کد خبر: 802506 A

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. بهینه سازی و سئو به تاکتیک ها و دستورالعمل هایی می گویند که اگر به درستی انجام شوند باعث ارتقاء جایگاه وب سایت شما در موتورهای جست و جو (به خصوص گوگل) و افزایش بازدید سایت و هدایت ترافیک بیشتر به سایت شما می شود.

ایلنا؛ الگوریتم های گوگل  تلاش میکنند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه کنند. زمانی که کاربر عبارتی را در گوگل جستجو میکند، گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی خواهد کرد و اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود خواهد داد.

سئو چه اهمیتی دارد؟

کاربران اغلب کلمات کلیدی خود را از موتورهای جست و جو مثل گوگل یاهو و بینگ سرچ می کنند به همین دلیل سئو مناسب شاه کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است. معمولا موتورهای جستجو دقیقا همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها بدنبالش هستند، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان میدهد که ارزش سئو چیست و چرا باید به آن توجه کرد.

چرا موتورهای جستجو نیازمند سئو هستند ؟

ربات های خزنده گوگل فاکتورهای مشخصی برای درک محتوای صفحه دارند که در صورت رعایت آنها شانس شما برای کسب جایگاه بالاتر افزایش می یابد. استفاده از تکنیک های سئو درجهت رضایت مشتریان و رعایت قوانین سئو وردپرس را سئو کلاه سفید مینامند، ولی استفاده از ضعف موتورهای جستجو و تکنیک‌های فریب آنها در کنار عدم اهمیت به رضایت بازدیدکنندگان را روش کلاه سیاه میشناسند. هرچند ماه یکبار گوگل این تکنیک‌های کلاه سیاه را شناسایی کرده و سایتهایی که از این روش استفاده کرده‌اند را تنبیه خواهد کرد. برای دید بهتر نسبت به این مسئله مطالعه مقاله  ترفندهای سئو میتواند برای شما مفید باشد.

2

مراحل سئو چیست؟

سئو دارای مراحل متعددی هست که از جمله این مراحل:

  1. تکنیکال
  2. بازاریابی محتوا
  3. لینک سازی هدفمند

 سئو تکنیکال:

مراحلی که در سئو تکنیکال باید مورد اهمیت قرار گرفت عبارتند از رعایت اصول سئو در طراحی، نشانه گذاری استاندارد، بهینه سازی سرعت سایت، طراحی نسخه ریسپانسیو و ….

بازاریابی محتوا:

شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، ایجاد محتوای با ارزش، برچسب گذاری و دسته بندی درست، لینک سازی داخلی وخارجی و … بخشی از فرآیندهای  بازاریابی محتوا می باشد. عامل اصلی موفقیت در سئو محتوا خوب و ارزشمند است.

لینک سازی هدفمند:

رعایت استانداردهای سئو تکنیکال و تولید محتوای ارزشمند میتواند شما را به صفحه اول نتایج گوگل برساند ولی برای کسب رتبه 1 و رقابت با سایت های قدیمی تر شما نیازمند لینک سازی خارجی برای سایت خود هستید. فعالیت در شبکه های اجتماعی، کامنت مارکتینگ، خرید بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی و ….

64627

سوالات رایج در خصوص سئو:

1- برای رسیدن به رتبه اول گوگل چقدر زمان لازم است؟

پاسخ به این سوال برای هر کسب و کار و سایتی متفاوت خواهد بود؛ بسته به میزان اعتبار و فعالیت های پیشین سایت شما، کلماتی که هدف گذاری کرده اید و وضعیت رقبا این زمان تعیین خواهد شد. ممکن است در یک حوزه بتوان در 3 ماه موفقیت های مهمی کسب کرد ولی در حوزه دیگری بیش از یک سال زمان لازم باشد.

2- هزینه خدمات سئو چقدر است؟

سئو یک محصول نیست در نتیجه نمیتوان قیمت مشخصی برای همه سایت ها در نظر گرفت. البته میتوان خدمات سئو را در دسته بندی های مختلفی شامل بهینه سازی سایت، بازاریابی محتوا، لینک سازی و … قرار داد و برای هرکدام هزینه مشخصی اعلام نمود.قدم اول آنالیز دقیق سایت و تصمیم گیری در مورد خدمات مورد نیاز است که بر همین اساس میتوان تخمین درستی از قیمت ارائه نمود.

3- ایا برای رسیدن به رتبه 1 گوگل تضمینی هست؟

یکی از مهمترین درخواست های ارائه تضمین برای رسیدن به رتبه 1 در گوگل است در حالیکه این کاملا اشتباه و غیرقانونی است. هیچ تضمینی برای تعیین دقیق رتبه شما در بازه زمانی مشخص وجود ندارد چرا که اطلاعاتی از آپدیت های بعدی گوگل و میزان فعالیت رقبا در دست نیست. در واقع ارائه تضمین به کارفرما شانس پذیرش پروژه را افزایش میدهد ولی همانطور که خود گوگل نیز بارها اعلام کرده است این روش نوعی از کلاه برداری است.

تیم تخصصی کانفیگ سئو آنلاینر با داشتن تجربه 10 ساله خود در بهینه سازی و افزایش سرعت سایت  و سئو برای موتورهای جستجو، به شما در رسیدن به بالاترین رتبه سئو با استفاده از روش های استاندارد Google و قانونی White Hat کمک می کند.

سئو سئو تکنیکال موتورهای جستجو بازاریابی محتوا سئو وردپرس مراحل سئو لینک سازی هدفمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر