کد خبر: 779672 A

چنانچه تمایل به پیگیری اخبار مسکن و اطلاع از وضعیت پیش بینی بازار مسکن در ماههای آینده دارید می توانید به وب سایتهای تخصصی املاک مثل ملکانا و یا سایت خبرگزاری های رسمی مراجعه و اخبار مربوطه را پیگیری کنید.

بخش مسکن و بازار مسکن همواره یکی از عوامل اصلی در رشد و یا رکود اقتصاد هر کشوری محسوب می شود. وضعیت رکود و یا رونق در حوزه مسکن بر روی سایر بخش های دیگر اقتصاد نیز تاثیرگذار بوده و به عنوان عامل منفی و یا مثبت بطور مستقیم و یا غیر مستقیم مطرح می شود. با توجه به این موضوع اخبار مسکن همواره مورد توجه صاحب نظران، کارشناسان و حتی افراد عادی است.

از طرفی با توجه به اهمیت نقش مسکن به عنوان سرپناه در درجه اول و یکی از مهمترین دارایی های هر شخصی در طول زندگی، هر گونه رونق و یا رکود در بخش مسکن خواه ناخواه بر روی سبک زندگی افراد و جامعه تاثیر خواهد گذاشت. این روزها اخبار مسکن ناخوشایندی به گوش می رسد. رکود تورمی، افزایش قیمتهای ناگهانی، کاهش توانایی مالی خریداران و کاهش محسوس تعداد معاملات املاک صورت گرفته در شهرهای مختلف و بویژه تهران از جمله اخبار مسکن این روزها بشمار می آیند. وابستگی افراد زیادی بطور مستقیم و یا غیر مستقیم در مشاغل مربوط به خرید و فروش املاک و تاثیر منفی رکود در بازار مسکن از دیگر پیامدهای منفی حوزه مسکن محسوب می شود.

جدیدترین و آخرین اخبار مسکن

با توجه به جدیدترین و آخرین اخبار مسکن، وضعیت رکود در بازار مسکن در سال ۹۸ نیز ادامه یافته است. کاهش تعداد معاملات در سه ماهه اول سال ۹۸ به میزان ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل و کاهش ۵۰ درصدی تعداد معاملات املاک شهر تهران در خرداد ماه ۹۸ نسبت به اردیبهشت ماه از آخرین اخبار بخش مسکن بشمار می روند. در اردیبهشت ماه سال جاری تورم ماهیانه متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی نسبت به فروردین ماه به بیش از ۱۲ درصد رسید و متوسط قیمت مسکن در تهران به مبلغ ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بالغ شد. این وضعیت در خردادماه با افزایش قیمت حدود ۴.۵ درصد ادامه یافت و منجر به سنگینی بیشتر رکود در بخش مسکن شد. چنانچه می خواهید از جدیدترین و آخرین اخبار بخش مسکن مطلع شوید می توانید به وب سایت های تخصصی املاک مانند بخش اخبار مسکن سایت ملکانا مراجعه و آخرین اخبار مسکن را بصورت روزانه و لحظه ای پیگیری نمائید.

Untitled-25

آخرین وضعیت بازار مسکن، تعداد معاملات املاک قطعی صورت گرفته، متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی، وضعیت تسهیلات و وام های دولتی، انواع وام های بانک مسکن، تصمیمات اتخاذ شده در حوزه مسکن و بسیاری از خبرهای دیگر را می توانید از طریق این سایت تخصصی املاک پیگیری کنید.    

آخرین وضعیت وام و تسهیلات مسکن

یکی دیگر از اخبار مهم در بخش مسکن که افراد زیادی بدنبال آن هستند اطلاع از آخرین وضعیت وام و تسهیلات مسکن است. در واقع سیاستهای اتخاذ شده از سوی دولت جهت حمایت بازار مسکن و متقاضیان خرید خانه نقش پر رنگی در ایجاد رونق و یا رکود در بخش مسکن دارد. اطلاع از آخرین تصمیمات اجرایی دولت و بانک مسکن، انواع وام ها و تسهیلات خرید خانه، بازسازی و تعمیرات و یا مشارکت در ساخت را می توانید از طریق سایت های تخصصی املاک مانند سایت Melkana.com و یا خبرگزاری های رسمی پیگیری نمائید. سایت تخصصی املاک و وبلاگ ملکانا بطور روزانه و لحظه ای به پوشش آخرین اخبار مسکن و جدیدترین خبرهای حوزه مسکن پرداخته و شما را در جریان بروز ترین اخبار بازار مسکن قرار می دهد. شما می توانید با اطلاع از آخرین وضعیت تسهیلات مسکن و وام های خرید خانه نسبت به برنامه ریزی خرید مسکن و خانه اقدام نمائید. بدین ترتیب راهی برای خانه دار شدن خود خواهید یافت. همچنین با مراجعه به این لینک می توانید اقساط وام مسکن و اوراق مسکن را به صورت آنلاین محاسبه کنید.

Untitled-3

اخبار مسکن و رکود در خرید و فروش مسکن

یکی دیگر از بخش های اخبار مسکن به وضعیت خرید و فروش مسکن در تهران و شهرهای مختلف مرتبط است. با بررسی روزانه اخبار بازار مسکن می توانید از آخرین آمار و اطلاعات در زمینه قیمت های قطعی خرید و فروش مسکن، تعداد معاملات املاک در هر منطقه، قیمت مسکن در مناطق مختلف، روند افزایش و یا کاهش خرید و فروش مسکن و بطور کلی بررسی وضعیت کنونی و پیش بینی آینده بازار آگاه شوید. اگر قصد خرید خانه را دارید می توانید از قیمت مسکن در مناطق مختلف مطلع شده و بر روی منطقه خاصی تمرکز نمائید. همچنین اگر فروشنده ملک هستید می توانید از وضعیت قیمت مسکن در محله خود باخبر شوید. اطلاع از وضعیت رکود و تورم در حوزه مسکن و آینده نگری در این بازار از دیگر زوایای بررسی روزانه اخبار مسکن محسوب می گردد. در حال حاضر بازار مسکن در وضعیت رکود تورمی بسر می برد. این به این معنی است که اعداد و ارقام تنها بر روی کاغذ جابجا شده و خریدار و متقاضی واقعی خرید مسکن وجود ندارد. افزایش قیمتهای متوالی و ناگهانی موجب ناپایداری در بازار مسکن شده و خریداران و فروشندگان نسبت به آینده بخش مسکن دچار تردید هستند. در این بازار نه فروشنده و نه خریدار می توانند تصمیم قطعی در مورد فروش و یا خرید مسکن داشته باشند.

پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۸

از جمله بخش های جذاب و همه پسند اخبار مسکن پیش بینی وضعیت بازار مسکن در آینده و ماههای آتی است. همه افراد چه آنهایی که تمایل به خرید مسکن دارند و چه فروشندگان و سایرین به دنبال پیش بینی بازار مسکن در ماههای آتی سال ۹۸ هستند. اینکه بازار مسکن به حالت ثبات خواهد رسید و یا همچنان نابسامان خواهد بود به عوامل و فاکتورهای زیادی بستگی دارد. ثبات اقتصادی، پایداری در بازارهای مالی مانند ارز و طلا و شرایط سیاسی کشور در ماههای آتی تعیین کننده این همه خواهد بود. کارشناسان مختلفی بر اساس تجربیات و دانش خود و بررسی عوامل مختلف به ارائه پیش بینی های متفاوتی از آینده بازار مسکن می پردازند. یکی از قویترین پیش بینی ها حاکی از سوق یافتن بازار مسکن به سمت ثبات است. روند افزایش قیمت به سمت عدد صفر در ماههای آتی به دلایل مختلفی مانند عدم کشش بازار، ایجاد ثبات در شرایط اقتصادی و غیره از دیگر پیش بینی های بازار مسکن محسوب می شود. چنانچه تمایل به پیگیری اخبار مسکن و اطلاع از وضعیت پیش بینی بازار مسکن در ماههای آینده دارید می توانید به وب سایتهای تخصصی املاک مثل ملکانا و یا سایت خبرگزاری های رسمی مراجعه و اخبار مربوطه را پیگیری نمائید.

افزایش قیمت اقتصاد جامعه رشد مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر