کد خبر: 784721 A

وقتی صحبت از سفر و تعطیلات تابستان به میان می‌آید یکی از اولین گزینه‌ها در ذهن اکثر ما، سفر به شمال ایران و به خصوص استان زیبای گیلان است. زیبایی‌های طبیعت گیلان بسیار متنوع است و هنوز جاذبه‌های بکر و کمتر شناخته شده بسیاری در این استان وجود دارد که می‌تواند مقصد سفر بعدی ما باشد.

اگر به دنبال اجاره ویلا در شمال برای سفر بعدی خود هستید، بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره مناطق دیدنی گیلان کسب کنید. در ادامه قصد داریم سه مورد از جاهای دیدنی گیلان را معرفی کنیم که با اجاره ویلا در بندر انزلی یا رشت می‌توانید از جذابیت خاص هر کدام لذت ببرید.

دیلمان : بهشت کوچک گیلان

مرتفع‌ترین ییلاق گیلان دیلمان است که آن را بهشت کوچک گیلان نیز می‌نامند. در امتداد یک جاده جنگلی مناظر سرسبز دیلمان و اسب‌ها و دام‌هایی که آزادانه در دشت مشغول چرا هستند مانند یک تابلوی نقاشی شما را مسحور زیبایی خود می‌کند.

دیلمان

دیلمان جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری نیز دارد از جمله: قلعه گرماور، آرامگاه بابا ولی، آبشار لونک و دشت شقایق که از جاهای دیدنی دیلمان در بهار است و نباید فرصت تماشای آن را از دست داد.

 

دریاچه سقالکسار : پاک‌ترین دریاچه ایران

در جنوب شهر رشت وقتی به روستای سقالکسار می‌رسیم سد خاکی سقالکسار دریاچه ای زیبا در دل جنگل به وجود آورده است که می‌توان گفت پاک‌ترین دریاچه ایران است.

سقالکسار

در کنار این دریاچه زیبا امکانات گردشگری نیز فراهم کرده‌اند و همین امر باعث شده گردشگران زیادی اطراف این دریاچه را به عنوان یک استراحتگاه انتخاب کنند. یکی از نکات جالب در مورد سقالکسار خانه پرماجرای میان دریاچه است. پیاده‌روی در اطراف دریاچه، عکاسی و قایق سواری از تفریحات لذت بخشی است که می‌توانید در کنار اینجا تجربه کنید.

پارک جنگلی سراوان : لذت قایق سواری در دل جنگل

پارک جنگلی سراوان در 17 کیلومتری جاده رشت به تهران قرار دارد. این پارک جذابیت منحصر به فردی دارد چرا که دریاچه‌ای زیبا در میان این پارک جنگلی آن را مورد توجه گردشگران قرار داده است. در ظاهر با زمینی پوشیده از چمن رو به می‌شوید اما با مشاهده قایق‌ها متوجه وجود دریاچه می‌شوید.

پارک جنگلی سراوان

قایق سواری بر روی این دریاچه در دل جنگل تجربه‌ای است که هیچ کس نمی‌تواند آن را رد کند. علاوه بر این پینت بال، موتور چهارچرخ و عکاسی در طبیعت همه از گزینه‌هایی است که در پارک جنگلی سراوان می‌توانید امتحان کنید.

اگر تمایل دارید با 40 جاذبه‌‌‌ گیلان بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله « جاهای دیدنی گیلان » یکی از جامع‌ترین مطالب درباره این استان را در سایت سلطان سفر مطالعه کنید. علاوه بر این سلطان سفر با گردآوری خودکار همه اقامتگاه‌های ایران، انتخاب را برای اجاره ویلا یا رزرو هتل در گیلان آسان‌تر کرده است.

دیلمان پارک جنگلی سراوان اجاره ویلا دریاچه سقالکسار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر