.healthcarejobs.ca

 •  www.pharmaceutical.ca

 •  www.resignation.ca

 • www.summerjobs.ca

 • www.itjobs.ca

 • www.salesrep.ca

 • www.retail.ca

 • www.callcentrejob.ca

 • www.ratemyemployer.ca

 • www.monster.ca

 • www.accountingjobs.ca

 • www.jobwings.ca

 • www.hrjob.ca

قوانین کار در کانادا

قوانین کار در کانادا مسئولیت حفاظت از حقوق کارمندان و کارفرمایان در محیط های کاری را در برعهده دارد . دولت فدرال با همکاری دولت های محلی، اتحادیه ها، کارفرمایان، شرکای بین المللی و سایر سهامداران، محیط های کاری مناسب، ایمن و کارآمدی را فراهم نموده و موجب گسترش روابط مشترک در محل کار شده است.

قوانین ساعات کاری در کانادا

ساعات کار استاندارد در کانادا 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته می باشد.  حداکثر ساعات کار در طول یک هفته 48 ساعت است. این میزان ساعت کار می تواند در شرایط استثنایی از جمله برای انجام کارهای اضطراری و کارهایی که مجوز فعالیت بیشتری دارند تغییر یافته و  از حد معمول بیشتر شود. البته قوانین کار در برخی از مشاغل خاص و برخی صنایع ساعات های استاندارد متفاوتی را تعریف نموده است .

قوانین اضافه کاری در کانادا

ساعاتی که کارمندان در کانادا بیشتر از ساعات کاری استاندارد کار می نمایند ، ساعت های اضافه کار آنها محسوب می شود. دستمزد اضافه کاری با نرخ حداقل 1.5 برابر دستمزد ساعتی معمولی به ازای هر ساعت اضافه کاری محاسبه می شود. در برخی موارد مدیران و متخصصین مانند پزشکان، وکلا، دندانپزشکان، معماران و مهندسین از اضافه کاری معاف می باشند .

تعطیلات سالانه و تعطیلات عمومی

کارمندان در کانادا در هر سال 9 روز تعطیلات عمومی دارند که این روزهای تعطیل نیز به عنوان تعطیلات قانونی شناخته شده است. تعطیلات عمومی سالیانه در کانادا عبارتند از:

 • روز سال نو

 • جمعه نیک یا آدینه مقدس (Good Friday)

 • روز کارگر

 • روز ویکتوریا

 • روز شکرگزاری

 • روز کانادا

 • روز کریسمس

 • روز باکسینگ (یک روز پس از کریسمس)

 • روز یادبود

 

قوانین مرخصی در کانادا

مطابق قانون کار برخی شرایط مرخصی و غیبت به شرح زیر می باشد . هیچ کارفرمایی حق اخراج، تعلیق یا تنزل یک کارمند را به دلیل هر یک از موارد زیر ندارد. در برخی موارد خاص، تغییراتی در میزان مرخصی ها داده می شود.

·مرخصی استعلاجی کانادا : در صورتی که کارمند حداقل برای سه ماه متوالی برای یک کارفرما کار کرده باشد، حق استفاده از مرخصی استعلاجی به مدت 17 هفته خواهد داشت. کارمند در صورتی که کارفرما درخواست کند، موظف به ارائه گواهی پزشک تا15 روز پس از بازگشت به کار خواهد بود.

·مرخصی به دلیل آسیب حین کار: کارفرمایان نسبت به جبران دستمزد کارمندان و کارگران در این نوع از مرخصی اقدام نمایند . وجه پرداختی می بایست معادل مبالغ تعیین شده جهت جبران خسارات کارگران در استان یا منطقه محل زندگی آنها باشد .

·برنامه هایی برای معلولیت های درازمدت :  یک کارفرما می تواند از مزایای دراز مدت معلولیت برای کارمندان خود جهت جبران درآمد از دست رفته آنها استفاده کند. این معلولیت ها اغلب شامل ناتوانی در ادامه کار در طولانی مدت به دلایل پزشکی می شود.

·مرخصی بارداری : زنان بارداری که ادامه کار فعلی شان سلامت آنها یا فرزندشان را به خطر می اندازد، می تواند از کارفرما درخواست مرخصی و یا تغییر مقطعی وظایف خود را داشته باشند.

·مرخصی زایمان : کارمندان زن، از جمله مدیران و متخصصان، در صورتی که شش ماه متوالی پیش از شروع مرخصی برای یک کارفرما کار کرده باشند، حق دارند تا 17 هفته از مرخصی پیش از زایمان استفاده کنند.چنانچه زایمان در طول 17 هفته مرخصی انجام نشود، مرخصی زایمان می تواند تا روزی که فرزند متولد می شود، تمدید شود.

·قانون مرخصی والدین : پدر و مادرها می توانند در صورتی که واجد شرایطی مشابه مرخصی زایمان باشند، به مدت 63 هفته از مرخصی والدین استفاده نمایند. آنها می توانند در طول 78 هفته پس از تولد نوزاد درخواست استفاده از این مرخصی را بدهند.

·بستری شدن نوزاد :اگر نوزاد در مدت کوتاهی پس از تولد یا پذیرش در بیمارستان نیاز به بستری داشته باشد و مرخصی زایمان یا والدین در این زمان تمام شود ، آنها همچنان می تواند به عنوان مرخصی زایمان یا والدین ، بر اساس تعداد هفته هایی که کودک در بیمارستان بستری می باشد مرخصی را تمدید نمایند .

·مرخصی فوت بستگان: در صورتی که کارمند برای سه ماه متوالی برای کارفرمای خود کار کرده باشد، حق استفاده از مرخصی با حقوق برای فوت یکی از اعضای خانواده خود دارد. در غیر این صورت، آنها حق دارند مرخصی بدون حقوق بگیرند. مدت زمان این مرخصی تا سه روز متوالی پس از مرگ عضو خانواده است.

جمع بندی

امیداریم که این مطلب در زمینه کاریابی در کانادا برای شما مفید بوده باشد. یافتن شغل مناسب در کانادا از جمله راه هایی است که می توانید از طریق آن ویزای کانادا را به دست آورید. موسسه مهاجرتی یوکن با سابقه ی درخشان و طولانی، تحت نظارت وکیل رسمی مهاجرت کانادا، در امور مربوط به مشاوره راه های مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کانادا ، آماده ارائه خدمات می باشد . همچنین این مجموعه نمایندگی مدارس ، کالج و دانشگاه های مختلف کانادا بوده ودارای خدماتی از جمله مشاوره و اخذ پذیرش در رشته های مختلف برای متقاضیان تحصیل در کانادا می باشد . اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید می توانید از طریق تلفن 86044362-021 و یا مراجعه به وب سایت ucanemigrate.com  اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید و و خدمات مطلوب خود را رزرو نمایید.

کانادا مهاجرت به کانادا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر