کد خبر: 794334 A

در این مقاله به شما یاد می دهیم که چطور برای رسیدن به یک طراحی ویلا روستایی باید از مبلمان قدیمی استفاده دوباره کنید، وسایل عتیقه مغازه های محلی خود را زیر و رو کنید و از لوازم صیقلی و براق پرهیز کنید.

ایلنا؛ وقتی به طراحی ویلا روستایی فکر می کنید شاید  یک کلبه اسکی چوبی یا یک خانه قدیمی و نیمه چوبی را تصور کنید. در طراحی دکوراسیون داخلی روستایی فقط در الوارهای زمخت و تیره، خطوط ضخیم یا شعله های آتش خلاصه نمی شود. این دست از خانه ها با چوب های کهنه، پارچه های دست دوز و یک تصویر دنج شناخته می شوند چون سراسر گرما و صمیمیت هستند و به عبارت "خانه آنجاست که دل آنجا باشد" معنا می دهند. در این مقاله به شما یاد می دهیم که چطور برای رسیدن به یک  طراحی ویلا روستایی باید از مبلمان قدیمی استفاده دوباره کنید، وسایل عتیقه مغازه های محلی خود را زیر و رو کنید و از لوازم صیقلی و براق پرهیز کنید.

طراحی نشیمن و پذیرایی سبک روستایی

1-به سبک خود عمل کنید. در دکوراسیون داخلی و طراحی نقشه ساختمان با استفاده از کاغذدیواری طرح سنگ و کفپوش چوبی تیره، به این سقف مرتفع جلوه بیشتری داده شده. چراغ های آویز صنعتی، پنکه رطوبت گیر، یخچال فولادی، صندلی های ویکتوریایی و دستگاه گرامافون هم از دیگر عناصر جالب و جذاب سالن هستند. یک عنصر دکوری دیواری مثل این ستاره می تواند با پنل های کاشی مراکشی ترکیب شده و فضا را کمی التقاطی کند.

1111111111

 

2- از ویژگی های روستایی سالن نشیمن خود نهایت استفاده را ببرید. دودکش و شومینه سنگی، ستاره مجلس شماست و فقط به یک کفپوش چوبی گرم نیاز دارد. برای دکور میز غذاخوری، میز تلویزیون و جای کُنده ها از چوب کهنه استفاده کنید و با یک قالی پشمی طرحدار، فضا را صمیمی تر کنید. دیوارها سفید و صندلی ها چرم هستند و با یک تابلوی حیات وحش جلوه بیشتری گرفته اند.

2222222222222222


3- برای رسیدن به یک نشیمن معاصر و جادویی از شومینه مدرن با محافظ ساده و یک دیوار سنگی استفاده کنید. از مصالح طبیعی مثل چوب خیزران (لوستر) و ساقه های حصیری (گلدان) وسایل هنری درست کنید. قفسه های خلوت و کاناپه های تک رنگ، فضا را کمی مدرن کرده. کوسن و لوازم دکوری متالیک و طرحدار هم ستاره درخشان مجلس هستند.

33333333333333333333333

 

4- اگر اینقدر خوش شانس هستید که در خانه دیوار سنگی دارید، بالای آن را با تیرچه های چوبی و پایینش را با مبلمان مونوکروم تزئین کنید. یک لوستر گلدار از تیرچه ها آویزان کنید و با یک میز عسلی سیاه و سفید که زاویه های تند دارد، به مبلمان خود مرکزیت بدهید. قالی شطرنجی و آباژور زمینی ایستاده، دو سبک کلاسیک و مدرن را به هم گره زده و به این دکوراسیون نیمه معاصر جذابیت خاصی داده.

4444444444444444444444

 

5- نشیمن خود را با خز پر کنید. این صندلی های دسته دار، بهترین پس زمینه برای نمایش پارچه خز هستند و قالی سفید کف سالن به بهترین شکل این دکور را تکمیل کرده. انواع مختلف چوب تیره در طراحی شومینه مشکی، دیوارها و میز عسلی به کار رفته. رنگ های بژ و طوسی فضا را ملایم کرده و چراغ های آویز هم مرکز سالن را مشخص کرده اند.

55555555555555555555

 

6- در  طراحی دکوراسیون داخلی و نقشه کشی ساختمان عکس بعدی یک خانه روستایی با دکوراسیون کاملا دهاتی را نشان می دهد. بوفه ظروف سفالی، حاشیه های ظریف کاری و ترکیب رنگی سفید و چوبی دارد. کاناپه را با پارچه گینگهام روکش کنید و بگذارید طرح های مختلف روی صندلی، کوسن، قالی و رواندازهای سالن نشیمن خودنمایی کنند. مجلات داخل سینی بزرگ، گلدان های آفریقایی و چهارپایه چوبی کهنه خبر از سفرهای گاه و بیگاه صاحبخانه می دهند.

66666666666666666

 

7- داخل نشیمن خود یک اندونزی کوچک به وجود بیاورید. روی کفپوش چوبی روشن یک قالی طوسی ساده، یک کاناپه L و میزهای عسلی از جنس کُنده درخت بگذارید و دور تا دور سالن را با درخت های موز پر کنید. پنجره ها پشت پرده های بژ مخفی شده و منظره ای زیبا در کنار صندلی غذاخوری ویکتوریایی به وجود آورده اند. و در آخر این چراغ های آویز حصیری بزرگ هستند که این سالن را جذاب کرده اند.

777777777777777777777

 

8- یک فضای روستایی و کمی مدیترانه ای خلق کنید. پشت کاناپه L تعدادی گلدان سرخس و روبروی آن یک کُنده درخت طوسی به عنوان میز عسلی قرار گرفته. قالی طوسی پرزدار و کوسن های قهوه ای، فضا را دنج تر کرده. دو گلدان شیشه ای و تعدادی شاخه گل در پوست نارگیل هم نقش مهمی در جذابیت محیط دارند.

888888888888888888888888

 

9- چه ایرادی دارد در طراحی نقشه ساختمان یک نشیمن روستایی به سبک قرن بیست و یکم داشته باشید؟ از یک دیوار آجری عریان، تیرچه های چوبی زمخت و کفپوش چوبی جلا خورده شروع کنید. دو طرف کاناپه ها دو آباژور ایستاده نقره ای بگذارید و با یک میز عسلی هندسی با چارخونه های سیاه و سفید آباژورها را به هم وصل کنید. برای هیجان دادن به این فضا هم عکس یک گروه موسیقی معروف را به دیوار تکیه بدهید. یا یک قالی با طرح رنگ پاشی شده استفاده کنید. یک تخته مونوکروم هم گوشه سالن بگذارید و برنامه های مختلف خود را روی آن بنویسید.

999999999999999999999

 

10- از طرح های مختلف چوب غافل نشوید. باریکه های چوبی در کنج دیوار، کفپوش متقاطع در یک اتاق و تخته های وسیع در کف سالن اصلی را در این عکس ببینید. پنل های دیواری و رادیاتورهای ذغالی، سبک فرانسوی دارند و در کنار کاناپه های رنگ روشن ساختار جالبی ایجاد کرده اند. شومینه کهنه، لوستر چلچراغ و صندلی های حصیربافی فضا را گرم تر کرده و مهمانان را به هیجان می آورند.

10

 

11- با حضور یک ماشین زمان در طراحی دکوراسیون داخلی روستایی خود موافقید؟ روی پنجره یک ساعت فلزی بزرگ نصب کنید تا نور خورشید به زیبایی روی کاناپه کِرِم رنگ و صندلی دسته دار آبی پاستلی شما بتابد. یک میز عسلی چرخدار روی قالی راه راه قرار بدهید و چند چراغ آویز چوبی با طراحی هندسی از سقف آویزان کنید. کفپوش چوبی متقاطع به کار ببرید تا شومینه کروی شما مثل یک فضانورد به نظر برسد.

11

 

12- در نقشه کشی ساختمان سقف شیروانی و طراحی ویلا به سبک روستایی هماهنگی خیلی خوبی باهم دارند. یک پنجره دو نبش نصب کنید تا منظره بیرون وارد دکوراسیون شما شود. کنج سالن یک کاناپه سبز نخودی قرار گرفته و چند جسم گرد مانند قالی ترکی، میز عسلی نیمه چوبی و فانوس چینی مدرن اطرافش را دکور کرده. کابینت و گلدان ها با پنل ها همخوانی دارند. یک اسب سفید گهواره ای هم برای تفریح کودکان در نظر گرفته شده.

12

 

13- زمانی که قصد طراحی نقشه ساختمان را دارید به یاد داشته باشید سبک روستایی و صنعتی را باهم تلفیق کنید. در این عکس می بینیم که روی دیوار آجری عریان دو چراغ مدرن نصب شده و یک شومینه جامه دان بدون درب وسط سالن اصلی قرار گرفته. یک صندلی منحنی روی کفپوش چوبی قرار گرفته و میزهای عسلی و غذاخوری که از جنس چوب های سنگین هستند با کفپوش در تضاد هستند. روی اطراف سالن لوله های مسی به چشم می خورد. کاناپه های فیروزه ای هم رنگ جذابی به محیط داده اند.

13

 

14- نشیمن روستایی خود را به طوسی آغشته کنید. دیوار اصلی، آجر عریان است و چند تابلوی انتزاعی رنگی روی آن خودنمایی می کنند. کفپوش، چوب با رنگ خنثی است. صندلی های راحتی و کمد تلویزیون رنگ ذغالی دارند و با یک چراغ استوانه ای بلند روشن می شوند. این دکور با کوسن های خردلی و نعنایی و گلدانی پر از گل تکمیل شده.

 

طراحی نقشه ساختمان به سبک روستایی

15

 

15- سبک روستایی برای اتاق زیرشیروانی هم مناسب است. کافیست دیوارهای آجری عریان و گچی را به رنگ طوسی تیره دربیاورید و روشنایی اتاق را به یک آباژور دیواری اهرمی و شومینه بسپارید. یک کتابخانه میله ای روی قالی پوستی قرار گرفته. یک طبل و صندلی هم جلوی ساعت اتاق می بینیم که برای خبردار شدن از اوقات شبانه روز به کار می رود.

15

 

16- در زمان نقشه کشی ساختمان فراموش نکنید که فضاهای روستایی هم می توانند سفید و روشن باشند. با یک دکور دیواری قدیمی و بازیافت شده مثل چیزی که در عکس می بینید، نشیمن خود را نونوار کنید. از مبلمان سنگی و قارچی و یک قالی طرح زیگزاگ استفاده کنید. روی میز بدون جلا چند گلدان و گل ارکیده بگذارید و بالای میز یک لوستر آویزان کنید.

16

 

17- یک دکوراسیون جمع و فشرده طراحی کنید. در این اتاق یک قالی پشمی و پرزدار در کنار کاناپه سفید قرار گرفته و یک ترکیب لوکس و در عین حال صمیمی به وجود آورده. صندلی تاب خور و صندلی زمینی هردو از چوب خیزران هستند و با میز عسلی عتیقه نیز هماهنگی دارند. در نقاط مختلف اتاق چند گیاه سرخس در گلدان های سفالی دیده می شود. انگار تصویرشان روی یک بوم مونوکروم منعکس می شود. دو لوستر قفسی هم بالای کوسن های فلورنتین به پرواز درآمده.

17

 

18- اگر تصور می کنید که سبک طراحی دکوراسیون داخلی روستایی و آسیایی قابل تلفیق نیستند سخت در اشتباهید. با یک دیوار گِلی رنگ شده و یک تصور قاب شده از شخصیت محبوبتان می توانید بهشت آسیایی درست کنید. کتابخانه چوبی را با قفسه های کوچک پر کنید و کف سالن را کفپوش چوبی با طرح زیگزاگی کنید. کاناپه های مخمل قرمز، چراغ های آویز حصیری و میز پوست لاک پشتی از عناصر شرقی این اتاق هستند.

 

18

19- یک اتاق نشیمن روستایی تقریبا مونوکروم درست کنید. روی قالی پرزدار و سفید این سالن، یک میز عسلی طرح جنگا (بازی خانه های چوبی) قرار گرفته. تیرچه ها، قفسه ها، آجرهای عریان و درخت های کاج همگی با این قالی هماهنگ شده اند. کاناپه های راحتی، چراغ آویز، کُنده های چوب و کتاب ها رنگ قهوه ای سوخته دارند؛ رنگی که با آتش غران شومینه همخوانی می کند.

19

 

20- فراموش نکنید که سبک روستایی هم می تواند رمانتیک باشد. دیوار آجری عریان، پنجره های زیرشیروانی ژاپنی و سر گوزن مصنوعی از عناصر روستایی این دکوراسیون هستند. یک قالی پشمی بدون پرز، کاناپه های چرمی صاف، لوسترهای آهنی دوطبقه و دیواری پر از قاب عکس های شخصی، یک مجموعه کاملا روستایی و صمیمی تشکیل داده اند. میز عسلی چوبی و فولادی، با صندوقچه قفل دار هماهنگ شده.

20

 

21- در زمان طراحی نقشه ساختمان می توانید نشیمن روستایی خود را با اجسام چهارگوش دکور کنید. از پنجره های بزرگ و یک قالی هندسی شروع کنید. روی کفپوش چوبی و لطیف خود، یک کاناپه نقره ای و دو صندلی راحتی قرار بدهید. با چند میز عسلی چهارگوش و کوچک در کنار شومینه هم کار را تمام کنید.

21

 

22- اگر فضای زیادی برای طراحی ویلا و طراحی دکوراسیون داخلی آن ندارید، دور تا دور آشپزخانه را یک قاب چوبی بگذارید و بالای جزیره چوبی دو چراغ حصیری آویزان کنید. کفپوش چوبی روشن و کاناپه سفید، به بزرگنمایی فضاهای کوچک کمک می کنند. شاخ مصنوعی روی دیوار و گلدان سفالی لعاب دار، از عناصر بومی این اتاق هستند.

22

 

23- یک ترکیب روستایی و مدرن خلق کنید که انگار با کمترین زحمت ممکن درست شده. این سالن دیوارهای سفید، پنل های چوبی، یک قالی سفید و مسطح، مبلمان آبی نفتی و یک کُنده چوبی به عنوان میز عسلی دارد. از عناصر چوبی آن می توان به چهارپایه های کوچک و سر گوزن دست ساز اشاره کرد. آباژور سالن را روشن، و شومینه ایستاده سالن را گرم می کند. به همین راحتی یک نشیمن روستایی خواهید داشت! فراموش نکید که در طراحی نقشه ساختمان این موارد گنجانده شود.

23

 

24- دکوراسیون روستایی لزوما به چوب تیره نیاز ندارد. به نمونه بعدی دقت کنید که با دیوارهای بتنی، کفپوش چوبی روشن، کاناپه های راحتی قهوه ای گرم و قالی ترکی دکور شده. صندلی تابی حصیری، چمدان چرمی و خشک کن موی ایستاده هم فضا را قدیمی تر و جذاب تر کرده اند.

24

 

25- اگر از طرفداران طراحی های ساده هستید، به عکس بعدی خوب دقت کنید. دیوارهای سفید و ناهموار و موکت قدیمی پس زمینه خوبی برای کاناپه های بژ و صندلی حصیری هستند. لوستر شاخ گوزن مصنوعی سالن را روشن می کند، و جعبه ها و آثار هنری انتزاعی و قدیمی آن را دکور. میز عسلی، یک جعبه قدیمی است. مجسمه رومی هم به فضا شخصیت داده.

 

25

26- نشیمن های روستایی برای خانواده ایده آل هستند. برای داشتن چنین خانه ای کافیست روی کفپوش بتنی چند قالی ناهماهنگ پهن کنید و یک میز عسلی چرخدار وسط سالن بگذارید. شومینه مرمری و یک چراغ آویز قفسی هم در این راه به شما کمک می کند. کوسن های طرحدار، نقاشی زیبا از یک گیتار و قفسه های معلق چوبی و فلزی از جمله عناصر دکوری مناسب برای نشیمن شما هستند.

26

 

27- عکس بعدی، یک نشیمن روستایی را نشان می دهد که سرشار از گرما و صمیمیت است. کفپوش چوبی پولیش شده، کاغذدیواری ذغالی ناهموار و کاناپه راحتی یک ترکیب دنج و دلنشین به وجود آورده. روبروی تابلوی بزرگ عکس، یک قالی ترک رنگارنگ می بینیم. چند گلدان خاکی و غیرخاکی و ساعت مندرس به جذابیت فضا اضافه کرده اند.

27

 

28- طراحی ویلا به سبک روستایی می تواند بسیار جادویی و رویایی باشد. کفپوش سفید و براق، و چراغ های خیزرانی که در ارتفاعات مختلف از تیرچه ها آویزان شده، در این عکس بسیار جلب توجه می کند. کُنده های بزرگ و قالی کرک دار فضا را صمیمی تر کرده. کاناپه های قهوه ای روشن و ملایم و گیاهان پیچکی با کوسن های آبی و قهوه ای مراکشی به خوبی هماهنگ شده.

 

28

29- در زمان نقشه کشی ساختمان نشیمن خود را شبیه خانه یک هنرمند طراحی کنید. کفپوش چوبی و سقف و دیوارها طوسی هستند. پنجره های انتزاعی با قاب چوبی، نور را به داخل عبور می دهند. سه چراغ آویز از وسط سقف آویزان شده. قالی ترکی قدیمی و کاناپه راحتی طوسی هم محیط را گرم تر کرده. یک گیتار در گوشه سالن ایستاده و به دکوراسیون شخصیت داده.

 

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های تیره

29

 

30- رنگ طوسی را دوست دارید ولی از دکوراسیون هنری خوشتان نمی آید؟ پس به عکس بعدی توجه کنید. یک کاناپه بزرگ L طوسی رنگ با طراحی انتزاعی و ساده با دیوارها و کفپوش طوسی هماهنگ شده. رنگ مشکی قفسه های مرتفع و صندلی پوف به شدت جلب توجه می کند. چند وسیله سفالی و چوبی کهنه هم از عناصر سنتی اتاق به شمار می روند.

 

30

31- یک دکوراسیون روستایی به سبک خودتان طراحی کنید. چهار مبل زرد و طوسی، یک میز عسلی روستایی و یک قالی ترکی رنگی در وسط سالن بچینید. یک آباژور قفسی زمینی را با لوستر چلچراغ و میز تلویزیونی که درواقع کُنده درخت است سِت کنید. تعدادی قفسه چوبی روی دیوار نصب کنید و آن ها را با زیورآلات مختلف و گلدان های خاکی تزئین کنید.

 

اگر سوالی در این زمینه دارید یا احتیاج به مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی دارید می توانید از خدمات شرکت مهندسی آرین پاراکس جهت طراحی نقشه ساختمان ، طراحی ویلا و طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

 

 

 

 

طراحی ویلا نقشه کشی ساختمان طراحی نقشه ساختمان طراحی دکوراسیون داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر