کد خبر: 813245 A

انگیزه سرمایه‌گذاری و فعالیت در بازار سهام، تابعی از نرخ واقعی بازده سرمایه‌گذاری است و در صورتی که این نرخ، بالاتر از نرخ بهره در دیگر فعالیت های تجاری باشد، انگیزه داد و ستد در بازار سهام افزایش می یابد.

به گزارش ایلنا، ارزش سهام مورد مطالعه در بازار سهام، از طریق محاسبه ارزش فعلی جریان‌های انتظاری آینده به دست می آید. این انتظارات، خود از دو عامل جداگانه تشکیل یافته است:

1. بهره مورد انتظار در پایان سال

2. قیمت انتظاری حاصل از فروش سهام که سرمایه گذار و سهامدار انتظار دارند در زمان فروش آن را به دست آورند.

نقش اساسی بازده سرمایه‌گذاری در تصمیمات سرمایه‌گذاری باعث گردیده است تا پیش‌بینی آین مسئله اصلی دانش سرمایه‌گذاری به حساب آید. باید توجه داشت که ریسک عامل مهم دیگر در تصمیمات سرمایه‌گذاری است و پژوهش‌های علمی بیانگر آن است که افراد در موقعیت‌های مختلف عکس‌العمل‌های متفاوتی در قبال پذیرش ریسک بیشتر به امید کسب بازده بیشتر از خود نشان می‌دهند و علاوه بر آن دارای رفتار ذاتی متفاوتی در قبال پذیرش ریسک هستند.

بر اساس این گزارش، بازده قیمت سهام بانک سینا در کمتر از 6 ماه رشد 151 درصدی داشته است.

قیمت سهام این بانک در اول فروردین ماه سال جاری معادل 1.051 ریال بوده که این رقم با رشد 151 درصدی در کمتر از 6 ماه (در تاریخ 24 شهریور ماه) به رقم 2.641 ریال رسیده است.

بانک سینا از این منظر در میان بانک های پذیرفته شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار در رتبه چهارم رشد قیمت بازار سهام از ابتدای سال تاکنون  قرار گرفته است

بر این  اساس و با توجه رشد 151 درصد بازده قیمت سهام بانک سینا در کمتر از شش ماه و رتبه چهام این بانک از لحاظ قیمت بازار، می‌توان بانک سینا را از بانک موفق در بازار سرمایه و در میان گروه بانکی‌ها دانست.

بورس بانک سینا سهام بانک سینا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر