کد خبر: 807121 A

سفر یکی از مهم ترین و مهیج ترین تفریحات برای ما ایرانی ها است. اما مهم ترین کاری که ما عادت داریم هنگام مسافرت انجام دهیم خرید کردن است. اما کجا و چه چیزی بخریم همیشه برای مسافران جای سوال بوده است.

ایلنا؛ سفر به آنکارا٬ قلب ترکیه یکی از همان شهرهای است که مراکز خرید زیادی دارد. افراد سردرگم و گیج می شوند که کجا بهترین یا ارزان ترین و یا حتی بدترین ها هستند به همین دلیل تلاش کردیم که با توجه به تجربیات خوب و بد خودمان یک معرفی کاملی از مراکز خرید داشته باشیم. با ما همراه شوید. 

آنکارا٬ بزرگترین شهر ترکیه

آنکارا دومین شهر بزرگ و پایتخت  ترکیه به حساب می آید. همیشه مسافران و توریست ها تصور می کنند که استانبول پایتخت ترکیه است اما ینگونه نیست و آنکارا قلب ترکیه می باشد. آنکارا شهری تجاری و سیاسی  ترکیه که توریست های بسیاری برای تجارت وارد شهر آنکارا می شوند.

Untitled-2

آنکارا علاوه بر اینکه شهر سیاسی تلقی می شود بعنوان مفرح ترین شهر هم شناخته شده است. البته افرادی هم هستند که به قصد خرید به پایتخت ترکیه سفر می کنند و با توجه به اینکه شهر آنکارا پر از مراکز خرید لوکس و ارزان قیمت است. همین موضوع موجب شده که به سختی بهترین مراکز خرید را شناسایی کنند. 

در سفر به آنکارا بهترین مراکز خرید را فراموش نکنید

در چند دهه اخیر آنکارا مرکز توجه مسئولان ترکیه شده است. مدیران شهری ترکیه باتوجه به داشتن یک نقشه شهری شروع به توسعه آنکارا کرده اند. امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری را مناسب حال مردم آنکارا و در کنار آن متناسب با توریست های خارجی فراهم کرده اند.

Untitled-3

اما در جواب سوال اینکه بهترین مراکز خرید آنکارا کدام اند؟ باید گفت که پنج تا از بهترین و پرطرفداترین مرکز در آنکارا وجود دارد. از جمله آنها که می توانید بهترین و باکیفیت ترین خریدها را انجام دهید را در ادامه برایتان معرفی خواهیم کرد.

 1. مرکز خرید کیزلای آنکارا
 2. مرکز خرید ناتاوگا آنکارا
 3. مرکز خرید پانورا آنکارا
 4. بازار سنتی
 5. اوت لت های آنکارا

خوشمزه و لذیذترین سوغاتی آنکارا کدام اند

وقتی ما ایرانی ها به سفر می رویم  یکی از رایج ترین رسم و رسومات این است که بهترین سوغاتی ها را برای خانواده و دوستانمان بخریم. قبل از اینکه سراغ مراکز خریدی که میتوانید سوغاتی های آنکارا را خریداری کنید برویم٬ اجازه دهید با خوشمزه ترین سوغات های ترکیه آشنایتان کنیم.

اما خوشمزه های ترکیه چه چیزهای هستند؟  ترکیه مانند تمام کشورهای دنیا دارای  یکسری چیزهای معروف هست که معرف آن کشور هستند. در ادامه بهترین و پرطرفدارترین سوغاتی های خوراکی ترکیه را معرفی می کنیم.  

 1. باقلوای خوشطعم ترکی
 2. راحت الحقوم ترکیه
 3. قهوه ترک
 4. ادویجات ترکی

اما علاوه بر خوشطعم ترین سوغاتی ها می توانید وسائل قدمت بالای ترکیه را خریداری کنید و بعنوان سوغات آنکارا برای عزیزترین فرد زندگی خود ببرید.

در ادامه بهترین و عالی ترین  صنایع دستی آنکارا که می توانید بعنوان بهترین کادو بهمراه خودتان ببرید را معرفی خواهیم کرد.

 1. فرش ترکیه
 2. نظر قربانی با ارزش ترین سوغات آنکارا
 3. چراغ های موزاییکی
 4. ظروف سفالی و مسی
 5. محصولات چرمی ترکی

مراکز فروش سوغاتی های آنکارا

آنکارا شهر بزرگ با هیاهو و شلوغی باور نکردنی است. ترکیه مخصوصا شهر آنکارا بهترین جاهای دیدنی و تفریحی دارد و بعنوان زنده ترین شهر در دنیا شناخته شده است. اما توریست ها و گردشگران علاوه بر تفریحاتی کهانجام میدهند عاشق خرید کردن در مراکز خرید هستند. بهترین مراکزی که می توانید خرید کنید را در ادامه برایتان معرفی می کنیم.

 1. مرکز خرید کاروم آنکارا
 2. مرکز خرید کنت پارک آنکارا
 3. مرکز خرید سپا
 4. مرکز خرید فروم آنکارا
 5. مرکز خرید آرامادا ترکیه
 6. بازار سنتی آیریک آنکارا
 7. بازار چیکریچیلر

بازار آنکارا نمای دیگر از فرهنگ ترکیه

کشورهای خاورمیانه دارای بهترین فرهنگ غنی بالای هزارسال دارند. نماد فرهنگی می تواند یک تصویر٬ سمبل٬ آرم٬ چهره٬ شخصیت٬ ساختمان باشد که میتواند شهر یا آن کشور را برجسته کند. یا حتی طرزفکر افراد هم می تواند فرهنگ کشور را منتقل کند.

بازارهای بزرگ در هرشهر و کشور می تواند نماد فرهنگی عالی برای معرفی باشد. بازار آنکارا نماد فرهنگی  ترکیه است از چگونگی نوع ارتباط افراد با یکدیگر تا دیدن صنایع دستی ترکیه می توان متوجه قدمت آن کشور شد.

و در انتها از سفر به آنکارای ترکیه لذت ببرید

هرکدام از شهرهای ترکیه جزء بهترین مکان برای تفریح و گردش است. می توان بهترین سفر را برای خودمان تدارک ببینیم. اما در این متن بیشتر برای افرادی که علاقه ای بسیاری به خرید کردن دارند مطلب نوشته ایم. در مورد بهترین مراکز خرید و همچنین از کجا سوغاتی خوشمزه خریداری کنید نوشته ایم.  اگر اطلاعات بیشتری از آنکارا و کشور ترکیه می خواهید بدانید پیشنهاد می کنم به مجله ترک مگ سربزنید.

ترکیه خاورمیانه فرش قهوه مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر