کد خبر: 786416 A

خرید و فروش جک j4 معمولا به دلیل چینی بودنش بالا و پایین زیادی داشته است. اما با این حال هیچ‌گاه چیزی از ارزش آن کم نشده است. برای مثال کمتر خودرویی وجود دارد که با 1500 سی‌سی حجم بتواند به تولید خالص 103 اسب بخار برسد.

ایلنا؛ جک یکی از همان شرکت‌های خودروسازی معروفی است که در ایران حواشی بسیاری به دنبال دارد. از شایعاتی که می‌گویند ماشین‌های جک زود خراب می‌شوند گرفته و قیمت بالای قطعات و لوازم‌یدکی آن همیشه حرف و حدیث‌های بسیاری پشت آن است.

از همین رو وقتی می‌خواهیم یک مدل خاص از این برند را برای کسی معرفی کنیم ناخودآگاه مدل J4 رو به رو می‌شویم، مدلی که شاید بهترین سری جک در نظر گرفته می‌شود و از همین رو در میان تمام سدان‎های چینی که وارد بازار کشورمان شده‌اند نام جک J4 می‌درخشد. از همین رو بهتر است به صورت فنی به بحث و بررسی آن بپردازیم تا ارزش واقعی آن را فهمیده و احتمالاً در مقایسه آن با دیگر برندها دچار اشتباه نشویم.

خرید و فروش جک j4 معمولا به دلیل چینی بودنش بالا و پایین زیادی داشته است. اما با این حال هیچ‌گاه چیزی از ارزش آن کم نشده است. برای مثال کمتر خودرویی وجود دارد که با 1500 سی‌سی حجم بتواند به تولید خالص 103 اسب بخار برسد.

نکته جالب هم این است که این خودرو با گشتاوری پایین و تعداد دور متوسط 6000 به این میزان قدرت می‌رسد که همین موضوع باعث کاهش بیش از اندازه مصرف سوخت می‌شود. این کاهش که با مصرف حیرت‌انگیز 5.8 لیتر بر هر صد کیلومتر همراه است در میان اکثر خودروهای چینی سرتر بوده دلیل دیگری برای برتری این خودروست.

Untitled-10

البته جعبه‌دنده J4 CVT است و همین موضوع تأثیری مستقیم بر شتاب اولیه این خودرو می‌گذارد. شتاب خودرو با احتساب همه فاکتورهای ممکن اش هم‌اکنون در رقمی بین 13 تا 13.5 ثانیه قرار دارد. البته هیچ تغییر در مورد بیشینه سرعت خودرو رخ نمی‌دهد و با خرید  جک J4 همچنان می‌توانید روی 180 کیلومتر سرعت خالص حساب باز کنید. اگر هم کمی دقیق‌تر به ستاپ و پنل اصلی خودرو نگاه کنید متوجه نکته‌ای عجیب می‌شود. این نکته که گشتارور جک 4500 دور در دقیقه است به صورت مستقیم در بدنه و شاسی خودرو نهادینه شده است و از همین رو کمترین میزان چپ کردن در تصادفات رانندگی به این خودرو اختصاص دارد. از همین رو به هنگام انتخاب این خودرو مشخصات آیرودینامیکی‌اش را هم با سایرین لحاظ کنید.

از طرفی دیگر ایمنی قطعات و کیت‌های استفاده‌شده در این خودرو دلیل دیگری بر انتخاب آن هستند. برای مثال در نظر داشته باشید که به غیر از ترمزهای دیسکی و کاسه‌ای عقب و جلو، بهترین و آب دیده‌ترین کیت‌های امنیتی ممکن در آن به کار رفته‌اند. این کیت‌ها که در نوع ABS و EBD به کار برده شده‌اند اکثر آزمون‌های سختی و ایمنی را طی کرده‌اند و نمره فوق‌العاده ایمنی هم فارغ تحصیل شده‌اند. البته در دپارتمان کیسه‌های هوا آن‌چنان که باید تقویت نشده‌اند و یک کیسه هوا برای راننده و یکی دیگر برای شاگرد در نظر گرفته شده‌اند که ممکن است کم به نظر برسند.

به اضافه این موارد بهره بردن از سیستم صوتی تصویری مناسب و با کیفیت که در مدل‌های سفارشی‌اش از کمپانی JBL استفاده می‌کند از دلایل دیگری است که برای جوان‌ترها جذابیت بیشتری دارد. البته ورودی‌های ساده‌ای برای کیت‌های صوتی اتومبیل چون AUX و USB در نظر گرفته شده‌اند اما با تمامی دستگاه‌های ورودی صدا همخوانی دارند و بهترین کیفیت ممکن را ارائه می‌کنند. به غیر از این امکانات رفاهی زیر به صورت پایه در تمامی مدل‌ها چه سفارشی و چه معمولی وجود دارند:

«کنترل فشار باد لاستیک‌ها TPMS، سنسور نور، چراغ‌های جلو مجهز به سیستم مشایعت تا درب منزل، ایزوفیکس، کروز کنترل، آینه‌های جانبی برقی با گرمکن، روکش صندلی چرم، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان»

Untitled-11

البته با خرید یک مدل سفارشی قطعاً به امکانات بیشتری دسترسی پیدا می کنید اما عملاً باید پول بیشتری هم بپردازید. قیمت جک J4 در بازارهای داخل کشورمان چیزی حدود 100 تا 130 میلیون تومان است. این در حالی است که همیشه می‌توانید مدل‌های کارکرده‌اش را از 80 تا 100 میلیون تومان هم پیدا کنید. واقعیتش را هم بخواهید این اتومبیل بهترین گزینه‎ایست که در مقابل شما قرار دارد.

Untitled-12

از طرفی با خرید جک خودرویی به روز خریداری کرده‌اید و از طرفی دیگر این خودرو به روز شما آب‎دیده است. خودرویی که در طول 5 سال (از سال 2014) بارها و بارها اصلاح شده و مدل‌های جدیدش تقریبا هیچ ایراد اضافه‌ای ندارند. پس دست بجنبانید چون مدل‌های سفارشی این خودرو محدود هستند و چشم خریداران زیادی هم به دنبالشان هست.

جک J4 خرید و فروش جک j4 جعبه‌دنده J4 CVT قیمت جک J4
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر