کد خبر: 789373 A

دست گرفتن راکتی که به عنوان بهترین راکت پینگ پنگ جهان شناخته می‌شود، تلفیقی از اعتماد به نفس و آسودگی خاطر را در ذهن بازیکن حک می‌کند. فرقی نمی‌کند که یک بازیکن حرفه‌ای باشید، یا در سطحی نیمه حرفه‌ای یا آماتور بازی کنید.

از هر جنبه‌ای که به ورزش پینگ پنگ می‌نگرید، خرید راکت پینگ پنگ حرفه ای، برگ برنده‌ی شماست و می‌تواند حکم پیروزی شما را امضا کند. اگر با چنین دیدگاهی موافقید، شبهه‌ای باقی نمی‌ماند که شناخت بهترین راکت‌های پینگ پنگ جهان، مشعلِ راهنمایی برای انتخاب راکت پینگ پنگ است؛ البته ناگفته می‌دانید که سبک بازی شما، عنصر اصلی در این انتخاب است. در این فرصت، بهترین راکت‌های پینگ پنگ دنیا را در هر سه سطح حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای و مبتدی مرور می‌کنیم.

راکت باترفلای تیموبول ZLC

راکت‌های باترفلای تنوع بسیار زیادی دارند و همه‌ی سبک‌های بازی را پوشش می‌دهند؛ اما در بین آن‌ها، چوب راکت تیموبول ZLC است که می‌تواند عنوانِ بهترین راکت پینگ پنگ دنیا را به نام خود ثبت کند. این راکت که نام تیمو بول، بازیکن محبوب آلمانی را یدک می‌کشد، برای بازیکنان حرفه‌ای و سبک بازی تهاجمی با قدرت و سرعت زیاد یعنی OFF طراحی شده است. اگر در بازی خود، مدام از ضربات تاپ‌اسپین و اسمش استفاده می‌کنید و تنوع تاکتیکی بالایی دارید، راکت باترفلای تیموبول ZLC مخصوص شما ساخته شده است. از نام این راکت پینگ پنگ، می‌توانید به وجود زیلون و کربن در آن پی ببرید. این ترکیب، همان حس و قدرت کربن را تداعی می‌کند، اما زیلون باعث می‌شود که توپ بیشتر روی راکت باقی بماند. این راکت باترفلای، از 5 لایه چوب و 2 لایه کربن تشکیل شده است.

جالب است بدانید که نوشاد عالمیان در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که با سری ALC و ZLC تیموبول باترفلای بازی کرده است. چوب راکت تیموبول ZLC به همراه رویه راکت پینگ پنگ تینرژی، یک ترکیب خارق‌العاده را می‌سازد و بهانه‌ای برای شکست باقی نمی‌گذارد. شاید لازم باشد یادآوری کنیم که این راکت، یکی از گران‌ترین راکت‌های پینگ پنگ جهان هم هست.

راکت پینگ پنگ ژانگ جیکه سوپر ZLC

اگرچه نمی‌توان با قاطعیت گفت که گران‌ترین راکت پینگ پنگ دنیا، لزوما بهترین راکت نیز هست، اما در مورد راکت باترفلای ژانگ جیکه سوپر ZLC این گفته تا حدود زیادی، به حقیقت نزدیک است.

تصور ما معمولا این بوده که وقتی سرعت راکت افزایش می‌یابد، قابلیت کنترلی آن کم‌تر می‌شود. این راکت باترفلای، به مدد تکنولوژی‌های پیشرفته که مسبب اصلی گران‌قیمت بودن آن است، خط بطلانی بر این تصور کشیده است؛ یعنی با چنگ زدن به این راکت که نام بازیکن شهیر چینی و قهرمان المپیک 2012 لندن بر آن نقش بسته، می‌توانید سرعت و کنترل را با هم آشتی دهید و در هر فاصله‌ای از میز پینگ پنگ ابتکار عمل را به دست بگیرید.

Untitled-7

چوب راکت ژانگ جیکه سوپر ZLC که رکورد گرانترین راکت پینگ پنگ دنیا را به جای گذاشته، به آخرین فناوری برند باترفلای در کاربرد کربن و زیلون تجهیز شده که با نام سوپر زیلون‌کربن شناخته می‌شود. واضح است که این چوب راکت پینگ پنگ برای بازیکنان بسیار حرفه‌ای تولید شده و برای سبک بازی OFF+ بهترین کارایی را دارد. بهترین رویه‌های راکت پینگ پنگ که هارمونی منظمی را با این چوب می‌سازند، رویه‌های همین برند باترفلای از جمله سری تینرژی هستند.

راکت پینگ پنگ کورنلیو آرو سافت کربن (Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon)

در دسته‌ی راکت‌های کورنلیو، چوب آرو سافت کربن، نگاه‌های بیشتری را مجذوب خود کرده است. این راکت کورنلیو، از 5 لایه تشکیل شده که دو لایه‌ی آن، ترکیب خاصی از کربن و رزین اپوکسی است. این چوب راکت پینگ پنگ، باید در دستان بازیکنانی قرار بگیرد که به حریف خود لحظه‌ای امان نمی‌دهند؛ چرا که سرعت و کنترل بالای آن مختص سبک بازی OFF+ طراحی شده است. وقتی این سرعت، در کنار وزن سبک آن قرار بگیرد، یکی از بهترین راکت‌ها برای بازیکنان تهاجمی خلق می‌شود. به جرأت می‌توان می‌گفت که با یکی از سبک‌ترین چوب‌های راکت مواجهیم که بی‌تردید این ویژگی، در محبوب شدن آن، نقشی کلیدی داشته است. راکتی که برای اولین بار توسط سیمون گاوزی قهرمان فرانسوی اروپا همراه با رویه های تارگت پرو 47 و 51 کورنلیو رونمایی شد .

استیگا اینفینتی VPS

برند استیگا (STIGA)، در بین بازیکنان سطح اول پینگ پنگ، اعتباری برای خود دست‌وپا کرده است. راکت اینفینتی وی.پی.اس استیگا از 5 لایه چوب ساخته شده و یک راکت سرعتی محسوب می‌شود و پیچ‌دهی بالا و کنترل مناسبی دارد و برای بازیکنان حرفه‌ای که به سبک‌های تهاجمی بازی می‌کنند مناسب است. این راکت توسط فن ژندونگ، قهرمان جوان چینی و لیو ژائویانگ بانوی مطرح چینی استفاده می‌شود.

اگر به فکر خرید این راکت پینگ پنگ هستید، باید بگوییم که این راکت در حال حاضر در فروشگاه اینترنتی باترفلای شاپ موجود است.

راکت پینگ پنگ اوفچاروف کربواسپید (Donic Ovtcharov Carbospeed)

شرکت دونیک سریع‌ترین چوب راکت خود را با نام بازیکن آلمانی، یعنی دیمیتری اوفچاروف معرفی کرده است. این چوب راکت پینگ پنگ از 5 لایه تشکیل شده که ترکیبی از Hinoki، Kiri و 2 لایه کربن است. همانطور که از نام این راکت دونیک مشخص است، سرعت، شاخصه‌ی اصلی آن است. با انتخاب این راکت، می‌توانید ضربات نزدیک میز پینگ پنگ را به راحتی مدیریت کنید. این راکت در سبک بازی تهاجمی، جزء بهترین راکت‌های پینگ پنگ جهان است و بهترین عملکرد خود را به همراه یک رویه‌ی سرعتی نشان می‌دهد. البته کنترل و دقت ضربه این راکت به شدت پایین است .

راکت پینگ پنگ استراتوس پاور وود (Tibhar stratus power wood)

اگر خواسته‌ی شما از یک راکت پینگ پنگ، ترکیب متوازنی از کنترل و سرعت است، برند تیبهار با چوب راکت استراتوس پاور وود، تلاش کرده که به این خواسته‌ی شما جامه‌ی عمل بپوشاند. در 5 لایه‌ی این راکت، خبری از کربن نیست؛ به همین دلیل سرعتی طوفانی ندارد و برای بازیکنان نیمه حرفه ای و مبتدی گزینه‌ای مناسب است. با این توصیف، راکت استراتوس پاور وود با سبک بازی OFF- تناسب دارد که سرعت کم‌تری را اقتضا می‌کند.

راکت پینگ پنگ هریکن لونگ 5 (DHS Hurricane long 5)

برند چینی DHS، راکت هریکن لونگ 5 را به طور اختصاصی برای اسطوره‌ی چین، یعنی «ما لونگ» قهرمان المپیک 2016 ریو طراحی کرده است. این چوب راکت پینگ پنگ بهترین کاربرد را برای بازیکنان حرفه‌ای دارد و سرعت و کنترل را در کنار یکدیگر عرضه می‌کند. روی این چوب راکت، سبک OFF++ نوشته شده که نشان از تهاجمی بودن بی‌چون و چرای آن دارد و برای لوپ های پرسرعت انتخابی ایده‌ال است. ساختار این راکت، با 5 لایه چوب و 2 لایه آریلیت-کربن شکل گرفته و با رویه‌ی سخت، عملکرد مطلوب‌تری از خود نشان می‌دهد. تنها ایراد این راکت، وزن به نسبت سنگین آن است.

Untitled-8

راکت پینگ پنگ یینهه N9 (Yinhe N-9)

اگر به بهترین راکت‌های پینگ پنگ که تا اینجا معرفی کردیم، علاقه‌مندید، ولی قصد ندارید که پول زیادی برای خرید راکت خرج کنید، برند چینی یینهه راه‌حلی پیش روی شما قرار داده است. چوب راکت یینهه N9 اگرچه قیمتی ارزان دارد، اما با راکت‌های گران‌قیمت رقابت می‌کند. احتمالا حدس زده‌اید که در این راکت، کربن به کار نرفته است و قابلیت‌های کنترلی آن، بر سرعت آن می‌چربد. این چوب راکت، برای کسانی که به تازگی پینگ پنگ را آغاز کرده‌اند، جزء بهترین راکت‌ها به شمار می‌رود.

دیگر راکت‌های پینگ پنگ

فهرست بهترین راکت‌های پینگ پنگ جهان، به مواردی که اشاره کردیم، محدود نمی‌شود. راکت‌های هیبرید کربن ام اسپید و فورس آرک از برند جوو، ویسکاریا و اینرفورس لایر ALC از برند باترفلای و سامسونوف کربن از برند تیبهار، شایستگی حضور در این فهرست را دارند.

اگر فکر می‌کنید راکتی وجود دارد که لایق عنوان بهترین راکت پینگ پنگ جهان است، آن را معرفی کنید. شاید بتوانیم در مورد آن به توافق برسیم.

خرید راکت پینگ پنگ راکت باترفلای راکت باترفلای تیموبول ZLC راکت پینگ پنگ ژانگ جیکه سوپر ZLC راکت پینگ پنگ کورنلیو آرو سافت کربن (Cornilleau Aero OFF+ Soft C استیگا اینفینتی VPS
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر