کد خبر: 787950 A

به طور معمول دلایل بی شماری وجود دارد که شما بخواهید یک خرید اینترنتی را تجربه کنید. گسترش روزافزون شهرها، شلوغی آنها و مشغله ای که برای انسان به دنبال داشته، کسب و کارهای اینترنتی را به عنوان یک راه حل پیش روی انسان قرار داده است.

به گزارش ایلنا، ما به عنوان مشتری یا خریدار، به خاطر سهولت خرید اینترنتی، عرضه کالا یا خدمات با هزینه تمام شده کمتر، مشتری مداری فروشندگان اینترنتی به شکل ویژه، تنوع کالاها و خدمات، ایجاد فرصت برای انتخاب، عدم محدودیت زمانی و مکانی، تبادل نظر، صرفه جویی در زمان، خدمات پس از فروش و ... خرید اینترنتی انجام می دهیم.

مهم ترین چیزی که یک فروشگاه اینترنتی (چه ارائه دهنده کالا باشد چه خدمات) در اختیار شما قرار می دهد، تنوع است. هرچند فکر کنید این تنوع در یک فروشگاه فیزیکی هم ممکن است وجود داشته باشد، اما در فروشگاه های مجازی هرچند تنوع وجود دارد، دسته بندی های متفاوت انتخاب از میان تنوع را ساده می کند. فرقی ندارد شما عکس های یک محصول را ببینید و ویژگی های آن را بخوانید یا نمونه کارهای خدماتی را در وبسایت مشاهده کنید و درباره آن خدمات اطلاعات کسب کنید؛ فروشگاه اینترنتی قدرت انتخاب شما را در منطقه جغرافیایی تان بالا می برد. مثلا در وبسایت آرایشگاه اینترنتی کلون وقتی شما برای سفارش یکی از خدمات آرایشی مانند براشینگ مو وارد می شوید، می توانید از تمامی خدمات دیگر هم اطلاع کسب کنید.

یکی دیگر از مسائلی که در خرید اینترنتی باید به آن توجه کنید، صرف هزینه کمتر است. شاید بپرسید چه فرقی دارد ما یک محصول مشخص را از کجا بخریم؟! تصور کنید قرار است یک ماشین لباسشویی برای خودتان تهیه کنید. برای رفتن به فروشگاه لوازم خانگی شما باید مسافتی را طی کنید، زمان زیادی را به پرسه زدن در فروشگاه های مختلف طی کنید و دوباره با خانه برگردید. اما اگر ماشین لباسشویی را اینترنتی سفارش دهید و با همان قیمت هم آن را تهیه کنید، باز هم در زمان و هزینه صرفه جویی کرده اید. از طرفی فروشگاه های اینترنتی به شما امکان بررسی و مقایسه قیمت ها را هم می دهند؛ بنابراین در مواجهه با خرید اینترنتی و هنگام مقایسه از خودتان سوال می کنید: چه کالایی با چه قیمتی و چه ضمانتی؟! چه خدمتی با چه کیفیتی و چه ضمانتی؟!

photo5877666103696666924

یک خرید فیزیکی نیازمند برنامه ریزی دقیق زمانی است. این یعنی شما در مثال ماشین لباسشویی باید برنامه خرید را به آخر هفته که سرکار نمی روید موکول کنید. از سمتی بی شمار انسان دیگر همزمان با شما همین کار را می کنند. این طوری است که وقتی به فروشگاه لازم خانگی می رسید از خودتان سوال می کنید: «چی شده این همه آدم اومدن ماشین لباسشویی بخرن؟! باز من اومدم یه چیزی بخرم همه شهر هم اومدن همون رو بخرن...». در خرید از یک فروشگاه اینترنتی ازدحام و عجله وابسته به ازدحام وجود ندارد. به خاطر همین است که یک خرید اینترنتی می تواند آرامش خرید را تضمین کند. یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود طعم خرید اینترنتی به دهان شما شیرین تر باشد، خرید اختیاری است. می پرسید یعنی چه؟! حتما برایتان پیش آمده است که وارد یک فروشگاه شده اید و در انتخاب یک محصول مردد بوده اید. بعد فروشنده با شما گرم صحبت شده است و شما محصول را خریده اید و به خانه برگشته اید. اما چند روز بعد از خودتان پرسیده اید: «چرا این رو خریدم؟!... تو رودربایستی قرار گرفتم...». خرید اینترنتی امکان رودربایستی را به کلی خط می زند. اگر دوست دارید درباره مزایای خرید اینترنتی بیشتر بدانید به موارد زیر توجه کنید:

  • یک فروشگاه اینترنتی در هر لحظه از شبانه روز آماده سرویس دهی است. شما در تمام ساعت ها می توانید در فروشگاه اینترنتی چرخ بزنید و خرید کنید.
  • تعداد زیاد مشتری یک فروشگاه اینترنتی را غیر قابل بازدید نمی کند.
  • در فروشگاه های اینترنتی حق انتخاب مشتری حرف اول را می زند، بنابراین شما به هیچ وجه احساساتی نمی شوید.
  • شما خریدتان را در منزل خودتان دریافت می کنید. یعنی اگر کالایی خریده باشید آن را در منزل تحویل می گیرید و اگر خدماتی مورد نیازتان باشد در خانه یا محلی که دلتان می خواهد، دریافتش می کنید.
خرید اینترنتی براشینگ مو وبسایت آرایشگاه اینترنتی کلون آرایشگاه اینترنتی کلون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر