کد خبر: 813518 A

اگر که شما علاقه مند به یادگیری زبان ترکی استانبولی هستید، می توانید با کمی تلاش و مطالعه به خوبی خود را با این زبان آشنا کنید. بسیاری از زبان آموزان یادگیری یک زبان جدید را کاری دشوار می دانند، اما اگر که شما تصمیم گرفته باشید تا این زبان را بیاموزید می توانید از همین هفته مطالعات خود را آغاز کنید.

با وجود اینکه منابع آموزشی گوناگونی برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد، اما یادگیری این زبان به صورت مستقل به خصوص اگر که تازه شروع به یادگیری زبان کرده اید می تواند برای شما دشوار باشد.

به همین سبب توصیه می شود که از دانش و آموزش یک معلم زبان ترکی کمک بگیرید تا بتوانید به صورت با کیفیت تری به یادگیری زبان ترکی بپردازید. دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی دایلو برای زبان آموزانی که مایل اند پیشرفت زیادی در یادگیری این زبان داشته باشند بسیار موثر است.

بهره گیری از دانش و تجربه معلمین زبان ترکی استانبولی موجب می شود نیاز های آموزشی زبان آموزان به شکل بهتری برطرف شود و این فرصت را خواهید داشت که کلیه سوالات خود را بپرسید و تمرینات موثر تری برای بهبود سطح زبان ترکی استانبولی خود انجام دهید.

در یادگیری زبان ترکی استانبولی با تدریس یک فرد باتجربه لازم است در طول هفته حداقل 3 ساعت مشغول یادگیری در کلاس های آموزشی شوید تا از مزیت های دوره آموزشی خود بهره مند شوید.

بسیاری از معلمین در هنگام آموزش به دلیل داشتن تجربه و دانش بالا سعی می کنند مطالبی که از اهمیت بیشتری برای زبان آموزان برخوردار است و موجب تقویت زبان آن ها می شود را در ابتدا آموزش دهند. هنگامی که شما تازه شروع به یادگیری زبان ترکی استانبولی کرده اید، بهتر است زمان خود را بیشتر صرف یادگیری عبارت های پر کاربرد و ساختار های ساده کنید تا بتوانید در ابتدا جملات ساده را به صورت روان بیان کنید و بنویسید.

عبارت های رایج در زبان ترکی استانبولی کلمات و جملاتی هستند که به صورت مکرر در مکالمه های روزانه افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از اینکه سطح زبان ترکی استانبولی شما بهبود پیدا کرد و توانستید به صورت مستقل مکالمه کنید و منظور خود را به صورت واضح بیان کنید، می توانید به مطالعه و یادگیری عبارت های دشوار و پیچیده تر بپردازید.

برای اینکه بتوانید به صورت اصولی زبان ترکی را بیاموزید و هر یک از 4 مهارت اصلی زبان ترکی خود یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را تقویت کنید، لازم است منابع آموزشی مناسبی تهیه کنید و به مطالعه آن نیز بپردازید و فعالیت ها و تمرینات آن را برای درک بهتر این زبان انجام دهید. برای مثال در کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی تمرینات شنیداری وجود دارد که در آن شما به صحبت های افراد گوش می دهید و سپس از شما خواسته می شود که به سوالاتی در ارتباط با آن چه که شنیده اید پاسخ دهید.

انجام چنین تمرین هایی موجب می شود که توانایی شما در درک مطالب هنگام گوش دادن به زبان ترکی افزایش پیدا کند. برخی از زبان آموزان تصور می کنند که انجام چنین تمرین هایی تنها به تقویت مهارت شنیداری آن ها کمک خواهد کرد و تاثیر چندانی در صحبت کردن آن ها نخواهد گذاشت. این باور کاملا اشتباه است، زیرا همانطور که می دانید کودکان برای یادگیری زبان اول خود در ابتدا به صحبت های افراد خانواده و دیگر افراد گوش می دهند.

در واقع آن ها با انجام این کار سعی می کنند که خود را با انواع صدا ها و ریتم های موجود در زبان آشنا کنند. شما با گوش دادن به نحوه بیان عبارت ها، تلفظ صحیح آن ها را خواهید آموخت و برای اینکه بتوانید خودتان نیز به همان شکل تلفظ کنید، لازم است به صورت مکرر عبارت ها را در مکالمه هایی که با دوستان یا معلم خود انجام می دهید تکرار کنید.

همچنین با مشاهده کلمات قادر خواهید بود که املاء آن ها را بیاموزید و سپس برای به خاطر سپردن آن ها نیاز است که به انجام تمرینات نوشتار بپردازید و درباره موضوعات گوناگون با دانش فعلی خود به زبان ترکی استانبولی بنویسید.

در کلاس های آموزش زبان ترکی استانبولی خوب سعی می شود که زبان آموزان هر هفته درباره یکی از موضوعات رایج همچون موضوعات اجتماعی، فرهنگی، علمی و دیگر موضوعات مطلبی بنویسند و مهارت نوشتار خود را نیز تقویت کنند.

اما به خاطر داشته باشید تنها مطالعه کتاب های آموزشی بهترین روش برای یادگیری زبان ترکی نیست و لازم است از منابع گوناگون و مفید برای درک بهتر این زبان استفاده کنید.

برای مثال انیمیشن های سینمایی که بسیاری از کودکان به تماشای آن می پردازند به دلیل داشتن موضوع جالب و استفاده از جملات متنوع در آن ها می تواند کمک بسیاری به درک زبان ترکی استانبولی شما کند.

پس از اینکه شما با مطالعه پیوسته و منظم توانستید تسلط بیشتری در استفاده و درک زبان ترکی استانبولی کسب کنید و در هنگام مکالمه به این زبان با دیگران قادر بودید به خوبی منظور خود را برسانید، می توانید در آزمون های بین المللی سنجش سطح زبان ترکی نیز شرکت کنید تا دانش و توانایی های خود در استفاده از این زبان را مورد ارزیابی قرار دهید.

اگر که توانستید امتیاز خوبی در چنین آزمون هایی کسب کنید، موجب افزایش رضایت و اعتماد به نفس شما در ادامه مطالعات شما خواهد گشت.

اما اگر که نتوانستید نمره مورد نظر خود را کسب کنید، لازم است بخش هایی که با دشواری مواجه می شوید را بیشتر بررسی کنید و با انجام تمرینات مناسب، اشکالات خود را برطرف نمایید. آزمون های بسیاری برای دانشجویان مختلف به منظور ارزیابی سطح زبان آن ها وجود دارد، پس سعی کنید پس از اینکه سطح ابتدایی یادگیری زبان ترکی استانبولی را با موفقیت پشت سر گذاشتید، در یکی از آزمون های سنجش زبان ترکی شرکت کنید که معمولا در کلاس های آموزشی به صورت منظم برگزار می گردد.

یادگیری زبان ترکی ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما پس از اینکه توانستید کمی پایه زبان خود را تقویت کنید، مطالعه و یادگیری برای شما آسان تر خواهد شد. لازم است که شما زمان برای یادگیری صرف کنید و تلاش خود را برای درک این زبان به کار بگیرید. هنگامی که توانستید کمی به زبان ترکی صحبت کنید، می توانید نوشتن به این زبان را نیز شروع کنید. زبان ترکی یک زبان زیبا می باشد و یادگیری آن با استفاده از متد های آموزشی مناسب برای زبان آموزان آسان خواهد شد.

دایلو آموزش زبان ترکی استانبولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر