کد خبر: 804879 A

برخلاف تصور ذهنی عموم مردم، استفاده از تاج گل در مراسم ها، یک پدیده نوظهور و جدید نیست. انواع تاج های گل، در گذشته بسیار دور مورد استفاده مردم قرار می‌گرفت. به عنوان مثال در یونان باستان، از تاج گل برای ادای احترام به خدایان استفاده می کردند و یا مردم آن را به افسرانی که در جنگ ها پیروز می شدند تقدیم می کردند. در چین نیز، از حلقه های نارنجی رنگ که حامل شکوفه های گل و میوه بودند، به عنوان نماد باروری، شکوفایی و زندگی استفاده می کردند.

همچنین زمانی که ملکه ویکتوریا، با تاجی از گل های نارنجی با شاهزاده آلبرت ازدواج کرد، صنعت مد در اروپا دگرگون شد و ضرب المثل شکوفه های مترادف ازدواج کردن شد. همه این مثال ها نشان دهنده آن است که استفاده از گل، به عنوان نمادی از صلح، عشق، احترام و زندگی از دیرباز در بین انسان ها وجود داشته که برای ابراز و بروز اینگونه احساسات، با چیدمان و دیزاین گل ها در یک طرح خاص، تاج گل ها را درست کرده و بکار می بردند.

تاج امروز

امروزه استفاده از تاج گل، قدری وسیع تر و گسترده تر شده است و در ایران نیز مانند سایر کشور های جهان، از تاج گل در انواع مراسم ها استفاده می شود. تاج گل عروس، تاج گل مخصوص مراسم ترحیم، تاج گل افتتاحیه و تاج گل تبریک، از جمله مواردی هستند که در مراسم های عروسی، عزا، افتتاحیه، تبریک تولد و یا تبریک برای بدست آوردن یک موفقیت، بکار برده می شود.

اما انتخاب گل و نحوه چینش آنان، در مراسم های مختلف، متفاوت است و از یک اصول و آداب خاص، پیروی می کند. مثلا گل های مخصوص عرض تسلیت در مراسم تحریم، با گل های تبریک و یا افتتاحیه یکسان و یک شکل نیستند. همچنین میزان طبقات و اندازه گل ها نیز متغیر است. تاج گل افتتاحیه شرکت ها و یا فروشگاه ها در طبقات بیشتر چیده می شوند و عدد طبقات آنان بین 1 تا 7 طبقه، متغیر است.

انتخاب بهترین گل در تاج گل عروس

تاج گل عروس، از جمله مواردی است که در آرایش و زیبایی چهره عروس، بسیار تاثیر گذار است. استفاده از گل های طبیعی، بعنوان تاج گل در عروسی های به سبک بوهمی، رواج داشت و امروزه در اغلب عروسی ها، استفاده می شود. اگر عروس بهار هستید و قرار است مراسمتان را در فصل بهار و دریک باغ زیبا بگیرید، انتخاب تاج گلی از میان گل های طبیعی و شاداب بهاری، بهترین گزینه است. گستردگی و تنوع گل های بهاری، به شما کمک می کند، بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید آنلاین تاج گل

تاجی برای ملکه شب عروسی

سبک های مختلف و همه پسند وجود دارد که شما نیز با توجه به سلیقه و علایق خود، می توانید از آن ها استفاده کنید

سبک مینیمال و ساده: استفاده از تاج گل ساده و شیک، علاوه بر اینکه چهره ای زیبا و معصومانه به شما می بخشد، در ست کردن آن با لباس عروس نیز به شما کمک می کند. استفاده از گل های سفید ژیپسوفیلا به همراه برگ های سبز، با لباس عروس سفید حریری، ترکیب بسیار زیبایی را بوجود می آورد.

ست نمودن با دسته گل: استفاده از ترکیب گل مشابه با دسته گلتان، زیبایی خیره کننده ای ایجاد می کند. اما لازم نیست از همه گل های دسته گلتان استفاده کنید. می توانید با ایجاد یک ترکیب همخوان و همسان، در نظر مهمانان زیباتر جلوه کنید.

ترکیب تاج گل و تور: این ترکیب، چهره ای متفاوت و منحصربفرد، در شما ایجاد می کند. به عنوان مثال، استفاده از گل های رز ابریشمی، به همراه تور بلند، چهره شما را معصومانه و خاص جلوه می دهد. همچنین می توانید با استفاده از گل های ریز برگ و کوچک، به همراه تور ماتیلدا، تاج گلی متفاوتی داشته باشید. در این روش می توانید با طراح خود مشورت کنید.

اما فارغ از این سبک ها و شیوه ها، می توانید علایق و خواسته های خود را در این انتخاب دخیل کنید. رنگ گل، نوع گل و نحوه ترکیب گل های مختلف، می تواند زمینه ساز یک تاج گل زیبا باشد. در این بین دقت کنید که از گل هایی که سریع خراب می شوند و یا سایز بزرگی دارند، استفاده نکنید. گل ها مقاوم و بادوام، دیرتر خراب می شوند و می توانند تا آخر مراسم عروسی، شما را همراهی کنند. همچنین توجه کنید که گل های ریز برگ و ساده می توانند زیر ساز تاج گل باشند و سیم تاج را بپوشانند، ولی نمی تواند پایه اصلی تاج گل باشند.

می توانید از فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گلیتال، بهترین و متنوع ترین مدل های گل و گیاه را به صورت آنلاین سفارش دهید و در موعد مقرر یا در بازه های زمانی مشخص، برای خود یا عزیزانتان بفرستید.

البته علاوه بر تاج گل در مراسم عروسی، بد نیست از ضرورت ارسال تاج گل برای مراسم ختم نیز بدانید.

تاج تاج گل عروس خرید آنلاین تاج گل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر