کد خبر: 777704 A

بانک آینده برای پرداخت تسهیلات بازسازی مناطق سیل‌زده با سازمان برنامه و بودجه تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کرد.

ایلنا؛ آیین امضا تفاهم‌نامه تأمین سه هزار میلیارد تومان منابع مالی بازسازی و نوسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل فروردین ماه ۱۳۹۸ با استفاده از منابع داخلی بانک‌ها، امروز دوشنبه با حضور «محمد‌باقر نوبخت» معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیران عامل 17 بانک‌ دولتی و خصوصی در محل این سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

براساس برآورد قرارگاه سازندگی و بازسازی مناطق سیل زده بالغ بر ۳۸ هزار میلیارد تومان به ابنیه‌، زیرساخت‌ها و اموال مردم در این سیل فراگیر و ویرانگر خسارت وارد شد و برای تأمین منابع لازم به‌منظور جبران خسارت‌های وارد شده، تقسیم کار ملی صورت گرفت.

قرار شده است حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان از محل ردیف‌های بودجه که عمده آن از ردیف‌های دولتی است، تأمین می شود و ۱۵ هزار میلیارد تومان نیز از محل تسهیلات بانکی پرداخت خواهد شد.

ارزش کلی تفاهم نامه های مشترک امضا شده با بانک های کشور در مجموع سه هزار میلیارد تومان است که از این مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های دولتی و ۱۲۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های خصوصی تأمین خواهد شد.

معاون رییس جمهوری در جریان امضا تفاهم نامه مشترک همکاری با بانک آینده که با حضور « ناصر کریمی»  عضو هیات مدیره بانک انجام شد، از اقدامات و مشارکت این بانک خصوصی در ارائه تسهیلات بازسازی مناطق سیل زده  تشکر کرد و افزود : جبران بخشی از خسارت‌های وارد شده به مناطق سیل‌زده از طریق نظام بانکی کشور، کار و مأموریتی بسیار سنگین و قابل تقدیر است .

بانک‌ آینده غیراز تعهداتی که درقالب تفاهم‌نامه همکاری مشترک با سازمان برنامه بودجه امروز متقبل شده است، از زمان وقوع سیل و در طول سه ماه گذشته، علاوه بر 12.5 میلیارد ریال  کمک‌های بلاعوض برای امدادرسانی و کمک به مردم در مناطق آسیب‌دیده از سیل، حدود 100هزار بسته لوازم التحریر و جعبه های کمک های اولیه میان دانش آموزان در این مناطق توزیع کرده است.

بانک خصوصی بودجه رییس جمهوری سازمان برنامه و بودجه سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر