کد خبر: 805673 A

حتماً می‌دانید که یکی از پرخرج‌ترین بخش‌های سفر مربوط به اقامت و اجاره‌ی هتل است. مگر اینکه اهل کمپینگ و اقامت در دل طبیعت باشید. سوئیت‌ها و آپارتمان‌های مبله گزینه‌های مطمئنی هستند که با انتخاب آن‌ها به‌جای هتل می‌توانید هزینه‌های مربوط به اقامت را در سفرتان تا حدودی کنترل کنید.

ایلنا؛ شاید تفاوت اجاره‌بها سوئیت و هتل در شهرهای کوچک و غیر گردشگری چندان چشمگیر نباشد؛ اما برای مثال هزینه اجاره سوئیت تهران به عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور و همچنین هزینه اجاره سوئیت در مشهد به عنوان شلوغ‌ترین مقصد گردشگری در کشور به نسبت اجاره هتل بسیار مقرون‌به‌صرفه است و می‌تواند تا حدود زیادی از هزینه‌های اقامتتان بکاهد.

اما بهتر است بدانید که؛ برای کنترل هزینه‌های اقامت تنها اکتفا به این مسئله یعنی انتخاب سوئیت و آپارتمان مبله به جای هتل، کافی نیست؛ و باید موارد دیگری را هم در انتخاب اقامتگاه مدنظر قرار داد تا بهترین انتخاب صورت گیرد.

با ما تا پایان این مطلب همراه باشید تا نکات مهم رزرو سوئیت و آپارتمان مبله را با هم بررسی کنیم.

امکانات، خدمات و بودجه‌ی موردنظرتان را مشخص کنید!

برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید باید امکانات و خدمات درخواستی خود از اقامتگاه را مدنظر قرار دهید و بعد با توجه به آن شروع به جستجو کنید؛ اما چطور می‌توان سوئیتی متناسب با معیارها و بودجه خود پیدا کرد؟

بهترین راه برای داشتن بهترین انتخاب دیدن انواع سوئیت با قیمت‌ها و خدمات متنوع است که خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فضای مجازی این امکان برای مسافران فراهم شده و کار مسافران را راحت کرده است. کافی است با ورود به سایت میهمان شو به آدرس mihmansho.com یا جستجوی یک عبارت ساده مثل اجاره سوئیت تهران، اجاره سوئیت مشهد و... در اینترنت تعداد زیادی سوئیت و اقامتگاه در شهرهای مختلف ایران پیدا کنید و با توجه به معیارها و بودجه موردنظرتان یکی را انتخاب کنید. جالب است بدانید که خدمات و امکانات اقامتگاه یکی از عوامل تأثیرگذار بر مبلغ اجاره‌بها است.

مثلاً برای اجاره ویلا کردان خدمات ویلا از تأثیرگذارترین موارد بر روی قیمت اجاره‌بهاست. سیستم سرمایش و گرمایش، استخر، سونا، جکوزی، متراژ ویلا، پارکینگ، آلاچیق و دیگر امکانات خدماتی و رفاهی می‌تواند هزینه اجاره ویلا کردان را تا حد زیادی افزایش دهد. پس برای انتخابی متناسب با بودجه خود حتماً خدمات و امکانات اقامتگاه را مدنظر قرار دهید.

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر روی هزینه اجاره‌بها زمان سفر است پس...

در انتخاب زمان مناسب برای سفر دقت کنید!

زمان سفر یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر میزان اجاره بها سوئیت و آپارتمان است. مطمئناً تا به‌ حال در فصل تابستان و یا ایام تعطیل سفرکرده‌اید پس حتماً متوجه تفاوت قیمت رزرو اقامتگاه در این ایام که به‌اصطلاح ایام پیک سال نام دارند با روزهای غیر تعطیل‌شده‌اید. تعطیلات تابستان، تعطیلات آخر هفته، عید نوروز و دیگر اعیاد و تعطیلات رسمی جز ایام پیک سال هستند که می‌توانند قیمت اجاره سوئیت و آپارتمان را تا حدودی تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال شهری مانند کیش در عید نوروز بسیار میهمان پذیر است و قیمت ویلا و آپارتمان به شدت افزایش پیدا می کند بنابراین بهتر است برای اجاره ویلا کیش زمان های دیگر را نیز به عنوان یک انتخاب بررسی کنید یا شهرهای شمالی در ایام تعطیلات چند روزه شلوغ می شوند و برای اجاره ویلا شمال میتوان در زمان های غیر پیک اقدام نمود. پس اگر این امکان برایتان وجود دارد برای کنترل هرچه بیشتر هزینه‌های اقامت و سفر خود تاریخ دیگری جز این ایام را انتخاب کنید.

اما گاهی تغییر تاریخ سفر امکان‌پذیر نیست. چرا؟ مثلاً در ایام محرم مسافران زیادی به قصد اینکه ده روز اول محرم و یا روز تاسوعا و عاشورا در حرم امام رضا باشند راهی مشهد مقدس می‌شوند. مطمئناً ایام محرم به عنوان تعطیلات رسمی تأثیر خود را بر قیمت اجاره سوئیت مشهد می‌گذارد اما تغییر تاریخ سفر برای مسافران امکان‌پذیر نیست.

در چنین شرایطی برای کنترل هزینه‌های اقامت چه کنیم؟

اقامتگاه‌های حاشیه شهر را از قلم نیندازید!

سوئیت‌های مرکز شهر به دلیل دسترسی آسان به مراکز خدماتی، رفاهی و تفریحی تأثیر زیادی بر مبلغ اجاره‌بها می‌گذارند و شما می‌توانید سوئیت دیگری با همان امکانات را در حاشیه شهر با مبلغ کمتری اجاره کنید. مثلاً مبلغ اجاره سوئیت مشهد تا اندازه‌ی زیادی متأثر از نزدیکی سوئیت به حرم و بازارهای اصلی شهر است. پس شما می‌توانید با کمی دور شدن از خیابان‌های اطراف حرم اقامتگاهی مناسب با قیمت کمتر اجاره کنید. اگر وسیله نقلیه ندارید ممکن است اجاره سوئیت در حاشیه شهر مناسب شما نباشد؛ چراکه هزینه‌های رفت‌وآمد می‌تواند بار سنگینی بر دیگر هزینه‌های سفرتان اضافه کند؛ اما برای اجاره سوئیت در حاشیه شهرهای بزرگی مثل تهران و یا مشهد نیاز نیست نگران رفت‌وآمد به مرکز شهر باشید چراکه سیستم حمل‌ونقل عمومی ارزان در این شهرها به شما کمک می‌کند تا با هزینه بسیار ناچیزی خود را به مرکز شهر برسانید.

بد نیست بدانید اجاره سوئیت تهران هم تا حد بسیار زیادی متأثر از موقعیت مکانی اقامتگاه شماست. پس بهتر است در انتخاب خود توجه به این نکته را از قلم نیندازید. برای اجاره سوئیت در تهران، سوئیت و اقامتگاه‌هایی که در شمال شهر واقع‌شده‌اند صرفاً به دلیل قرارگیری در این منطقه هزینه‌ی زیادی را به شما متحمل می‌کنند. شما می‌توانید با کمی نزدیک شدن به مرکز شهر و انتخاب سوئیت در خیابان‌های جنوبی این تفاوت قیمت را حس کنید.

بهتر است پیش از تصمیم‌گیری نهایی...

تخفیف‌ها را بررسی کنید!

همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتیم در ایام خاص و تعطیلات رسمی هزینه اقامت در سفر به نسبت دیگر ایام سال کمی بالاتر است؛ اما از طرفی نباید از تخفیف‌ها غافل شد. ازآنجایی‌که رقابت در بازار توریسم داغ است مراکز اقامتی برای کسب محبوبیت بیشتر گاهی در ایام خاص تخفیف‌هایی برای اتاق‌های خود در نظر می‌گیرند که می‌تواند کمک زیادی برای کنترل هزینه‌های سفرتان باشد. این تخفیف‌ها معمولا در اجاره سوئیت تهران یا مشهد در اکثر ایام سال، و برای اجاره ویلا کردان در ایام غیر پیک، ارائه می‌شوند.

اگر گزینه‌ی مناسبی برای اقامت پیداکرده‌اید از بررسی ...

نظرات کاربرانی که قبلاً در آن سوئیت اقامت داشته‌اند غافل نشوید.

هیچ‌وقت برای قطعی کردن رزرو اقامتگاهتان تنها به محتوای سایت ارائه‌دهنده اکتفا نکنید. همیشه خواندن تجربیات کسانی که قبلاً در سفرشان از اقامتگاه مدنظر شما استفاده کرده‌اند کمک می‌کند تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. البته به این نکته توجه داشته باشید که رأی همیشه با اکثریت است! بهتر است نظرات تمام مسافران قبلی را بخوانید و صرفاً با یک رأی منفی و یا مثبت انتخابتان را قطعی نکنید چراکه ممکن است برای مثال آن یک رأی منفی مربوط به شخصی سخت‌گیر و وسواسی باشد.

از طرفی اگر با اقامتگاهی روبرو شدید که تخفیف بسیار خوبی برای اقامت در نظر گرفته بود برای رزرو آن عجولانه تصمیم نگیرید و در اولین قدم نگاهی به بخش نظرات و امکانات و خدمات سوئیت بیندازید. معمولاً برای اجاره سوئیت تهران یا مشهد پیشنهاد‌های جذابی وجود دارد و تخفیف‌هایی ارائه می‌شود. پس بعد از خواندن نظرات و دیدن تصاویر، فرصت را برای اجاره سوئیت ارزان در تهران یا مشهد از دست ندهید.

هتل اجاره سوئیت تهران اجاره‌بها سوئیت اجاره ویلا کردان اجاره ویلا شمال اجاره ویلا کیش اجاره سوئیت مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر