کد خبر: 804733 A

اهمیت انتخاب وکیل در کارهای حقوقی

حضور وکیل به این دلیل اهمیت دارد که به دلیل آشنایی با راه‌های قانونی و تبصره‌های مختلف، در بزنگاه‌های مختلف می‌تواند با دستاویز قرار دادن یک مادۀ‌ قانونی‌ حقی را احقاق کند که ممکن بود بدون حضور او پایمال شود.

 به گزارش سایت وکلای مهاجرت به آمریکا و کانادا (IranianLawyer.info)شاید برای شما جالب باشد که بدانید، حضور وکیل در دعاوی مختلف، به تقریبا صد سال قبل بر می‌گردد. به زمانی که وکالت تحت قوانین مدونی قرار گرفت و شکل قانونی یافت.

حضور وکیل به این دلیل اهمیت دارد که به دلیل آشنایی با راه‌های قانونی و تبصره‌های مختلف، در بزنگاه‌های مختلف می‌تواند با دستاویز قرار دادن یک مادۀ‌ قانونی‌ حقی را احقاق کند که ممکن بود بدون حضور او پایمال شود.

نمی‌توان توقع داشت که همۀ مردم دانش حقوقی مورد نیاز را کسب کنند و در مواقع لزوم، در جایگاه وکیل مدافع از حقوق خود دفاع کنند. جوامع پیشرفته و مدرن امروزی، نیاز به تخصص گرایی را بیش از هر زمانی، به انسان‌ها تحمیل می‌کند.

در دنیای امروز تصور عدالت قضایی بدون حضور وکلا عملا غیر ممکن است. بسیاری از قوانین در طی زمان تصویب شده و بعد از مدتی به دلایل مختلف بلا استفاده مانده‌اند. یکی از کارهای مهم وکلا بررسی دقیق نص قانون و آشنای کامل به همین ماده قانونی ها و تبصره‌هایی است که ممکن است در یک پروندۀ پیچیده، حق پایمال شده‌ای را به صاحب حق برگرداند یا جان انسان بی‌گناهی را نجات دهد.

01

یک وکیل خبره و توانا می‌تواند، روند پروندۀ موکل خود را به بهترین شکل تغییر دهد، در حالی که روال قانونی پرونده را طی می‌کند.

به همین دلیل همواره به شما تاکید می‌شود که در انتخاب وکیل خود نهایت دقت و وسواس را به خرج بدهید تا هم فرد خوش‌نام و موفقی را به وکالت خود برگزینید و هم از سابقۀ درخشان کاری او مطلع باشید. نقش وکیل در دعاوی کیفری، همکاری با دادستان و قضات برای اجرای هرچه بهتر عدالت است. چرا که در برخی مواقع، تشخیص علل بروز مسائل و حوادث، به تنهایی از عهدۀ دادرس خارج است و تشخیص آن نیاز به توجه به نکته‌های دقیق و علمی دارد. در این قبیل موارد تحقیقات و شواهد وکیل مدافع می‌تواند برای حل پرونده بسیار راه‌گشا باشد. به همین دلیل گفته شده است حضور وکیل در محاکم قضایی به استحکام احکام قضایی کمک بیشتری می کند. حضور وکیل هم جلوی اطالۀ دادرسی را خواهد گرفت و هم به اجرای هر چه بهتر عدالت کمک خواهد کرد.

یک وکیل با وجدان و عادل به دنبال احقاق حقوق تضییع شدۀ موکلان خود است و علم حقوق نیز به تربیت چنین افرادی نیاز دارد.

منبع: سایت وکیل مهاجرت به آمریکا و کانادا (IranianLawyer.info)

وکلای مهاجرت به آمریکا و کانادا اهمیت انتخاب وکیل وکیل مهاجرتی IranianLawyer.info
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر