کد خبر: 791928 A

دانشگاه‌های آلمان از اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردارند. دانشگاه های برتر آلمان همیشه در رتبه بندی QS رتبه های خوبی را کسب می کنند. تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان تقریبا رایگان می باشد. دانشگاه های آلمان به دلیل سطح بالای آموزشی و هزینه رایگان تحصیل از بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل دانشجویان بین المللی محسوب می شوند.

دانشگاه‌های آلمان هر ساله رتبه های بسیار خوبی را در بین دانشگاه های جهان کسب می کند. کشور آلمان بیشترین تعداد دانشگاه را در فهرست دانشگاه های برتر جهان دارد. دانشگاه های برتر آلمان در سال 2019 توانستند رتبه های خوبی را در رتبه بندی QS کسب کنند. نام 8 دانشگاه آلمان در 150 دانشگاه برتر جهان به چشم می خورد. 10 دانشگاه دیگر آلمان هم در لیست 300 دانشگاه برتر جهان در سال 2019 قرار گرفته اند. تحصیل در آلمان یک فرصت طلایی برای دانشجویان بین المللی است. در ادامه 10 دانشگاه برتر آلمان را با توجه به رتبه QS آن ها در سال 2019 بررسی می کنیم.

Untitled-2

دانشگاه مونیخ

 1. دانشگاه صنعتی مونیخ (TUM)

دانشگاه صنعتی مونیخ در صدر لیست می باشد. این دانشگاه توانست در سال 2019 با سه پله صعود رتبه 61 را در جهان به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در سال 1868 تاسیس شده و حدود 150 سال قدمت دارد. دانشگاه صنعتی مونیخ برنده جوایر نوبل زیادی شده است. در حقیقت این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی می باشد. دانشگاه صنعتی مونیخ سال های زیادی است که جزو محسوب می شود. دانشگاه صنعتی مونیخ 173 برنامه آموزشی در رشته های علوم طبیعی، مهندسی، داروسازی، علوم انسانی و علوم اجتماعی دارد. این دانشگاه با شرکت ها و موسسات علمی-پژوهشی در سراسر جهان همکاری می کند.

Untitled-3

دانشگاه لودویگ

 1. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (LMU)

این دانشگاه در سال 1472 در شهر اینگولشتات تاسیس شد. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان از ابتدا جزو بوده است. این دانشگاه به عنوان یکی از موسسات برتر علمی-پژوهشی در اروپا و جهان شناخته شده است. رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از: علوم انسانی، حقوق، پزشکی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی. این دانشگاه یکی از بزرگترین و جامع ترین کتابخانه ها را در آلمان دارد. به همین دلیل دانشجویان این دانشگاه می توانند به راحتی به منابع علمی و پژوهشی دسترسی داشته باشند. تفکر خلاق، قدرت حل مسئله و تحقیق و پژوهش از ارکان اصلی دانشگاه لودویگ است. این دانشگاه رتبه 62 را در بین دانشگاه های جهان کسب کرده است.

 1.  دانشگاه روپرشت-کارلز هایدلبرگ

 دانشگاه روپرشت-کارلز هایدلبرگ با چهار پله صعود در سال 2019 در رتبه 64 در جهان قرار گرفت. این دانشگاه در بین رتبه سوم را دارد. سال تاسیس دانشگاه هایدلبرگ 1386 میلادی است و جزو یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و جهان می باشد. اکثر رشته ها در این دانشگاه تدریس می شوند. در 19 جولای سال 2019 لقب دانشگاه عالی به دانشگاه هایدلبرگ اهدا شد. دانشجویان این دانشگاه جوایز نوبل زیادی کسب کرده اند.

 1. موسسه فناوری کارلسروهه

دانشگاه کارلسروهه هم جزو دانشگاه های برتر آلمان و جهان می باشد. رتبه این دانشگاه در رتبه بندی QS، 116 است. این دانشگاه یک دانشگاه پیشرو در زمینه علوم کامپیوتر و علوم طبیعی می باشد. دانشگاه کارلسروهه به دلیل پژوهش های علمی تاثیرگذار و سطح علمی بالا جزو ده دانشگاه برتر آلمان می باشد.

دانشگاه هومبولت

Untitled-4

 1. دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت رتبه 121 را در بین دانشگاه های جهان دارد و یکی از دانشگاه های برتر آلمان است. این دانشگاه در رشته های هنر و علوم انسانی رتبه 21 جهان را دارد. دانشگاه هومبولت برلین دانشمندان بزرگی را تربیت کرده است. در بین دانشجویان این دانشگاه 29 برنده جایزه نوبل وجود دارد.

 1. دانشگاه آزاد برلین Freie Universität Berlin

دانشگاه آزاد برلین یک دانشگاه دولتی است که در سال 1948 تاسیس شده است. این دانشگاه در رشته های پزشکی، علوم پایه، علوم انسانی و علوم اجتماعی از سراسر جهان دانشجو می پذیرد. رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان 130 می باشد.

 1. دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه اخن

دانشگاه فنی آخن در سال 2019 رتبه 144 را در بین دانشگاه های جهان کسب کرد. دلیل شهرت این دانشگاه شاغل شدن درصد بالایی از دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی می باشد. این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر آلمان در زمینه فنی و مهندسی است.

 1. دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین جزو ده دانشگاه برتر آلمان است و رتبه 147 را در بین دانشگاه های جهان دارد. این دانشگاه در رشته های مهندسی مکانیک و مدیریت مهندسی از شهرت بسیار بالایی برخوردار است و جزو دانشگاه های برتر آلمان است. دانشگاه فنی برلین هر سال 20 درصد از ظرفیت خود را به دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد.

 1. دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن

دانشگاه توبینگن در سال 2019 رتبه 168 را در بین دانشگاه های جهان به دست آورده است. رشته های پزشکی، حقوق و الهیات از مهم ترین رشته هایی هستند که در این دانشگاه تدریس می شوند. این دانشگاه در ایالت بادن-وورتمبرگ واقع شده است و تحصیل در آن برای دانشجویان بین المللی رایگان نمی باشد.

Untitled-5

دانشگاه فرایبورگ آلمان

 1.  دانشگاه فرایبورگ

این دانشگاه در سال 1457 تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های آلمان محسوب می شود. رتبه دانشگاه فرایبورگ در رتبه بندی دانشگاه های جهان 186 می باشد. بسیاری از فیلسوفان معروف، محققان برتر و برندگان جایزه نوبل در دانشگاه فرایبورگ تحصیل کرده اند. دانشگاه فرایبورگ یکی از دانشگاه های برتر آلمان است. دانشگاه فرایبورگ در سال 2007 به دلیل پژوهش های تاثیرگذار و در سال 2009 به دلیل کیفیت آموزشی بالا موفق به دریافت لقب دانشگاه عالی شد.

نتیجه گیری :

Untitled-6

در پایان بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به یکی از موسسات حقوقی مهاجرت رسمی در کشور ایران مراجعه کنید. موسسه حقوقی Go2TR توانسته با جذب بیش از ۳۵۰  هزار نفر دنبال کننده در شبکه اجتماعی خود اطلاعات گسترده ای در زمینه مهاجرت برای علاقمندان تولید نماید.

Untitled-6

 1. https://www.topuniversities.com/university-rankings-articles/world-university-rankings/top-universities-germany-2019
 2. https://www.mastersportal.com/ranking-country/11/germany.html
 3. http://www.tum.de/en/homepage/
 4. https://www.tum.de/die-tum/die-universitaet/
 5. https://www.tum.de/die-tum/die-universitaet/

 

دانشگاه های برتر دانشگاه های برتر آلمان آلمان، برترین دانشگاه های آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر