کد خبر: 781243 A

در برخی از کشورها مسابقات آتش بازی برگزار می‌شود و تولید کنندگان این صنعت مهیج می‌کوشند که با ایجاد شکل‌های ابتکاری و ترکیب رنگ‌ها و مواد مختلف جلوه‌های ویژه و نورافشانی تماشایی و نوینی خلق کنند.

در ابتدا لازم است تا درباره آتش بازی یا مراسم نورافشانی بیشتر بدانیم. آتش بازی یا پیروتکنیک (Pyrotechnics) کاری تفریحی و نمایشی است که در جشنها و شادمانی‌های مختلفی در سراسر جهان انجام می‌ شود.

111111111111

اجرای آتش بازی هوایی

در برخی از کشورها مسابقات آتش بازی برگزار می‌شود و تولید کنندگان این صنعت مهیج می‌کوشند که با ایجاد شکل‌های ابتکاری و ترکیب رنگ‌ها و مواد مختلف جلوه‌های ویژه و نورافشانی تماشایی و نوینی خلق کنند.

آتش بازی یا نورافشانی از کجا آمد؟

آتش‌بازی در چین پیشینه زیادی دارد و اسنادی از آن در آثار مربوط به سلسله هان (پیش از میلاد مسیح) در دست است. چین با ٢٥٠٠ سال قدمت در صنعت نورافشانی و اتش بازی تقریبا پیشتاز و مبتکر طرح های نوین در این صنعت بوده و هست.

آنها ابتدا از موادی برای آتش بازی استفاده میکردند که بیشتر عملکرد آن روی زمین بود که امروزه به آن آبشار آتشبازی میگویند.

222222222222222

کارخانه لوازم آتش بازی در چن

کم کم ترکیباتی مانند نیترات ، پتاسیم ، منیزیم ، باریم ، گوگرد ، فسفات ، و ... به منظور زیباتر کردن رنگ نورافشانی استفاده شد که علاوه بر روی زمین توانستند این محصولات را به آسمان پرتاب کنند که بعدها به نام منور آتش بازی معروف شدند.

بعد از کشف منور اتش بازی این صنعت با پیشرفت چشمگیری روبرو شد و به سایر کشورها از جمله ایران نیز صادر شد و تولید و استفاده از لوازم آتش بازی در جشن های مختلف پرطرفدار شد.

کاربرد آتش بازی در جشن ها و مراسمات

در کشور ما اجرای آتش بازی و مراسم نورافشانی طی سالهای اخیر بسیار پرطرفدار و محبوب شده به صورتی که حتی برای جشن های کوچک مانند مهمانی خانوادگی یا تولد هم از وسایل نورافشانی استفاده می کنند.

اگر بخواهیم این محصولات را بر اساس عملکرد تقسیم کنیم به دو دسته آتش بازی هوایی مانند انواع کشکشان ، شوت ، منور ، توپ ، راکت و ... و آتش بازی زمینی مانند انواع آبشار سرد و آبشار گرم و فرفره و ... می توان اشاره کرد.

3333333333333333

آتش بازی مراسم نیمه شعبان در جمکران

مراسماتی ملی و مذهبی مانند جشن پیروزی انقلاب اسلامی (22 بهمن) ، عید نوروز و جشن تحویل سال ، ولادت امامان معصوم مانند نیمه شعبان ، اعیاد مذهبی مانند عید سعید فطر و ... از جمله مراسماتی است که سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی از اجرای مراسم نورافشانی استقبال میکنند.

444444444444444444444

همچنین برای جشن عروسی از آبشار سرد و دستگاه بخار یا مه خشک به طور فراوانی در سراسر کشور استفاده می شود و عمدتا این مراسم ها توسط اپراتور و به همراه دستگاه ریموت آتش بازی انجام می شود. البته که نمیشه از فشفشه روی کیک برای جشن تولد و عروسی گذشت و دیگه همه باهاش آشنایی دارن.

5555555

در این زمینه مجموعه نورافشانان قدیمی ترین گروه آتشبازی ایران با سابقه بیش از 15 سال فعالیت حرفه ای و اولین دارنده مدرک بین المللی Firework از کشور چین موفق به همکاری با بیش از صدها مجموعه دولتی و مشتریان خصوصی طی این سال ها بوده است.

نورافشانان اجرای مراسم نورافشانی مراسمات شما را به صورت حرفه ای و برنامه ریزی شده (دارای سناریو) با مجهزترین دستگاه ها و وسایل بر عهده می گیرد. پس خیالتان از بابت ایمنی و کیفیت راحت باشد!

همچنین این مجموعه با راه اندازی کاملترین فروشگاه اینترنتی با موضوع فروش لوازم آتش بازی مجاز با حمایت از تولید ملی ، به حقوق مصرف کنندگان هم احترام گذاشته و با ارائه تعرفه های مصوت بهترین قیمت وسایل اتش بازی را به صورت تک فروشی در سطح کشور ارائه می دهد.

لازم به ذکر است درصورتیکه نیاز به خرید عمده وسایل نورافشانی را دارید باید گفت که نورافشانان پخش کننده برتر لوازم نورافشانی مجاز در سراسر کشور است و نمایندگی های متعددی در تمام استان ها دارد.

 

 

۲۲ بهمن بازی پیروزی انقلاب اسلامی جهان حمایت از تولید ملی آتش بازی نورافشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر