کد خبر: 800525 A

دریاچه اوان، هشتاد و نهمین اثر طبیعی ثبت شده ایران در فهرست میراث طبیعی ایران است که در استان قزوین و در منطقه معروف الموت قرار دارد. (فلایتیو امکان رزرو هتل های تهران را برای شما فراهم کرده است.)

قلعه الموت و دریاچه اوان/ قزوین

قزوین حدود 150 کیلومتر از تهران فاصله دارد و تقریبا دو ساعت طول می کشد تا از تهران به آنجا برسید.

دریاچه اوان، هشتاد و نهمین اثر طبیعی ثبت شده ایران در فهرست میراث طبیعی ایران است که در استان قزوین و در منطقه معروف الموت قرار دارد. (فلایتیو امکان رزرو هتل های تهران را برای شما فراهم کرده است.)

این دریاچه که بیش از هفتاد هزار متر مربع مساحت دارد، در ارتفاع هزار و هشتصد و پانزده متری از سطح دریا واقع شده‌ و طول آن در طویل‌ترین قسمت 325 متر و عرض آن 275 متر است.

قلعه الموت نیز بر فراز کوهی از سنگ به ارتفاع ۲۱۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد و یکی از منحصر به فردترین دژهای تاریخی ایران است.

روستای خور

روستای خور در دامنه غربی قله گندم چال در شمال غرب تهران و یکی از مناطق مرتفع البرز مرکزی است که دارای طبیعت منحصر به ‌فرد و دارای مناطق دیدنی همچون قله ‌ها و دره‌ های سرسبز و پیچ‌ در پیچ و باغ ‌های زیبا را است.

از دیدنی های این روستای خوش آب و هوا، آبشار خور، امامزاده سلیمان، تپه‌ ها و دره دو چنار، امامزاده برچشمه یا زبیده خاتون، برج و باروی قلعه خور و چنار 800 ساله‌ اش است. (برای سفر به تهران همین امروز بلیط هواپیما را رزرو کنید.)

آبشار ترز/ فیروزکوه

این آبشار در مسیر رودخانه بابلرود در بالادست روستای قرآن نفار و قبل از پاسگاه لفور واقع شده است. این مجموعه از 9 آبشار بلند و کوتاه تشکیل شده است که بلندترین آنها 18 متر و کوتاه ترین آن 5 متر فاصله دارد .

دریاچه تار/ دماوند

دریاچه تار جزو مناطق نمونه گردشگری شهرستان دماوند است و در قلب کوه های این منطقه واقع شده است.

این دریاچه در شمال شهر دماوند و در اثر یک زمین لغزش باستانی ایجاد شده ‌است. مسیرهای دسترسی به دریاچه از روستای چنار شرق و از منطقه دلیچایی به سمت روستای هویر است.

درباره خصوصیات جادویی این دریاچه، به ‌خصوص برای کسانی که شب را در دیاچه سپری می‌کنند، افسانه‌ های زیادی وجود دارد.

این دریاچه که در میان خط الرأس "دو برار" و "زرین کوه" محصور شده، یکی از دریاچه های آب شیرین ایران است که طول آن بیش از یک کیلومتر و عرض آن حدود 250 کیلومتر است.

غار بورنیک/ روستای هرانده

روستای هرانده که در 15 کیلومتری جنوب‌ غرب فیروزکوه جای گرفته، دهکده ‌ای است سرسبز و بکر که در دره ‌ای به همین نام واقع شده و رودخانه‌ پر آب نمرود از آن می ‌گذرد. این منطقه با نهرها و رودهای پر آب، با درختان بلند تبریزی و کوچه باغ‌ های باصفا و چشم ‌اندازهای دیدنی از دشت و کوه ‌های اطرف، دارای جاذبه‌های طبیعت‌گردی و گردشگری بسیاری است و با توجه به فاصله‌ کمی که با تهران دارد یکی از بهترین و مناسب‌ ترین گزینه‌ ها برای گردشگران و طبیعت گردان به شمار می‌ رود.

غار بورنیک، دشت آزو و روستای نوا در نزدیکی این روستا از دیدنی های این منطقه هستند.

دماوند بلیط هواپیما هتل های تهران دریاچه تار غار بورنیک روستای هرانده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر