کد خبر: 802163 A

سفرهای هوایی به هر نقطه از دنیا دارای محدودیت ها و قوانین خاصی هستند که رعایت آنها الزامی می باشد. در بین سفرهای هوایی یکی از سختگیرانه ترین قوانین برای حمل دارو را امارات متحده عربی وضع کرده است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

ایلنا؛ با خرید بلیط هواپیما دبی و سایر شهرهای این منطقه باید تمام این موارد را در نظر داشته باشید، در غیر این صورت مجازات سختی برای مسافران اعمال می شود.

نکات مهم برای حمل دارو در سفر به دبی

*  در بسیاری از مواقع ممکن است به دلیل بیماری نیاز باشد تا مسافر برخی از داروهای ممنوعه را در طول پرواز همراه داشته باشد. در این شرایط بهترین کار همراه داشتن نسخه ترجمه شده و مجوز حمل دارو در طول پرواز می باشد. با همراه داشتن نسخه نه تنها می توانید بدون نگرانی و استرس دارو را به داخل کابین هواپیما ببرید، بلکه می توانید در صورت به اتمام رسیدن داروی مورد نظر به بیمارستان هلال احمر ایران در دبی مراجعه و نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

* در کنار خرید اینترنتی بلیط هواپیما لازم است تا لیست داروهای ممنوعه را به طور کامل بررسی کنید. بخاطر داشته باشید که همراه داشتن برخی از داروها مانند استامینوفن که برای ما ایرانی ها بسیار طبیعی می باشد، در سفرهای هوایی به کشورهای ایالت متحده عربی به عنوان حمل مواد مخدر تلقی می گردد. در نتیجه نباید حمل هرگونه دارو را کم اهمیت بدانید، چون مجازات بسیار سخت مانند زندانی شدن را به همراه خواهد داشت.

* داروهایی که استفاده از آنها نیاز به سرنگ دارند را در کنار هم قرار دهید. حمل سرنگ بدون مجوز پزشکی و تایید آن توسط سفارت امارات متحده عربی ممنوع می باشد. در نتیجه بهتر است پزشک حتما روی دارو بنویسد که نیاز به سرنگ دارد. در این صورت مامورین بازرسی را بهتر و راحت تر می توانید متعاقد کنید.

* بهتر است دارو را به جای چمدان در کیف دستی قرار دهید. در این صورت از ضربه وارد شدن به آنها در مرحله بازرسی جلوگیری میشود و همچنین جای شک و ابهامی در فرآیند حمل دارو برای مامورین بازرسی وجود نخواهد داشت. دقت داشته باشید که نسخه و داروها در کنار هم قرار گرفته باشند تا بدون از دست دادن زمان مجوزهای لازم را ارائه دهید.

* نسخه ای که برای حمل دارو به مامورین بازرسی ارائه می دهید باید به نام مسافر باشد. در غیر این صورت امکان استفاده از پرواز وجود نخواهد داشت.

رسپینا24 (3)

لیست داروهای ممنوعه در سفر به دبی

با توجه به اهمیت بسیار زیاد حمل دارو در دبی و محبوبیت این شهر برای گردشگری در بین ایرانی ها، سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 در ادامه به این داروها اشاره خواهد نمود. در حالت کلی داروها را می توان به سه گروه قرص، آمپول و شربت تقسیم نمود و بر همین اساس لیست ارائه می گردد:

قرص های ممنوعه در دبی

آلپرازولام (قرص)

والپروات سدیم (قرص)

تریمیپرامین (قرص)

تری هگزیفنیدیل (قرص)

تری فلوپرازین (قرص)

ترامادول (قرص)

تیوریدازین (قرص)

تیوپنتال (قرص)

رمیرون (قرص)

پریمیدون (قرص)

فنوباربیتال (قرص)

پرفنازین (قرص)

پاروکستین (قرص)

اکزازپام (قرص)

نورتریپتیلین (قرص)

متوکاربامول (قرص)

مپروبامات (قرص)

لورازپام (قرص)

لیتیوم کربنات (قرص)

هالوپریدول (قرص)

ایمی پرامین (قرص)

فلوفنازین (قرص)

فلوکستین (قرص)

هیدروکسی زین (قرص)

دیفنوکسیلات (قرص)

فلووکسامین (قرص)

دکسترومتورفان (قرص)

کلرپرومازین (قرص)

کلیدینیم سی (قرص)

دیازپام (قرص)

کلومیپرامین (قرص)

آمی تریپتیلین (قرص)

باکلوفن (قرص)

آسپرین کدئینه (قرص)

بی پریدین (قرص)

کلردیازپوکسید (قرص)

کلونازپام (قرص)

متادون

فنتانیل

مورفین

پتیدین

کدئین

دکسترومتورفان

فنوباربیتال

باربیتالها

دیفنوکسیلات

آمفتامین‌ها

متیل فنیدیت

مپروبامات

اتینامات

پنتازوسین

آلپرازولام

کلونازپام

کلوبازام

دیازپام

استازولام

فلورازپام

لورازپام

میدازولام

اکزازپام

تمازپام

کلودیازپوکساید

کلودیازپوکساید

استامینوفن کدئین

آمانتادین (کپسول)

دکسپین (کپسول)

فلوکستین (کپسول)

تیوتیکس (کپسول)

آرتین تری هگزوفنیدیل

اوربیافین

فنی تونین کمپاند

ترامادول هیدروکلراید

 

لیست آمپول های ممنوعه

ری فلوپرازین (آمپول)

ترامادول (آمپول)

تیوپنتال (آمپول)

پروپوفول (آمپول)

فنوباربیتال (آمپول)

پرفنازین (آمپول)

پانکورونیوم (آمپول)

میدازولام (آمپول)

متوکاربامول (آمپول)

کتامین (آمپول)

هیدروکسی زین (آمپول)

هالوپریدول (آمپول)

فلوفنازین (آمپول)

دیازپام (آمپول)

کلرپرومازین (آمپول)

بی پریدین (آمپول)

آتراکوریم (آمپول)

 
 

 

لیست شربت های ممنوعه

دکسترومتورفان (شربت)

دکسترومتورفان پی (شربت)

هیدروکسی زین (شربت)

فنوباربیتال (شربت)

هالوپریدول (قطره)

تریمیپرامین (قطره)

 

لیست های ارائه شده با توجه به مقصد سفر و ایرلاینی که پرواز را ارائه می دهد متفاوت خواهد بود. در نتیجه بهترین کار مطالعه قوانین مربوطه قبل از سفر و در نظر گرفتن محدودیت های موجود در این زمینه می باشد. برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و شروع سفرهای به یادماندنی می توانید با رسپینا24 همراه باشید. علاوه بر خرید اینترنتی بلیط هواپیما داخلی و خارجی همچنین می توانید از امکان رزرو اینترنتی هتل داخلی و خارجی، خرید اینترنتی بلیط اتوبوس و قطار و خرید انواع تورهای داخلی و خارجی استفاده نمایید. با رسپینا24 روی زمین نمی مانید.

خرید بلیط هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر