کد خبر: 780865 A

کشور ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در میان گردشگران ایرانی می باشد و سالانه افراد بسیاری به این کشور سفر می کنند، یکی از ارزان ترین راه های مسافرت به ترکیه از طریق راه های زمینی می‌باشد

کشور ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در میان گردشگران ایرانی می باشد و سالانه افراد بسیاری به این کشور سفر می کنند، یکی از ارزان ترین راه های مسافرت به ترکیه از طریق راه های زمینی می‌باشد، در این مقاله قصد دارین راه زمینی سفر به ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم، چنانچه به این اطلاعات نیاز دارید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید. رزرو آسان و سریع تور ترکیه برای سفر زمینی به ترکیه راه های مختلفی پیش روی گردشگران می باشد که عبارتند از سفر با اتوبوس، سفر با قطار و سفر با خودروی شخصی در ادامه هر یک از این راه ها را شرح خواهیم داد.

111111111111

راه زمینی به ترکیه با اتوبوس

یکی از راه های سفر زمینی به ترکیه استفاده از اتوبوس هایی که است که در این مسیر رفت و آمد می کنند، اگر قصد دارید به صورت زمینی و از طریق اتوبوس به ترکیه سفر کنید باید بدانید که اتوبوس های ترکیه در مسیر های تهران-استانبول و تبریز-استانبول رفت و آمد می کنند و شما برای دسترسی به کشور ترکیه از طریفق اتوبوس باید ابتدا به یکی از شهر های تهران و یا تبریز سفر نمایید، لازم به ذکر است که بلیط های اتوبوس به مقصد ترکیه به صورت یک طرفه به فروش می رسند و گردشگران برای بازگشت باید بلیط مجزا در شهر استانبول تهیه کنند. بهترین سفر را با تور ارزان آنتالیا تجربه کنید.

2222222222222

راه زمینی به ترکیه با قطار

یکی از راحت ترین راه های سفر زمینی به ترکیه سفر با قطار می باشد، در حال حاضر دو مسیر ریلی از کشور ایران به ترکیه وجود دارد که عبارتند از مسیر تبریز-وان و مسیر تهران-آنکارا که گردشگران می توانند با توجه به شهر های مبدأ و مقصد یکی از این مسیر ها را انتخاب کنند. تور استانبول

33333333333333

راه زمینی به ترکیه با خودروی شخصی

اگر قصد دارید با استفاده از خودروی شخصی به کشور ترکیه سفر کنید باید بدانید که ترکیه و ایران دارای سه مرز زمینی می باشند که شما می توانید با توجه به شرایط خود یکی از این مرز ها را برای سفر انتخاب نمایید.

مرز بازرگان

اغلب گردشگران کشور ترکیه برای سفر زمینی به این کشور، مرز بازرگان را انتخاب می کنند، این مرز در 290 کیلومتری شهر تبریز قرار دارد و دسترسی به آن به سادگی امکان پذیر می باشد، لازم به ذکر است که مرز بازرگان حدود 1540 کیلومتر از شهر استانبول فاصله دارد.

مرز رازی

این مرز در 65 کیلومتری شهرستان خوی واقع در استان آذربایجان غربی قرار دارد و از سمت ترکیه نیز حدود 90 کیلومتر با شهر وان که یکی از شهر های توریستی کشور ترکیه می باشد، فاصله دارد از این رو انتخاب بسیار مناسبی برای گردشگرانی که قصد سفر به شهر وان را دارند به شمار می آید.

مرز سرو

مرز سرو که سومین و آخرین مرز مشترک ایران با کشور ترکیه می باشد در 60 کیلومتر شهرستان ارومیه واقع شده است، لازم به ذکر می باشد که فاصله این مرز تا شهر استانبول ترکیه حدود 2 هزار کیلومتر می باشد.

توجه داشته باشید برای سفر به خارج از کشور با خودروی شخصی باید گواهی خروج موقت از کشور را دریافت نمایید.

 

آذربایجان غربی اتوبوس بلیط ترکیه گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر