کد خبر: 779326 A

قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول یکی از تصمیمات بخش قابل توجهی از مردم کشورمان طی چند سال اخیر بوده است. آن‌ها تصمیم دارند مخصوصا از طریق خرید خانه در استانبول اقامت و در ادامه شهروند کشور ترکیه را دریافت کنند.

ایلنا؛ استانبول پایتخت کشور ترکیه نیست، اما مهم‌ترین شهر آن محسوب می‌شود. قرارگیری نیمی از این شهر در قاره اروپا سبب شده جذابیت خاصی برای نیازمندان به خرید ملک داشته باشد. در شهر استانبول نزدیک به 15 میلیون نفر سکونت دارند! البته این تعداد با در نظر گرفتن مساحت 5 هزار کیلومتر مربعی این شهر دیگر عجیب نخواهد بود. این تقریبا هفت برابر مساحت شهر تهران است. بررسی قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول از آن جایی برای ایرانیان اهمیت پیدا کرده که این یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت کشور ترکیه است. افراد زیادی طی چند سال اخیر، تنها با هدف ارزیابی قیمت‌ها یک تور استانبول  خریداری کرده و به این شهر سفر کرده‌اند.

ملاک تعیین قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول

همانند هر شهر دیگر، یکی از اصلی‌ترین معیارهای تاثیرگذار در قیمت خانه‌های استانبول، منطقه قرارگیری آن است. در مهم‌ترین، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه، فاصله از مرکز شهر یعنی میدان تکسیم، ملاکی کلیدی برای تعیین اجاره بها یا قیمت خانه محسوب می‌شود. هر چه فاصله تا میدان تکسیم کمتر باشد، قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول بیشتر خواهد بود. بسیاری از افراد هیچ دیدی نسبت به پول مورد نیاز برای خرید یا حتی اجاره یک خانه در گران‌ترین شهر استانبول ندارند و این موضوع از بزرگ بودن شهر و در نتیجه تعدد مناطق آن ریشه می‌گیرد. به عبارتی دیگر شهرهای واقع در کشورهای اطراف ایران مانند باکو در کشور آذربایجان در تور باکو راحت‌تر می‌توان با کمی تحقیق به دیدی کلی درباره هزینه‌ها رسید، اما بررسی قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول به مراتب دشوارتر است.

در این مطلب قصد داریم به وسیله بررسی هزینه خرید خانه در استانبول به همراه اجاره بهای ماهیانه برای سکونت در یک منزل در چند منطقه از شهر، به دیدی کلی درباره هزینه‌ها دست پیدا کنیم.

منطقه باهچه شهیر

باهچه شهیر در نیمه اروپایی شهر استانبول قرار دارد، به همین دلیل فاصله آن تا مرکز شهر در مقایسه با بسیاری از مناطق قرار گرفته در نیمه آسیایی به مراتب کمتر است. در صورت تمایل به اقامت در یک خانه ویلایی لوکس یا برج‌های بلند، این یکی از مناطق ایده‌آل محسوب می‌شود. در باهچه شهیر تعدادی مرکز خرید وجود دارد، به همین دلیل برای تامین مایحتاج خود نیازی به صرف زمان زیادی نخواهید داشت. قرار است ایستگاه متروی باهچه شهیر به زودی راه‌اندازی شود. بعد از این اتفاق، دسترسی آن به دیگر قسمت‌های شهر مخصوصا میدان تکسیم به مراتب ساده‌تر خواهد شد. قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول در منطقه باهچه شهیر بسته به متراژ آن متفاوت است:

 • خرید خانه یک خواب بین 40 تا 100 متر: بین 150 هزار تا 600 هزار لیر
 • خرید خانه دو خواب بین 90 تا 160 متر: بین 195 هزار تا 750 هزار لیر
 • خرید خانه سه خواب بین 110 تا 220 متر: بین 350 هزار تا 1 میلیون و 200 هزار لیر
 • خرید ویلا بین 250 تا 700 متر: بین 650 هزار تا 7 میلیون لیر
 • اجاره خانه یک خواب بین 40 تا 100 متر: بین 750 الی 2 هزار و 500 لیر (ماهیانه)

ملاک تعیین قیمت در بازه اعلام شده همانند دیگر شهرهای دنیا است. به عنوان نمونه می‌توان به امکانات ساختمان، میزان قدمت آن و دیگر موارد اشاره کرد. بد نیست بدانید هر ماه، بین 150 الی 450 لیر می‌بایست برای هزینه‌های جاری (شارژ) ساختمان پرداخت کنید.

منطقه بیلیک دوزو و اسن یورت

13

منطقه بیلیک دوزو و اسن یورت با وجود قرارگیری در نیمه اروپایی شهر، فاصله قابل توجهی با تنگه بسفر (مرز جداکننده دو قسمت اروپایی و آسیایی) دارد. در اینجا نیز مراکز خرید متعددی وجود داشته و از رفتن به دیگر قسمت‌های شهر به منظور خرید کردن بی‌نیاز خواهید بود. خرید خانه در استانبول در این منطقه به خاطر قرار داشتن چند رستوران ایرانی، خالی از لطف نخواهد بود! قیمت خرید و اجاره خانه در منطقه بیلیک دوزو و اسن یورت استانبول به شرح زیر است:

 • خرید واحد یک خوابه: 180 هزار لیر
 • خرید واحد دو خوابه: 210 هزار لیر
 • خرید واحد سه خوابه: 280 هزار لیر
 • اجاره واحد یک خوابه: هزار و 200 لیر
 • اجاره واحد دو خوابه: هزار و 600 لیر
 • اجاره واحد سه خوابه: بیش از 2 هزار لیر

منطقه کادیکوی

14

افرادی که تور تایلند یا دیگر شهرهای آسیایی را به شهرهای اروپایی ترجیح می‌دهند، احتمالا تمایل بیشتری به سکونت در قاره در بر دارنده کشور ایران خواهند داشت!

برای بررسی قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول این مرتبه نام یکی از قسمت‌های آسیایی آن را آوردیم. در صورت تمایل به سکونت در منطقه‌ای مملو از مراکز خرید و تفریحی، این منطقه مناسبی برای ارزیابی دقیق‌تر قیمت خرید و اجاره خانه در استانبول است. جالب است بدانید در شهری به این بزرگی، کادیکوی یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های مورد علاقه‌ توریست‌های ایرانی است، به همین دلیل در صورت اقامت در منزلی در اینجا، احتمال دیدن هموطنان خود در کشوری خارجی افزایش پیدا می‌کند! برای اجاره یک واحد دو خواب و سه خواب در منطقه کادیکوی باید به ترتیب حدود 2 هزار لیر و 3 هزار لیر پرداخت کنید.

پول ترکیه خواب شهروند استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر