کد خبر: 789961 A

امروزه دوربین های مدار بسته جزئی از شبکه داخلی در شرکت‌ها، کارخانه‌جات و منازل هستند. این قابلیت به دوربین ها امکان می‌دهد با دستگاه‌های دیگر موجود در شبکه همکاری داشته و کارایی سیستم را بالا ببرند.

از مزایای مهم اتصال دوربین‌ مدار بسته به شبکه و اینترنت، امکان انتقال تصویر دوربین مداربسته و مشاهده تصاویر زنده و ضبط شده از راه دور است، بسیاری از شرکت ها در هنگام فروش دوربین مدار بسته از انتقال تصویر به عنوان یک آپشن مهم نام میبرند.

اما آیا برای نصب دوربین های مداربسته مانعی وجود دارد، این سوالی است که اکثرا همه افراد قبل از تصمیم گیری به نصب دوربین مداربسته از خود پرسیده اند !!!

نصب دوربین مداربسته به خودی خود نه تنها جرم محسوب نشده بلکه مورد تایید و استقبال تمامی مراجع قانونی نیز می باشد . اما در این راستا محدودیت هایی هم وجود دارد که در برخی از مکانها به مجوز خاص نیاز دارد و در بعضی موارد نصب دوربین مداربسته تحت هر شرایطی جرم محسوب می شود

طبق گفته یک وکیل دادگستری در خصوص نصب دوربین های مداربسته در سطح شهر : در حال حاضر خیابانها و سطح شهر از دوربین های مداربسته استفاده شده که یک عامل بازدارنده در کاهش جرایم مرتکبان خواهد شد ، این روش برای جامعه بشری بسیار سودمند است .

09

در موارد زیر شما را با اطلاعاتی درباره منع قانونی استفاده از این تجهیزات در موردهای مختلف آشنا می نماییم :

استفاده از دوربین های مداربسته در محیط های عمومی

هیچ گونه منع قانونی و ممنوعیت برای نصب دوربین مداربسته در مکان های عمومی وجود ندارد ، در صورتی که این محیط در حوالی مکان های حساس مثل سفارتخانه ها ، پایگاه های هوایی ، پادگان ها و .... باشد .

استفاده از دوربین مداربسته در محیط مشاعات

استفاده از دوربین های مداربسته در محیط مشاعات مثل پارکینگ ، حیاط و راه پله و ... باید تاییدیه کتبی از کلیه اعضای مجتمع و یا هیئت مدیره ساختمان داشته باشند که اگر همه این موضوع را تایید کردند  نظر آن بر نظر مفرد ساکنین از ارجعیت بیشتری برخوردار است . اگر مشکلی در مسیر دریافت تائید مجمع اعضای ساختمان وجود داردو شخصی با مخالفت خود مانع نصب دوربین ها گردد می توان از طریق دریافت مجوز کتبی اقدام به نصب دوربین های مداربسته در محیط های مشاعات نمایند .

استفاده از دوربین مداربسته در محیط های خصوصی

استفاده از دوربین مداربسته در محل هایی که به حریم خصوصی افراد ارتباط دارد ( محوطه داخلی منزل ، اتاق رختکن ، اتاق خواب شخص و .... ) دارای اشکال است و تخلف تلقی میگردد جهت نصب دوربین های مداربسته در اینگونه محل های شخصی ، گرفتن مجوزهای رسمی ضروری است.

استفاده از دوربین مداربسته مخفی

در محیط های مشاع یا خصوصی استفاده از دوربین های مداربسته مخفی نیاز به مجوز دارد و در صورتیکه شکایت به واسطه نصب دوربین های مداربسته مخفی حتی در منزل خود شخص ، این موضوع میتواند به پرداخت جریمه سنگین یا تعقیب قضایی منجر گردد .

گرفتن مجوز نصب دوربین های مداربسته در مکان های غیر مجاز یا نصب دوربین های مداربسته مخفی

برای این امر کافیست شکایت و یا نامه کتبی و منزله تخریب اموال و موارد امنیتی و کنترلی ویا ضروری بودن نصب این تجهیزات تنظیم نمود و یا به مراجع قانونی مراجعه نمود و برای اخذ مجوز به طور رسمی اقدام کرد تا بعد از بررسی های لازم از سوی مراجع ذیصلاح ، مجوزهای لازم صادر گردد .

در همه قوانین حقوقی کشور ، که اهمیت پیشگیری از وقوع جرم و انجام کارهای باز دارنده از اجرای جرم توسط قانون گذار و مجری و حتی قوه قضاییه تاکید گردیده است .

بودجه لازم جهت خرید دوربین مدار بسته

با توجه به وجود نیاز های متفاوت در حوزه سیستم های امنیتی حفاظتی شرکت الکامپ برای بودجه های مختلف دارای پکیج های مناسبی میباشد و شما میتوانید با توجه به نیاز ها و حساسیت های خود یکی از این پکیج ها را تهیه نمایید:

پکیج طلایی:

این پکیج دوربین مدار بسته ها که با برند پلکوتک میباشند پکیج های فوق حرفه ای شرکت میباشند و با توجه به کیفیت خیلی بالا و ضمانت 5 ساله این محصولات قیمت مناسبی هم دارند، این پکیج ها از 2عدد دوربین مدار بسته تا 16 عدد متفاوت میباشد و شما بنا به نیاز خود میتوانید یکی از پکیج ها را تهیه نمایید.

پکیج نقره ای:

این پکیج کاملا اقتصادی میباشد و با توجه به اینکه 2 سال ضمانت مشمول آن میشود قیمت کاملا به صرفه ای هم دارد، برند این پکیج UNIMO میباشد و بر اساس تعداد دوربین موجود در پکیج قیمت های متفاوتی دارد و شما میتوانید بر اساس نیاز خود یکی از پکیج ها را تهیه نمایید.

802

جهت دریافت مشاوره از متخصصین شرکت الکامپ فقط کافیست با شماره های ذیل تماس گرفته و از مشاوره و بازدید رایگان کارشناسان این شرکت بهره مند شوید،الکامپ نامی درخشان در صنعت سیستم های امنیتی با سابقه ای 15 ساله و بیش از 3000 پروژه موفق.

شماره های تماس: ۸۸۵۵۲۰۹۹-۸۸۵۵۳۷۹۷

دوربین مدار بسته فروش دوربین مدار بسته نصب دوربین مداربسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر