کد خبر: 814893 A

برای خرید و فروش آپارتمان موارد زیر را باید مورد توجه قرار داد:

با توجه به رکود بازار املاک و مستغلات در چند سال گذشته، به نظر می‌رسید سرمایه‌گذاری در این بخش کار درستی نباشد اما با توجه به این رکود نیز بوده‌اند افرادی که با سرمایه‌گذاری در املاک سودهای کلانی کرده‌اند. این اتفاق تنها حاصل سرمایه‌گذاری صحیح، در زمان مناسب و موقعیت مناسب است.

سرمایه‌گذاری در املاک و یا خرید و فروش آپارتمان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است و نیاز به صبر و حوصله  ,  و همچنین راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه و ویلا دارد. همچنین باید بدانید اگر برای خرید و فروش آپرتمان و ملک نقدینگی کافی ندارید می‌توانید روی وام‌های بانکی حساب کنید. با استفاده از وام‌های بانکی قادر خواهید بود، ملک مناسبی تهیه کنید و باز پرداخت وام بانک را با نرخ سود محاسبه شده در سال‌های آتی پرداخت کنید.

سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات و خرید و فروش آپارتمان و خانه و ویلا برای سرمایه ‌گذاری می‌ تواند انتخاب پیچیده‌ای باشد، اما با درک درست از شرایط مالی و گزینه ‌های موجود می‌توان بهترین انتخاب را در زمینه سرمایه ‌گذاری در املاک و مستغلات انجام داد.

1

تحقیقات در مورد سرمایه ‌گذاری در بخش خرید و فروش آپارتمان و خانه و ویلا

پیش از اینکه اقدام به ثبت آگهی ، خرید و فروش آپارتمان و سرمایه‌گذاری در املاک کنید نیاز دارید تا اطلاعات خود را کامل کنید بنابراین یک راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه و ویلا یکی از واجبات محسوب می شود که یک معامله بی نقص را به همراه داشته باشید.

میزان سرمایه خود را بسنجید و موقعیت ملک‌های مناسب را بررسی کنید. منطقه‌ای که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید می‌تواند بر میزان سوددهی سرمایه‌گذاری املاک شما تاثیر گذار باشد.

موقعیت ملک نکته مهمی در سرمایه ‌گذاری

برای ثبت آگهی شناسایی موقعیت ملک می ‌توانید به آژانس ‌های مسکن و فعالان در زمینه املاک و مستغلات یا ثبت آگهی های موجود مراجعه کنید. اطلاعات خود را در مورد مکان و موقعیت ملک کامل کنید و بهترین گزینه سرمایه ‌گذاری را انتخاب کنید.

در استان‌های مختلف بازار ملک یک بازار محلی است، تحقیقات محلی با کمک یک کارشناس می ‌تواند برای سرمایه ‌گذاری ملک ایده خوبی باشد. در تهران، و کلان شهرهایی نظیر آن، بازار ملک و مستغلات تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر می‌کند.

از مواردی که باید هنگام بررسی موقعیت ملک برای سرمایه‌گذاری در املاک در نظر داشته باشید، امکانی نظیر مراکز خرید، مراکز درمانی، سیستم‌های حمل و نقل و مناطق تفریحی است که بی شک بدون وجود یک  راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه و ویلا ممکن نیست

برای بررسی موقعیت ملک موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

 • موقعیت ملک در مناطق دانشگاهی، این امکان را به شما می ‌دهد تا ملک خود را پس از سرمایه‌ گذاری به دانشجو‌ها اجاره دهید.
 • مناطقی که جرم و جنایت در آن‌ها بیشتر است، مناطق مناسبی برای سرمای ه‌گذاری نیستند.
 • مناطقی که مستعد تحولات اجتماعی و بهبود محیط شهری هستند گزینه‌های مناسبی هستند.
 • امتیازات هر محله را پیش از سرمایه ‌گذاری ملک در نظر بگیرید.
 • شناخت از خیابان‌ها و محله‌های منطقه می‌تواند به سرمایه ‌گذاری ملک شما کمک کند.
 • قیمت‌های روز جهت ساخت و ساز در مناطق مختلف را در نظر بگیرید.
 • نرخ اجاره بها در هر منطقه را بسنجید و بر این اساس اقدام کنید.

2

خرید زمین برای سرمایه‌گذاری املاک

در خصوص خرید زمین و یا حتی خرید و فروش خانه و آپارتمان برای سرمایه‌گذاری در املاک باید توجه داشته باشید که هدف بعدی شما پس از خرید زمین چیست. مزایای خرید زمین بالا است، اما نیاز دارد تا بیشتر از سرمایه‌گذاری ملک برای آن هزینه شود.

خرید زمین‌هایی که در مناطقی با افزایش رویه تراکم هستند بسیار سودآور خواهد بود. امکان ساخت و ساز انبوه در این موقعیت‌ها بسیار افزایش پیدا می‌کند و همین امر موجب می‌شود خرید زمین برای سرمایه‌گذاری در املاک با سود بالایی همراه باشد.

هنگام خرید زمین نیاز است تا علاوه بر دقت روی متراژ زمین، به موقعیت زمین نیز آگاه باشید پس از یک راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه و ویلا کمک می گیرید. موقعیت زمین شرایط پیش رو را برای شما آسان خواهد کرد. اگر موقعیت زمین شما در منطقه‌ای با تراکم بالا باشد، امکان پیشنهاد برای ساخت و ساز از طرف فعالان ساختمانی بیشتر خواهد بود.

در حال حاضر قیمت زمین در جنوب تهران ارزان است و همین امر موجب می‌شود تا پس از ساخت و ساز سوددهی بالایی داشته باشد. مناطق غرب تهران نیز جزو منطقه‌های رو به رشد هستند و ساخت و ساز در آن‌ها انجام می‌شود.

ارزان‌سازی با توجه به استانداردهای ساخت و ساز در مناطقی که زمین ارزان است و رویه رشد افزایشی دارد بهترین گزینه سرمایه‌ گذاری است.

در این میان تقاضای ساخت و ساز روی زمین‌های تجاری به شدت پایین است و ممکن است تا مدت‌ها پیشنهادی برای ساخت به شما ارائه نشود. به همین دلیل بهتر است از خرید زمین‌های تجاری در موقعیت‌ها خاص پرهیز کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سرمایه ‌گذاری ملک در موقعیت‌های تجاری اقدامی پرسود اما با ریسک بالا است.

زمان مناسب خرید آپارتمان برای سرمایه‌گذاری:

بازار ملک (خرید و فروش آپارتمان) مدام در حال تغییر و تحول است. این تغییر و تحولات بر اساس عوامل مختلفی صورت می‌گیرد و گاهی پیش می‌آید بازار خرید و فروش آپارتمان و خانه برای مدت زمان زیادی راکد بماند.

به همین دلیل بهتر است پیش از خرید و فروش  خانه و ویلا ، زمان مناسب خرید برای سرمایه‌گذاری را در نظر داشته باشید. هنگامی که بازار راکد است و قدرت خرید عموم جامعه پایین می‌آید به‌الطبع قدرت و تعداد انتخاب برای شما بیشتر خواهد بود. هنگامی که در این شرایط قرار داشته باشیم، یعنی عرضه ملک و زمین بالا باشد و خریداری وجود نداشته باشد، بهترین زمان برای خرید و فروش آپارتمان و خانه است که میتوان با ثبت آگهی در املاکی ها و سایت ها روند خرید و فروش تسریع بخشید.

کدام ملک‌ها برای سرمایه‌گذاری ملک مناسب‌تر هستند؟

هنگام خرید و فروش آپارتمان و خانه ، این سوال مطرح می‌شود که پس از بررسی موقعیت ملک به چه نکاتی باید توجه کرد؟ همانطور که گفته شد سرمایه‌گذاری شما بر اساس موقعیت ملک می‌تواند مفید و سود ده باشد. ناحیه‌ای که ملک در آن قرار دارد می‌تواند فاقد امکانات رفاهی باشد و این امر بر آینده ملک تاثیر می‌گذارد.

خرید آپارتمان‌های نوساز می‌تواند هزینه تعمیرات و بازسازی را پایین بیاورد. همچنین هنگام فروش یا اجاره دادن ملک با مشکل کمتری مواجه خواهید شد.

زیبایی ساختمان می‌تواند اهرم بزرگی برای سهولت در اجاره دادن آپارتمان باشد. آپارتمان‌هایی که نقشه‌های مناسبی ندارند، نورگیر نیستند و … کمتر طرفدار دارند.

همه این امور می‌تواند به سهولت فروش و اجاره آپارتمان کمک کند. در این صورت اگر تحت هر شرایطی مجبور به فروش آپارتمان خود شوید می‌توانید سرمایه خود را باز گردانید.

 

برای این‌که بهترین انتخاب را هنگام خرید و فروش آپارتمان داشته باشید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • به موقعیت خانه یا آپارتمان توجه کنید.
 • به دنبال خرید آپارتمان‌های نوساز باشید.
 • به زیبایی و معماری ساختمان توجه داشته باشید.
 • به سهولت فروش یا اجاره آپارتمان در آینده توجه داشته باشید.
 • از خرید آپارتمان‌ها موقوفی و سندهای مشکل‌دار پرهیز کنید.
 • از راهنمایی دیگران استفاده کنید و به همراه یک کارشناس دنبال ملک بگردید.
 • اجاره دادن آپارتمان‌هایی با امکانات رفاهی بیشتر نظیر آسانسور، انباری و پارکینگ آسان‌تر است.

اکثر مردم راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه و ویلا را به مشاوران املاک خطاب می کنند در صورتی که  راهنمای خرید و فروش آپارتمان و خانه و ویلا نیازمند تجربه و مهارت کافی است.

منبع : تراکت – مرجع آگهی ها و نیازمندیها – ثبت آگهی رایگان

فروش آپارتمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر