کد خبر: 781987 A

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو:

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پیامی ضمن گرامیداشت، روز صنعت و معدن، بر بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی داخلی بویژه قابلیت‌های تشکل‌های صنعتی و مراکز علمی و دانش بنیان‌ برای عبور از مانع تحریم ها تاکید کرد.

به گزارش ایکوپرس، هاشم یکه‌زارع اعلام کرد:  این روز فرصت مغتنم تلاش برای اعتلای نام صنعت و معدن به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های محرک اقتصاد است.

متن کامل پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز صنعت و معدن را به همه صنعتگران و پیشه ورانی که چرخ اقتصاد کشور به قوت بازوان توانمند، اندیشه بلند و تلاش‌های وصف ناپذیرشان درحال چرخش است، بویژه خانواده بزرگ صنعت خودرو کشور تبریک و تهنیت می گویم.

تردیدی نیست که‌ رشد و استقلال صنعتی کشور که امروز به آن می بالیم، تنها با همت بلند فرزندان این مرز و بوم میسر شده است آنانکه توانسته‌اند در پرتو مسئولیت‌پذیری، تعهد و تخصص و با اتکاء به خلاقیت و هوشمندی خود مجموعه صنعت کشور را ارتقا دهند.

در فضای فعلی ایجاد شده توسط دولت آمریکا که خودروسازی را در کانون تحریم های ظالمانه قرار داده، صنعتگران کشور در قطع وابستگی به منابع خارجی پیشقدم شده و برای خودکفایی در تولید تلاش می کنند.

بی تردید، یکپارچگی و پیوند میان صنعتگران و تولیدکنندگان در مواجهه با شرایط تحمیلی فعلی و پایداری دربرابر آن، برگ درخشانی را به تاریخ کشور خواهد افزود و برآیندهای آن به عنوان میراثی برای آیندگان به ثبت خواهد رسید.

خودروسازی کشور و در راس آن گروه صنعتی ایران خودرو در گذر زمان ثابت کرده است که در عین استقبال از پیوستن به زنجیره جهانی تولید، زیر بار سلطه بدخواهان صنعت کشور نرفته و با نگرش ملی در توسعه صنعتی، توانسته بحران های مختلف را مستقل از سیاست های زورگویانه استعمارگران پشت سر بگذارد.

صنعت و معدن به شمول کلی در نقش پیشران توسعه صنعتی، وظیفه ارزشمند تامین معیشت، اشتغال و مدیریت منابع در راستای توسعه اقتصادی کشور را عهده‌دار است. در ایفای این وظیفه ارزشمند است که امیدواریم دست‌اندرکاران و صاحبان این بخش تلاش خود را به کاربندند تا در رهگذار این خدمت، کارنامه‌ای مقبول فرا روی دیده‌گان قرار دهند و در داوری ولی‌نعمتان خود که همانا ملت بزرگ ایران هستند، عملکردی ارزشمند داشته باشند.

فرض بر ماست که به حکم وظیفه شفافیت بیشتری در فرآیند خدمت‌رسانی به‌ویژه در سالی که بر پیشگاه آن «رونق تولید» ملی نقش بسته است داشته‌ باشیم و با تاسی به لطف ملت، در  اجرایی کردن برنامه‌های خود در عرصه تولید و صنعت، موجی نو در تولید و اشتغال کشور ایجاد کنیم.

بی‌شک در تحقق این آرمان، محوری‌ترین فعالیت، رونق ساخت داخل است. در این راستا استراتژی تولید محصولات و قطعات مورد نیاز داخلی یکی از جدی‌ترین راهبردهای فعالیت صنعتی و تامین و فراوری مواد اولیه برای آن از مهم‌ترین اقدامات در حوزه معدنی کشور خواهد بود، تا بدین‌وسیله در سایه مجموعه فعالیت‌های زیرساختی بتوانیم ضمن رونق دادن به تولید و توسعه اشتغال، نقشی درخور در کاهش واردات ایفا کنیم.

در این راستا، کیفی‌سازی تولید یکی از اساسی‌ترین رویکردهایی است که در تولید داخل باید مورد توجه قرار گیرد. این رویکرد در کنار کاهش هزینه‌ها به همراه ارتقای فناوری‌ تولید و همچنین بروزآوری زیرساخت‌های تولید صنعتی موجب افزایش رضایتمندی مخاطبان و رقابتی شدن محصولات در بازار داخلی و بین‌المللی خواهد شد.

ان شاء الله در سایه رهنمودهای مشفقانه مقام معظم رهبری و تدابیر دولت محترم، سرمایه‌ها در خدمت رونق تولید ملی قرار گرفته و مسیر بالندگی و اعتلای صنعت کشور بهتر از گذشته طی شود.

اقتصاد کشور ایران خودرو صنعت صنعت و معدن تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر