کد خبر: 799911 A

مسئول برگزارکننده سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم فولاد مبارکه:

رئیس امور فرهنگی و مسئول برگزارکننده سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم فولادمبارکه گفت: همایش بزرگ و کم نظیر مسابقات قرآنی در فولادمبارکه با تنوع رشته ها و رده های سنی به صورت سالانه و باشکوه برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، فروغی مسئول برگزارکننده مسابقات در خصوص ماهیت برگزاری این دوره اینطور اظهار کرد: سی و یکمین دوره مسابقات قرآن و معارف شرکت فولادمبارکه اصفهان در مرکز اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم در حال بر گزاری است.

وی افزود: این مسابقات در دومرحله برگزار شد در محله اول 6542 نفر از پرسنل و خانواده هاو پیمانکاران داخلی شرکت فولاد باهم به رقابت پرداختند که این مسابقات در  در تیرماه به صورت اینترنتی و صوتی برگزار شد. 

مسول برگزاری مسابقات قرآنی تصریح کرد: از بین شرکت کنندگان 5285 به مرحله نهایی رسیده که امروز در این محل باهم به رقابت می پردازند. 

وی ادامه داد: این مسابقات در سه رده سنی نوجوان. جوان بزرگسالان در رشته های حفظ. ترتیل، قرائت، اذان و معارف تا عصر امروز برقرار است. 

فروغی تاکید کرد: گروه حفط، شامل جز اول، سه جز اول،10 جز اول و حفط جز 30 هست و اینکه رشته های حفظ به صورت ارسال فایل صوتی بوده که در آن 506 نفر به مرحله نهایی یا دوم راه یافتند.

وی ادامه داد: منبع کتب رشته های معارف برای نوجوانان کتاب داستان پیامبران و برای جوانان کتاب کوله پشتی زنگی که برداشتی از 80 حدیث نبوی هست. 

این مسول گفت: منبع مسابقات معارف در چهار سطح بوده، که یکی کتاب سیره اخلاقی رفتاری پیامبر و یکی چگونه یک نماز خوب بخوانیم می باشد و همچنین کتاب فائق مهربانی شامل باید های زندگی مشترک. سطح چهار هم تفسیر نمونه جلد یک است، همچنین تعداد نفرات شرکت کننده در این قسمت 2599 نفر از برادران و 2686 نفراز خواهران است.

وی با اشاره به اینکه جمع کل داوطلبان آزمون کتبی 4779 نفر در دوره معارف و دو رشته کتبی و شفاهی برگزار میشود، تصریح کرد: در دوره  شفاهی 506 نفر شرکت کننده داریم.

فروغی با بیان اینکه در کنار برگزاری این مسابقات. فرهنگی قرآنی شرکت فولاد برای خانواده های شرکت کنندگان یکسری برنامه های جنبی اجرا می‌کند، افزود: این برنامه ها شامل گروه مهد کودک و جنگ قرآنی برای کودکان و بزرگسالان، غرفه فرهنگی برای امور فرهنگی، مشاوره پزشکی و ایستگاه سلامتی، میز مشاوره مذهبی و پاسخگویی به سولات دینی و اپلیکیشن فرهنگی خانوادگی و برپایی غرفه فروش خیریه و در انتهای برنامه هم پذیرایی انجام می‌شود.

رقابت زندگی مشترک فولاد مبارکه پیامبر مسابقات قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر