کد خبر: 797388 A

از مزایای سایت های مدیریت محتوا (CMS) می توان به زیبا بودن، نزدیک بودن به ایده های مشتریان، و از همه مهم تر قیمت مناسب وهزینه کم آن ها اشاره کرد که برای مشتریانی که انتظار خاصی از سایت ندارند پیشنهاد می شود.

ممکن است در برخی تبلیغات با جمله  طراحی اختصاصی سایت برخورد کرده باشید. منظور از این جمله چیست؟ یا برای راه اندازی سایت اختصاصی چه کارهایی باید انجام دهیم؟ اگر قصد طراحی سایت را دارید قطعا مطالبی در خصوص اینکه آیا طراحی اختصاصی سایت برای شما بهتر است یا طراحی سایت مبتنی بر سیستم های مدیریت محتوا دیده اید.اگر می خواهید  تا پاسخ سوالات خود در این زمینه را به دست آوردید با آنلاینر همراه باشید.

طراحی اختصاصی سایت چیست ؟

به فضایی از اینترنت که صفحه یا صفحاتی را در آن به اشتراک می توان گذاشت سایت می گویند. برای طراحی و ایجاد سایت باید ازسیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده کنیم یا سایت را به شکل اختصاصی طراحی کنیم.

سیستم مدیریت محتوا در دو صورت آماده و اختصاصی وجود دارد نمونه آماده آن با اسم وردپرس و جوملا می باشد و نمونه های اختصاصی همان موارد به صورت کاملا اختصاصی و متناسب با نیاز فرد از سایت ایجاد میشود. در ادامه این دو مورد را کامل بررسی خواهیم کرد.

Untitled-3

طراحی اختصاصی برای سایت های مدیریت محتوا  (CMS)

از مزایای سایت های مدیریت محتوا  (CMS)  می توان به زیبا بودن، نزدیک بودن به ایده های مشتریان، و از همه مهم تر قیمت مناسب وهزینه کم آن ها اشاره کرد که برای مشتریانی که انتظار خاصی از سایت ندارند پیشنهاد می شود.

یکی از نکات منفی این سیستم ها موضوع خواست و نیاز مشتری می باشد زیرا این سیستم دارای محدودیت هایی در ارائه و پیاده سازی ایده های جدید و درخواست های خاص (مثل پیاده سازی موتور جستجوگر) می باشد.

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در یک CMS‌ مورد توجه قرار میگیرد امنیت بالای آن است. به دلیل این که تمامی کد ها در فضایی کاملا اختصاصی ثبت می شوند باعث امنیت بالا و اطلاع نداشتن سایرین از کد ها می باشد.

طراحی کاملا اختصاصی برای سایت ها

همانطور که از اسم آن ها مشخص است این نوع از وب سایت ها از همان اول بر پایه نیاز مشتری مثل گرافیک و پیاده سازی ساخته می شوند.

نکته قابل توجه در پیاده سازی وب سایت های اختصاصی استفاده نکردن از CMS می باشد یعنی تمام سایت از ابتدا بصورت کاملا اختصاصی برای مشتری برنامه نویسی و ایجاد میشود بار ایجاد این نوع از سایت ها احتیاج به یک تیم حرفه ای است و صرفا توسط یک یا دونفر انجام پذیر نیست.

مزایای این سایت ها کاملا اختصاصی بودن و تناسب با نوع نیاز مشتری از هر لحاظ می یاشد و تنها معایب آن هزینه بالا این سایت ها می باشد اما برای داشتن این نوع سیستم ها باید وقت و زمان زیادتری گذاشته شود که در صورت داشتن ایده های نو برگشت چند برابر آن برای مشتری اتفاق می افتد.

Untitled-4

اکثر سایت های پردرآمد از سایت هایی با طراحی اختصاصی استفاده میکنند.

عموما نحوه پیاده سازی این سایت ها به این صورت است که پس از برگزاری جلسه با کارفرما فرم شماتیک و پروپوزال اصلی سایت مشخص می شود و پس از آن با استفاده از مشاوره ، گرافیک و شکل ظاهری سایت با توجه به نیاز کارفرما و طبق روانشناسی رنگ ها انتخاب می شود.

حرف آخر

در سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی موارد مورد نظر خود را سفارش دهید تا برای شما برنامه نویسی اختصاصی انجام گیرد.

می توانید سیستم های مالی، اداری، مدیریت پرسنل، خرید و فروش، پیامک و … را نیز جزئی از موارد مدیریت محتوای سایت خود داشته باشید تا علاوه بر مدیریت وبسایت خود، از این سیستم به عنوان یک سیستم جامع جهت مدیریت تمامی امور شرکت و گروه خود استفاده نمایید.

شرکت آنلاینر با یک دهه فعالیت و رویکرد ارائه خدمات صادقانه در حوزه سفارش طراحی اختصاصی سایت، سئو و بهینه سازی موتورهای جست و جو و آموزش آنلاین سعی در جلب رضایت مشتریان دارد.

طراحی اختصاصی سایت آنلاینر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر