کد خبر: 807964 A

در صورتی که بخواهید یک رابطه ایده آلی بسازید، یک تجارت موفقی ایجاد کنید یا در یک مهارت جدیدی به درجه ارشد دست پیدا کنید، باید خودتان را در معرض یادگیری و توسعه دانش جدید قرار بدهید تا در نتیجه آن بتوانید به رشد مناسبی دست پیدا کنید.

برای موفق بودن باید از مشاوره فردی و مشاوره خانواده بهره ببرید.

موفقیت همانند یک رنگین کمان  اغفال کننده ای می باشد که ما در طول زندگی خودمان به دنبال دستیابی به آن هستیم. در هر زمانی که ما به موفقیت نزدیک می شویم، به نظر می رسد که در یک افق دور محو می شود. بعد از تلاش‌های بیهوده بی شمار صورت گرفته شروع به نگرانی می کنیم.

آیا می توانیم به چنین شرایطی برسیم؟ هیچ لزومی ندارد که این مورد در واقعیت وجود داشته باشد. جیم روهن به عنوان یک نویسنده و سخنران انگیزشی بیان کرده است که "موفقیت چیزی فراتر از یک سری نظم و ترتیب هایی نمی باشد که به صورت روزمره به کار گرفته می شود."

شما با تمایل پیدا کردن به 10 هدف رشد شخصی ساده و کار کردن مستمر بر روی آنها، می توانید به سمت یک زندگی موفق و خوشحال حرکت کنید. این 10 مورد عبارتند از:

  1. ملزم شدن به رشد، یادگیری و پیشرفت

در صورتی که بخواهید یک رابطه ایده آلی بسازید، یک تجارت موفقی ایجاد کنید یا در یک مهارت جدیدی به درجه ارشد دست پیدا کنید، باید خودتان را در معرض یادگیری و توسعه دانش جدید قرار بدهید تا در نتیجه آن بتوانید به رشد مناسبی دست پیدا کنید.

دقیقا همانطور که بدن شما به رژیم غذایی سالم نیاز دارد، مغز شما هم به رژیم اطلاعات سالمی نیاز دارد.

به منظور دستیابی به پیشرفت به عنوان یک فرد، تغذیه کردن ذهن خودتان با استفاده از ایده ها و اطلاعات جدید یک مورد ضروری می باشد. هر روزه 15 تا 30 دقیقه از وقت خودتان را صرف مطالعه مواردی کنید که منجر به آموختن دانش جدید و افزایش دانش شما می شوند.

مطالعه کردن را به عنوان یک سرگرمی در نظر نگیرید، بلکه به منظور مطلع ماندن و گسترده تر کردن ظرفیت های خودتان مطالعه کنید. محتویاتی را مصرف کنید که قابل تعقیب و پیگیری هستند و به صورت مستقیم مربوط به اهداف و آرزوهای شما می باشند.

مواردی که مطالعه می کنید می تواند شامل کتاب ها، مجله ها، روزنامه ها، ژورنال ها و انتشارات آنلاین باشد. همچنین در صورتی که یادگیری شنیداری را ترجیح بدهید، می توانید از پادکست ها و کتاب های صوتی استفاده کنید.

2.مشغول شدن بر روی مجموعه اهداف

شما نمی توانید بدون شناخت هدف خودتان به موفقیت دست پیدا کنید. داشتن یک تصور نسبت به موردی که می خواهید به آن دست پیدا کنید، منجر به راحت تر شدن ایجاد یک نقشه راه و طراحی یک برنامه متمرکز بر روی اقدام می شود.

در صورتی که طراحی یک برنامه مربوط به کل طول زندگی غیرممکن باشد، این برنامه را به یک برنامه 10 ساله، 5 ساله و یا یک ساله تقسیم کنید – آن را به یک چارچوب زمانی تقسیم کنید که با آن راحت باشید.

برمبنای تصور خودتان، برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت را مشخص کنید. اطمینان حاصل کنید که این اهداف معنادار می باشند و بدون توجه به موانعی که شما در طول این مسیر با آن مواجه هستید، شما را تشویق می کند تا تفکر بزرگی داشته باشید و ماموریت خودتان را انجام دهید تا در طول این مسیر باقی بمانید.

3.استراتژی های واقعی ایجاد کنید

به منظور مشخص کردن اهداف خودتان در یک صفحه، شما به استراتژی های مربوط به تخصیص منابع خودتان، همانند زمان، پول، تلاش و ارتباطات نیاز دارید. استراتژی شما باید شامل یک پیش ارزیابی جامع از مواردی باشد که در دستیابی به اهدافتان صورت می گیرد.

برنامه خودتان را برمبنای ارزیابی خودتان و همچنین استراتژی اجرایی خودتان طرح ریزی کنید. داشتن یک ارزیابی واقع گرایانه نسبت به مواردی که برای دستیابی به اهداف مورد نیاز می باشند، منجر به مشخص شدن میزان تلاش مورد نیاز خواهد شد.

شما بدون داشتن این تخمین، میزان کار و منابع مورد نیاز را کمتر از حد تخمین خواهید زد و این مورد منجر به شکست شما خواهد شد.

12

4.انعطاف پذیر و شکیبا باشید

با وجود اینکه متمرکز ماندن بر روی رشد و پیشرفت شخصی اهمیت دارد، همچنین شما ملزم هستید تا خودتان را آماده تغییرات غیرقابل پیشبینی کنید.

همواره هدف نهایی را مد نظر داشته باشید، ولی در رابطه با نحوه و زمان دستیابی به این هدف انعطاف پذیر باشید. شما مجبور هستید تا انتظارات خودتان را نسبت به مسیری که بنظر می رسد، پایین تر بیاورید، چرا که موانع زیادی در مسیر شما قرار خواهد داشت.

زمانی که شما دیدگاه های ثابت خودتان را کنار بگذارید، خودتان را از اضطراب، نگرانی و ناامیدی هایی رها خواهید ساخت که در زمان برخورد با موانع ایجاد می شوند.

بهترین روشی که منجر به تسهیل این مسیر می شود، عبارت از تکنیک های آگاهی، تنفس عمیق، قرار داشتن در لحظه حاضر و داشتن احساس رضایت می باشد.

5. سلامت فیزیکی را به عنوان یک اولویت در نظر بگیرید

بدن شما نقش اتومبیل را در زندگی تان دارد. در صورتی که شما به صورت پیوسته ناسالم و بدحال باشید، دستیابی به پتانسیل کامل به یک چالش قابل توجهی تبدیل خواهد شد.

موارد زیادی از بیماری ها، دردها، اختلالات روانی و نبود انرژی، به صورت مستقیم در نتیجه مدیریت ضعیف سبک زندگی ایجاد می شوند. علم ثابت کرده است که ظرفیت هوشی ما و بهزیستی عاطفی ما رابطه مستقیمی با بهزیستی فیزیکی ما دارند.

اطمینان حاصل کنید که خودتان از اصول مبنایی زندگی سالم تبعیت می کنید، اصولی همانند خوردن غذای سالم و خوراکی های سالم، داشتن خواب کافی و داشتن یک سبک زندگی فعال که باعث می شود متناسب و قوی باقی بمانید.

منبع: مرکز مشاوره مشاورانه

مشاوره خانواده مشاوره فردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر