کد خبر: 813588 A

با وجود حق انتخاب میان تقریبا 200 کشور در دنیا، چرا مسافران باید در مورد تور تایلند به عنوان مقصد نهایی تصمیم بگیرند؟ اگر این سؤالی است که به راحتی در ذهن شما ایجاد می شود، 15 دلیل وجود دارد که شما باید حداقل یک بار در زندگی خود به تایلند سفر کنید. در این جا این دلایل را مختصرا شرح می­دهیم.

02

-غذا
این که بازدیدکنندگان به مدت یک روز یا یک ماه در سرزمین لبخندها اقامت داشته باشند می­تواند تجربه خوشمزه ای باشد! ضرب المثلی در تایلند وجود دارد که می­گوید غذای تایلندی آنقدر خوشمزه و متنوع است که بازدید کنندگان هرگز نباید دو بار از یک غذای یکسان بخورند! بازدید کنندگان حتی متوجه می شوند که غذاها همانطور که مکان طبخشان تغییر می کند، متنوع می­شوند و گزینه­های غذایی بیشتر می­شوند زیرا فرهنگ و آداب و رسوم غذایی مردم نیز از یک شهر به شهر دیگر تفاوت می­کند.

-سواحل
جغرافیای تایلند مطمئناً متنوع و گسترده است، زیرا هر استان در سراسر کشور دارای ویژگی های جغرافیایی منحصر به فردی است که ارزش کاوش را دارد. چشمگیرترین ویژگی طبیعی این کشور مطمئناً طبیعت و سواحل دریایی آن است، شما در تایلند صاحب اختیار خواهید بود که بیش از  1500 مایل خط ساحلی را برای شنا یا استراحت به خصوص در تور پوکت یا تور پاتایا انتخاب کنید. گرچه سهم نسبتاً زیادی از سواحل وجود دارد که می­توانند در ایام سال شلوغ باشند، اما تعدادی سواحل ماسه­ای بکر نیز وجود دارند که ساکت، خلوت و خیره کننده می­باشند. برخی از این سواحل شامل Freedom Beach در پوکت و Sunset Beach در جزیره کوه کرادان است.

03

-غواصی

تایلند بیش از 1500 مایل خط ساحلی دارد و تقریباً بسیاری از اینها برخی از بهترین سایت های شیرجه در جهان هستند. صرف نظر از زمان مسافرت مکرر مسافران به سواحل، حداقل باید تعداد معدودی از نقاط مهم برای گشت و گذار در زیر دریا نیز وجود داشته باشد، زیرا فصل موسمی مکررا مناطقی مانند پاتایا را تحت تأثیر قرار می دهد. وجود ماهیان و لاک پشت های دریایی بسیار غواصان زیادی را جذب این مناطق نموده است. برخی از بهترین مکان های شیرجه زدن و شنا در تایلند شامل کوه تائو، جزایر سورین، کوه چانگ و چمفون است.

04

-جنبه های ماجراجویی

از آنجا که زمین این کشور منحصر به فرد است، بازدید کنندگان از این مملکت می توانند در طول اقامت خود در تور پوکت تعدادی از سفرهای مختلف ماجراجویانه را انجام دهند. پناهگاه های فیل برای گردشگرانی که عاشق حیوانات هستند بسیار عالی است، در حالی که کسانی که به دنبال چیزی کمی پرماجرا هستند می توانند به جای آن یک روز را در یکی از رودخانه­های عدیده کشور تایلند قایقرانی نمایند. مسیرهای پیاده روی در میان طبیعت نیز در کشور تایلند بسیارند. همچنین موج سواری یکی از تفریحات مرسوم در تایلند می­باشد که می­تواند ساعت ها شما را مشغول سازد و از معجزه طبیعت خداوند بهره مند سازد. همچنین شایان ذکر است که  از طریق تور ارزان تایلند در جنگل های عدیده و گسترده و سرسبز تایلند نیز می­توانید به گشت و گذار بپردازید.

088

-بازارها


بازارهای تایلند اکثرا شلوغ و پر از توریست هایی می­باشند که برای خرید اجناس محلی با فروشندگان چانه می زنند! برخی از بازارها به غذاهای سنتی و خیابانی تایلند اختصاص یافته و برخی دیگر پر از عتیقه و وسایل دست دوم و سوغاتی های تایلند هستند. بازدید کنندگان هرگز حدس نمی­زنند که در این بازار­های گسترده و  منحصر به فرد قرار است چه چیزهایی پیدا کنند!

09898898

-پایتخت
بانکوک یک بخش مهم گردشگری تایلند را به خود اختصاص می دهد، زیرا یکی از دلایل اصلی بازدید از این کشور، پایتخت آن است. بیش از هشت میلیون نفر در این شهر سکونت دارند که بسیاری از آنها مهاجران هستند. بانکوک اغلب اولین توقف در برنامه های سفر مسافران قبل از عزیمت به جنوب شرقی آسیا است و معمولاً شهر مورد علاقه آنها نیست. پایتخت تایلند شلوغ است و می­تواند بسیاری از مسافران را تحت تأثیر قرار دهد. با این وجود، کسانی که از شهر­های بزرگ می­آیند، درمی­یابند که بانکوک شهری پر از مکان های دیدنی است. ساختمان های قدیمی، ولسوالی های نور قرمز، بازار های مکاره، موزه ها، گالری های هنری، پارک ها، شهربازی ها و غیره همگی از نقاط پربازدید بانکوک تایلند می­باشند.

منبع: تور لحظه آخری

تور تایلند غذهای تایلند سواحل تایلند غواصی تایلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر