کد خبر: 815588 A

سوئیس به عنوان کشوری در قاره سبز اروپا یکی از سردمداران اقتصادی این قاره است. این کشور همواره در هر زمینه ای زبانزد عام و خاص است و جدای از هر مسئله ای می توان گفت از مهاجرت به سوئیس مقصد بسیار مناسبی برای زندگی است.

سوئیس به عنوان کشوری در قاره سبز اروپا یکی از سردمداران اقتصادی این قاره است. این کشور همواره در هر زمینه ای زبانزد عام و خاص است و جدای از هر مسئله ای می توان گفت از مهاجرت به سوئیس مقصد بسیار مناسبی برای زندگی است. این کشور همیشه الگویی در خصوص اقتصاد بوده است و نرخ بیکاری بسیار پایین آن گواه این موضوع است. سوئیس از لحاظ جغرافیایی در قلب اروپا قرار دارد. سوئیس از زمان تصویب قانون اساسی در سال 1848 به عنوان یک کشور مستقل اعلام وجود کرد. پایتخت اداری سوئیس برن است. در  حالی که لوزان به عنوان مرکز قضایی آن فعالیت می کند. وسعت این کشور بسیار کم است و می توان  در مقام قیاس، مساحت آن را نصف اسکاتلند دانست.

جمعیت این کشور خیلی کمتر از اهمیت بین المللی است که این کشور دارد. برای بسیاری از افراد خارج از کشور سوئیس کشوری ثروتمند و منظم را جلوه می کند. برن یک شهر آرام است که نام آن از خرس نشات گرفته شده است. زوریخ بزرگترین و جهانی ترین شهر این کشور است. بازل و لوسرن نیز از  شهر های مهم آلمانی زبان سوئیس هستند. مردم شهرهای ژنو و لوزان نیز به زبان فرانسوی تکلم می کنند. سوئیس از لحاط جغرافیایی از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین و از جنوب با ایتالیا هم مرز است. تحصیل در سوئیس نیز به مراتب یکی از ایده آل ترین مقاصد مهاجرتی برای تحصیل است. دانشگاه های سوئیس از اعتبار بالایی برخوردارند و دانشگاه های از قبیل دانشگاه برن، بازل، فرایبورگ، ژنو، Neuchâtel، لوزان، لوسرن، زوریخ و لوگانو از دانشگاه های بسیار معتبر این کشور هستند. طبیعتا برای شخصی که قصد تحصیل پزشکی در سوئیس را دارد می تواند هدف فوق العاده ای تلقی شود. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است تحصیل پزشکی در سوئیس می تواند آینده آن فرد را تضمین نماید. فارغ التحصیلان رشته پزشکی از سوئیس با توجه به اعتبار مدارک دریافتی می توانند برای اشتغال در تمامی کشورهای اروپایی اقدام نمایند.

هزینه تحصیل در سوئیس در قیاس با سایر کشورها هزینه بالایی خواهد بود. از جمله دانشگاه هایی که همواره در لیست برترین دانشگاه های سوئیس قرار دارد دانشگاههایی چون دانشگاه فنی زوریخ ETH، دانشگاه زوریخ و دانشگاه ژنو خواهد بود.برای اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئیس شما بایستی یکسری مدارک را داشته باشید که بدون آن مدارک امکان اخذ ویزای تحصیلی وجود نخواهد داشت. این مدارک شامل  موارد ذیل می باشد:

 • پاسپورت یا گذرنامه معتبر
 • نامه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه
 • داشتن مدرک نشان دهنده تمکن مالی
 • احراز و اثبات بیمه خدمات درمانی
 • اثبات داشتن محل اقامت مناسب
 • داشتن دو قطعه عکس مناسب گذرنامه

هزینه های زندگی در سوئیس بالا است و به طبع در زوریخ و بعد از آن ژنو بالاتر از باقی شهرهای آن است. لذا ممکن است دانشجویان به بورس تحصیلی نیز فکر کنند. بورس های تحصیلی کشور سوئیس شامل بورس هایی چون

 • بورس تحصیلی ETH
 • بورس تحصیلی لوزان جهت دانشجویان خارجی
 • بورس تحصیلی EPFL
 • بورس تحصیلی دانشگاه ژنو در مقطع کارشناسی  ارشد

هزینه زندگی در سوئیس به متغیرهای بسیار زیادی بستگی دارد که اطلاع از آن بسیار اهمیت دارد. طبیعی است کسی که به مهاجرت به سوئیس فکر می کند از بزرگترین دغدغه هایش می تواند هزینه های زندگی در این کشور باشد. به عنوان مثال هزینه های اجاره یا خرید مسکن در هر شهری متفاوت از دیگری خواهد بود و بسته به منطقه یا ناحیه ای که فرد در آن زندگی می کند دارد. هزینه هایی که یک خانواده در سوئیس دارد به طور میانگین بیشتر از غالب کشورهای حوزه شنگن می باشد.

در اینجا می خواهیم به هزینه های زندگی در سوئیس بپردازیم و این هزینه ها را برای شما مطرح نماییم.

وسیله نقلیه

هزینه ها

بلیط وسایل نقلیه عمومی

3.20 فرانک

تاکسی

6.70 فرانک

محل اقامت

هزینه ها

خانه دو خوابه مبله

3.900 فرانک

خانه دو خوابه غیر مبله

3.500 فرانک

آپارتمان دو خوابه مبله

2.900 فرانک

آپارتمان دو خوابه غیر مبله

2.400 فرانک

اقلام خوراکی

هزینه ها

تخم مرغ

8 فرانک

شیر 1 لیتری

1.76 فرانک

برنج 1 کیلوگرم

2.64 فرانک

یک عدد نان

2.63 فرانک

سینه مرغ 500 گرم

12 فرانک

سه وعده غذایی برای دو نفر 

100 فرانک

یک وعده غذای بزرگ مک دونالد

14 فرانک

یک بطری نوشابه

4 فرانک

کاپوچینو

5.50 فرانک

خدمات عمومی

150 فرانک

اینترنت در هر ماه

50 فرانک

نرخ تلفن همراه دقیقه ای

0.40 فرانک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این هزینه ها بخشی از هزینه های مربوط به زندگی در سوئیس خواهد بود قطعا هزینه های دگیری نیز ملاک عمل قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال هزینه های تحصیل در سوئیس نیز بسیار اهمیت دارد که برای درک شما از این هزینه ها آن را با سایر کشورها مقایسه نموده ایم

 • هزینه تحصیل در سوئیس به طور میانگین 16.139 دلار در سال خواهد بود
 • هزینه تحصیل در سنگاپور 17.153 دلار در سال خواهد بود
 • هزینه تحصیل در دانمارک 14.638 دلار در سال خواهد بود
 • هزینه تحصیل در سنگاپور سوئد 13.935 دلار در سال خواهد بود
 • هزینه تحصیل در اندونزی 1.409 دلار در سال خواهد بود

این هزینه ها مربوط به هزینه های دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف است.

اما در خصوص کار در سوئیس شرایط متفاوتی حاکم خواهد بود. قطعا کار در کشوری چون سوئیس می تواند ایده آل ترین حالت ممکن برای مهاجرت تلقی شود. قاعدتا  برای ویزای کاری سوئیس که بهترین نوع ویزا است شرایطی وجود دارد که بدون آن اخذ این نوع ویزا امکان پذیر نخواهد بود. مهم ترین این شرایط حاوی داشتن یک دعوتنامه کاری مناسب یا جاب آفر است. این دعوت نامه کاری بایستی برای نیروی کار داوطلب کار در سوئیس ارسال شود. کارفرمایی که قصد انجام این کار را دارد این دعوتنامه کاری بایستی به طرفیت متقاضی ارسال  نماید تا وی بتواند برای کار در سوئیس اقدام نماید. اقتصاد پویا و فعال سوئیس  هر شخصی را مجاب به سعی در اخذ دعوت نامه کاری خواهد نمود. بیشتر مشاغلی که در این حوزه در کشور سوئیس بازار کار فوق العاده ای هستند بیشتر در خصوص بخش های خدماتی و بانکداری است و اگر شخصی در این زمینه بتواند به کار برسد شرایط کاری  فوق العاده ای خواهد داشت

 

بیکاری دانش آموزان فرانسه قانون اساسی کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر