کد خبر: 807500 A

پارک دلفین و یا دلفیناریوم جزیره کیش شامل فضای سبز بسیار زیبا است که در آن گونه های مختلف گیاهان بومی و غیر بومی نگهداری می شود.

ایلنا؛ کشور عزیز ما ایران دارای جاذبه های گردشگری بی شماری در نقاط مختلف خاک خود است. اما در جنوب ایران و در میان آب های نیلگون خلیج فارس ، جزیره کیش همچون مرواریدی زیبا می درخشد. بی شک این جزیره یکی از جاذبه های تفریحی مورد علاقه گردشگران داخل و خارج از کشور می باشد و همیشه گردشگران زیادی برای دیدار از این جزیره و تماشای زیبایی های آن و یا کار و تجارت به کیش می آیند. طبق آمار رسمی سالانه بیش از یک میلیون گردشگر داخلی و صد و پنجاه هزار گردشگر خارجی به جزیره زیبای کیش می آیند.

در چند سال اخیر و به علت نوسانات قیمت ارز و بالا رفتن مسافرت به خارج از کشور، گردشگران را دچار مشکل کرده است. به همین دلیل سفرهای داخلی از رونق بالایی برخوردار گشته است و جزیره کیش هم با دارا بودن جاذبه های گردشگری بسیار زیادی که دارد یکی از مقاصد اصلی این دسته از گردشگرانی است که از سفر به خارج باز مانده اند. تعطیلات تابستانی و زمستانی فرصت مناسبی برای سفر به جزیره زیبای کیش می باشد.

با این که جزیره کیش دارای آب و هوای بسیار گرم می باشد اما پارک ها و گردشگاه های خوب و با امکانات زیاد در این جزیره وجود دارد که می تواند در فصل گرما هم پذیرای گروه های گردشگری باشد. یکی از این پارک ها پارک دلفین و یا دلفیناریوم جزیره کیش است. در فصل گرما هیچ چیزی مانند آب بازی لذت بخش نیست و گرما را از تن و بدن شما خارج نمی کند. در پارک دلفین کیش می توانید هم آب بازی کنید و هم به آب بازی دلفین های آموزش دیده بپردازید و با یک تیر دو نشان بزنید و از روزهای تعطیلاتتان نهایت لذت رابه همراه خانواده و یا دوستان و عزیزانتان ببرید.

در مورد تور کیش در لینک زیر بیشتر بخوانید:

https://safarbato.co/%DA%A9%DB%8C%D8%B4

درباره پارک دلفین جزیره کیش

به گزارش سفر باتو ، حدود ده سال پیش پارک دلفین در جزیره کیش شروع به کار نمود. این پارک که مجموعه بسیار بزرگ تفریحی و گردشگری می باشد، با مساحتی به بزرگی صد هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش قرار گرفته است. پارک دلفین و یا دلفیناریوم جزیره کیش شامل فضای سبز بسیار زیبا است که در آن گونه های مختلف گیاهان بومی و غیر بومی نگهداری می شود. در این پارک زیبا یک باغ پرندگان نیز وجود دارد که انواع پرندگان زیبا در آن جا می باشد. و البته استخر دلفین ها که جاذبه اصلی این پارک با عظمت است را می توان اشاره کرد.

پارک دلفین و یا دلفیناریوم که در جزیره زیبای کیش قرار دارد را می توان اولین پارک دلفینی بدانیم که در ایران راه اندازی شده است. این پارک زیبا با سرمایه گذاری صاحب هتل بزرگ داریوش کیش ساخته شده است اما در سال هزار و سیصد و نود و سه به صاحب شرکت هواپیمایی زاگرس فروخته شد و اکنون تحت نظارت و کنترل و مدیریت آن می باشد. در پارک دلفین جزیره کیش به جز دلفین های آموزش دیده، انواع مختلفی از آبزیان دیگر هم نگهداری می شود. این گونه ها از پستانداران دریایی مانند شیر دریایی، گراز دریایی، گربه دریایی و چند جاندار دیگر می باشند. البته نکته جالب وجود پنگوئن ها در این پارک است که دیدن پنگوئن در حالی که بیرون از پارک دمای هوا بسیار بالا است می تواند جالب باشد. در پارک بزرگ دلفین نه تنها دلفین ها آموزش دیده هستند و حرکات نمایشی جالبی انجام می دهند که باقی جانورانی که از آنها نام برده شد نیز حرکات نمایشی را آموخته اند و آن ها را در برابر میهمانان انجام می دهند و در واقع به هنرنمایی هم می پردازند. این حرکات نمایشی و این هنرنمایی های باور نکردنی را مربیان با تجربه و کاردان پارک دلفین به این جانوران آموخته اند. در این مجموعه از جانوران دیگری نیز نگهداری می شود که از انواع تمساح می توان نام برد که گونه های مختلف آن از سراسر جهان گرد آورده شده است و به قدری محیط زندگی آن ها خوب و طبیعی ایجاد شده که آنها به تولید مثل پرداخته اند و زاد و ولد نموده اند.

باغ پرندگان

همانگونه که گفته شد در پارک دلفین یا دلفیناریوم جزیره کیش در تور های کیش  به غیر آبزیان حیوانات دیگری نیز هستند که از جمله آنان می توان به پرندگان اشاره نمود. در باغ پرندگان این پارک زیبا و بزرگ بیش از پنجاه گونه از پرندگان مختلف و کمیاب وجود دارد که اگر بخواهیم به معرفی آن ها بپردازیم باید از مرغ سقا ، شتر مرغ، طوطی ماکائو، طاووس، انواع لک لک ها ، توکان، موز خوار و قو نام برد. این پرندگان در فضایی مناسب و سطح نگهداری استاندارد به سر می برند و از آنها بسیار خوب نگهداری می شود.

امکانات مجموعه

پارک دلفین و یا دلفیناریوم جزیره کیش دارای سرویس حمل و نقل ( اتوبوس های قطاری ) می باشد که به جهت بزرگ بودن پارک در نظر گرفته شده تا میهمانان بتوانند همه بخش های این پارک را ببینند.

تعطیلات حمل و نقل خلیج فارس زیبایی گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر