کد خبر: 801539 A

همه ما سال‌هاست یک احساس مشترک را در خانه‌هایمان تجربه کرده‌ایم. احساس کلافگی و سردرگمی از ده‌ها قبضی که باید نسخه کاغذی آن‌ها را دریافت و پرداخت می‌کردیم. سرانجام طرح حذف قبض کاغذی به عنوان راهکاری موثر برای پرداخت قبض بدون قبض کاغذی مطرح شد.

سامانه پرداخت قبض قبضینو (ghabzino.com) با شناسایی نیازمندی ها حوزه پرداخت قبوض بستری برای پرداخت آسان قبوض بدون قبض کاغذی را برای کاربران فراهم کرده است.

11111111111111

 قبضینو یکی از استارت‌آپ‌های فین تکی کشور است که به طور تخصصی در حوزه پرداخت‌ فعالیت می‌کند و اولین شاخه از محصولات آن، پرداخت قبوض به صورت تجمعی و حذف قبض کاغذی است.. در سامانه پرداخت قبضینو دیگر نیازی به قبض کاغذی نیست و می توانید تمام قبض های خود را بدون نیاز به شناسه پرداخت و شناسه قبض، استعلام و پرداخت کنید. سرویس های پرداخت قبضینو شامل استعلام خلافی خودرو، پرداخت قبض تلفن ثابت، قبض همراه اول، قبض برق، قبض آب و گاز است. برای استعلام قبض آب، گاز و برق با وارد کردن شناسه اشتراک خود به راحتی می توانید جزئیات قبض های خود را مشاهده و پرداخت نماید. در بخش تلفن ثابت و تلفن همراه اول تنها با وارد کردن شماره تلفن قادر به استعلام و پرداخت قبض تلفن خواهید بود.  در ادامه به معرفی خدمات قبضینو خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

222222222222222222

چرا قبض های خود را با قبضینو پرداخت کنیم؟

در قبضینو کلیه عملیات پرداختی به صورت آسان و به راحتی انجام می‌شود. برای استفاده از سرویس‌های پرداخت قبضینو نیازی به شناسه قبض و شناسه پرداخت نیست و تنها با یک بار وارد کردن اطلاعات قبض، قبضینو شما را برای همیشه از آخرین قبض دوره خود مطلع می‌کند. برای مثال در پرداخت قبض تلفن ثابت، دیگر نیازی به شناسه قبض تلفن و شناسه پرداخت نیست و تنها با وارد کردن شماره تلفن می‌توانید آخرین قبض تلفن ثابت ( میان دوره و پایان دوره ) را استعلام و مشاهده کنید و در صورت تمایل اقدام به پرداخت آن نمایید. به منظور تسهیل در فرایند پیگیری قبض و در دسترس بودن اطلاعات قبض‌های پرداختی برای کاربران، لیست قبض‌های پرداختی در بخش سوابق پرداخت ذخیره می‌شود. قبضینو مشکل پرداخت قبض تکراری را نیز حل کرده است به طوری که بر خلاف سایر سرویس‌های پرداخت قبض، در این سامانه دیگر امکان پرداخت قبض تکراری وجود ندارد. همچنین با هدف دسترسی آسان کاربران به خدمات قبضینو، این سامانه در سه پلتفورم وب‌سایت، اندروید و IOS قابل دسترس است. در نهایت به منظور تکمیل فرایند رضایت کاربران، قبضینو پشتیبانی آنلاین و پاسخگویی به سوال‌های کاربران را به صورت آنی در دستور کار خود قرار داده است. این پشتیبانی و مشاوره بدون محدودیت و به صورت تخصصی برای همه سرویس‌های قبضینو نظیر استعلام خلافی خودرو و پرداخت جریمه، پرداخت قبض تلفن ثابت، پرداخت قبض همراه اول، پرداخت قبض آب و برق و گاز و ... وجود دارد. کلیه خدمات و سرویس‌های قبضینو رایگان است و همه هموطنان عزیز می‌توانند از این سرویس برای پرداخت هر نوع قبضی استفاده کنند. سرویس های قبضینو شما پرداخت B2C، B2B و B2B2C است که در ادامه به تشریح آن ها خواهیم پرداخت

دسته اول، خدمات :B2C در این دسته، کاربران می‌توانند با مراجعه به سایت  ghabzino.comو یا دانلود اپلیکیشن قبضینو از کافه بازار و گوگل پلی، خدمات موردنظر خود را دریافت کنند. با یکبار وارد کردن اطلاعات قبض خود و استعلام آن، افراد می‌توانند اطلاعات پرداخت را دریافت کنند. همچنین، دیگر به دریافت قبض کاغذی نیازی نخواهند داشت. در حال حاضر خدمات مربوط به قبض‌های برق، آب، گاز، تلفن ثابت، تلفن همر اه و همچنین جرایم رانندگی در قبضینو ارائه می‌شود.

 پرداخت خلافی خودرو با قبضینو 

با گسترش روزافزون وسایل نقلیه، مشاهده خلافی خودرو و پرداخت جریمه وسایل نقلیه (ماشین، موتورسیکلت و ...) تبدیل به یکی از چالش‌های اساسی شده است. قبضینو برای حل این مشکل سرویس استعلام خلافی خودرو و مشاهده لیست جرایم رانندگی را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. در فرایند استعلام خلافی خودرو قبضینو، برای مشاهده خلافی کافی است کاربر شماره بارکد پشت کارت ماشین را وارد کند و یا بارکد آن را اسکن نماید. این سرویس تمامی جریمه‌های مربوط به خودرو را با جزئیات کامل نظیر تاریخ صدور قبض خلافی، مبلغ جریمه، نوع جریمه (تسلیمی، دوبرگی، الصاقی و خودداری) را نمایش می‌دهد. کاربر پس از مشاهده خلافی‌های موجود می‌تواند همه آن‌ها و یا تعدادی از جرایم را انتخاب کرده و پرداخت کند. در سامانه خلافی قبضینو به محض پرداخت خلافی، مبلغ خلافی به صورت آنی تسویه می‌شود. با این امکان حتی قبضی که یک روز مانده تا تاریخ مهلت پرداخت را می‌توانید به راحتی پرداخت کنید و نگران دو برابر شدن جریمه نباشید. 

33333333333333333

پرداخت قبض تلفن ثابت با قبضینو 

در راستای حذف قبض کاغذی و پرداخت قبض بدون شناسه و شناسه پرداخت، قبضینو سرویس استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت را با شماره تلفن فراهم کرده است. در این سرویس از قبضینو، امکان استعلام و مشاهده مبلغ میان دوره و پایان دوره قبض وجود دارد و پس از مشاهده می‌توانید قبض تلفن ثابت خود را پرداخت کنید. برای قبض‌هایی که مهلت پرداخت آن گذشته باشد و یا خط تلفن قطع شده باشد در صورت پرداخت با قبضینو، حداکثر تا نیم ساعت خط تلفن وصل خواهد شد.

پرداخت قبض همراه اول با قبضینو

وجود سامانه‌ای جامع برای مشاهده جزئیات قبض همراه اول و دریافت ریز قبض همراه اول یکی از نیازهای ضروری در حوزه پرداخت قبض است. با توجه به نیاز روزافزون به استفاده از تلفن همراه، آمار قبض صادره برای تلفن‌های همراه بالا است. در این میان روش‌های مختلفی برای پرداخت قبض تلفن همراه وجود دارد. در ایران اپراتورهای تلفن همراه از جمله همراه اول و ایرانسل با ارائه روش‌های نوین و جدید سعی در تسهیل فرایند پرداخت با استفاده از اینترنت تلفن همراه را دارند. برای رفاه حال مشترکین و پرداخت آسان،  سیستم پرداخت قبضینو هر ماه مشترکین را از قبض‌های جدیدی که صادر شده است با خبر می‌کند. برای استفاده از سامانه استعلام قبض تلفن همراه و پیگیری پرداخت قبض، می‌توانید با وارد کردن شماره تلفن همراه قبض میان دوره همراه اول و قبض پایان دوره را مشاهده و در صورت تمایل پرداخت کنید. 

44444444444444444

پرداخت قبض برق و آب و گاز در قبضینو 

در سامانه پرداخت قبضینو به دلیل اینکه قابلیت استعلام اتوماتیک همه قبوض از جمله قبض آب،  قبض برق، تلفن ثابت، موبایل، خلافی و گاز را دارد، دیگر نیاز به قبض کاغذی را حذف می‌کند. کاربران یک‌بار اطلاعات قبض خود را در اپلیکیشن و یا سایت قبضینو وارد کرده و از دفعات بعدی سیستم به صورت خودکار اقدام به استعلام و جمع آوری اطلاعات قبوض کاربران می‌کند. به این ترتیب کاربران در اولین فرصت از صادر شدن قبض‌های جدید خود مطلع می‌شوند. از سوی دیگر به دلیل زیرساخت استعلامی که فراهم شده، قبض‌های کاربران پس از استعلام در قالب یک صورت حساب به او نمایش داده می‌شوند و کاربر می‌تواند به صورت تجمعی قبض‌های خود را پرداخت کند. به عبارتی به جای آنکه در هر ماه کاربران مجبور به پرداخت تعداد زیادی قبض باشند، با استفاده از قبضینو می‌توانند قبض‌های خود را به صورت جمع شده و با یک پرداخت تسویه کنند. قبضینو با ارسال اعلان در زمان‌های مقرر، کاربران خود را از قبض‌های جدید صادر شده مطلع می‌کند. در صورت استفاده از هریک از این سرویس‌های پرداختی قبضینو، قبض موردنظر به صورت آنی تسویه می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه به مراکز آب و برق و گاز منطقه خود ندارید. کلیه خدمات قبضینو رایگان بوده و قبضینو هیچ هزینه اضافی از شما دریافت نمی‌کند.

خدمات پرداخت B2B قبضینو

دسته دوم، خدمات:B2B این دسته از خدمات به صورت انحصاری و به سازمان‌ها ارائه می‌شود. با توجه به اینکه تعداد قبوض در سازمان‌ها و شرکت‌ها زیاد است، قبضینو محصولی جدید برای رفع نیاز این دسته از کاربران ارائه کرده است. این محصول که با نام قبضینو سازمانی توسعه داده شده است و مراحل نهایی تست خود را پشت سر می‌گذراند، یک راهکار ساده و در عین حال بسیار کاربردی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها است. در مرحله نخست، اپراتور قبض‌های مربوط به سازمان را در پنل قبضینو سازمانی وارد می‌کند و به راحتی برای آن‌ها اسم مستعار انتخاب می‌کند. در مرحله بعد، در صورت نیاز می‌تواند قبوض را بر اساس اداره، ساختمان، شعبه و ... دسته‌بندی کند. برای مثال می‌توان قبض‌ها را در دسته‌هایی چون: قبوض ساختمان مرکزی، قبوض دفتر میدان انقلاب، قبوض اداره تدارکات و ... قرار داد. این دسته بندی از آن رو مهم است که در آینده می‌توان بر اساس آن انواع گزارش‌ها تهیه و همچنین به تفکیک، هزینه بخش‌های مختلف را محاسبه کرد. پس از دسته‌بندی قبوض، کاربر می‌تواند فرآیند مربوط به استعلام را آغاز کند. در نهایت، قبض‌های تعریف ‌شده پس از استعلام، با جزئیات بسیار کامل برای کاربر به نمایش درمی‌آید و امکان پرداخت به صورت تکی و دسته‌ای میسر خواهد بود. در آینده بسیار نزدیک و پس از تست‌های نهایی امکاناتی نظیر کنترل و مدیریت مصرف، اعلام اخطار در صورت پرمصرف بودن یک کنتور یا خط تلفن، دریافت گزارش‌های مدیریتی و مالی، محاسبه مالیات ارزش افزوده و عوارض پرداختی و ... به قبضینو سازمانی اضافه خواهد شد. لازم به اشاره است که در زمان فعلی برخی از ارگان‌ها همانند دانشگاه صنعتی شریف در حال استفاده آزمایشی از قبضینو سازمانی‌ هستند.

خدمات پرداخت B2B2C قبضینو

دسته سوم، خدمات:B2B2C از زمان شروع به کار قبضینو، رسالت اصلی آن ارائه خدمات به کاربران در راحت‌ترین شیوه ممکن بوده است. بر همین اساس و با توجه به تعداد زیاد اپلیکیشن‌های پرداخت و استارت آپ‌های فین تکی در کشور، یکی از مسیر‌هایی که برای آینده قبضینو انتخاب شد، ارائه خدمات از طریق زیرساخت‌های وب‌سرویس به سایر اپلیکیشن‌ها بوده است؛ به عبارت دیگر، اپلیکیشن‌های حوزه پرداخت می‌توانند از طریق دریافت دسترسی و پیاده‌سازی وب‌سرویس‌های مربوط به قبضینو، خدمات استعلام قبض را در اپلیکیشن خود به کاربر نهایی ارائه دهند. هدف از این کار جلوگیری از ایجاد انحصار و همچنین عدم نیاز کاربران به نصب چندین اپلیکیشن در تلفن همراه آن‌ها است. با توجه به اینکه رضایت کاربران نهایی همواره مهم‌ترین هدف قبضینو بوده است، زیرساخت ارائه خدمات قبضینو در قالب وب سرویس‌ و API‌ به صورت کامل آماده شده است و اکنون نیز اپلیکیشن‌های مختلف در حال پیاده‌سازی و استفاده از این زیرساخت هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به اپلیکیشن ۷۲۴ و ... اشاره کرد.

آینده قبضینو:

قبضینو دستیار شما برای انجام پرداخت‌های دوره‌ای است. کافی است یک‌بار اطلاعات مربوط به پرداخت‌های خود را در قبضینو وارد کنید تا در زمان‌های تعیین شده توسط شما، صورتحساب‌ها به‌طور اتوماتیک به شما یادآوری شود. در زمان فعلی زیرساخت استعلام و پرداخت قبض به‌طور کامل پیاده شده است و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. قبضینو با پشتیبانی از قبض‌های خدماتی ازجمله آب، برق، گاز، موبایل، تلفن ثابت، خلافی خودرو و خلافی موتور، به کاربران کمک می‌کند تا بدون نیاز به قبض کاغذی اقدام به پرداخت صورتحساب خود کنند. کافی است یک‌بار اطلاعات مربوط به قبض خود را در سیستم وارد کنید و استعلام قبض خود را انجام دهید. در دوره‌های بعدی به‌طور اتوماتیک قبضینو اقدام به استعلام و یادآوری قبض‌ها به شما خواهد کرد.

در آینده نزدیک قبضینو علاوه بر قبض‌های خدماتی، از پرداخت‌های دوره‌ای دیگر شامل‌ انتقال وجه (برای مثال واریز پول توی جیبی)، اجاره خانه،‌ شارژ ساختمان، اقساط بانکی، شارژ اینترنت و هر نوع پرداخت دوره‌ای دیگر نیز پشتیبانی خواهد کرد. قبضینو باقابلیت تجمیع پرداخت‌های کاربر، در تاریخ‌های مقرر مانند انتهای ماه به کاربر یادآوری می‌کند تا پرداخت‌های خود را انجام دهد. همچنین با اضافه شدن کیف پول، قابلیت تسویه و پرداخت اتوماتیک نیز وجود خواهد داشت.

 

 

 

 

 

پول شماره تلفن گاز موتورسیکلت وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر