کد خبر: 777651 A

پنجمین دوره کمپ استعدادیابی ایرانسل-لالیگا از ۲۹ تا ۳۰ خردادماه با مربیان و استعدادیابان ایرانی و سفیران سازمان لیگ اسپانیا،لالیگا، برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، پسران ۱۱ تا ۱۳ ساله‌ای که قبلاً ویدیوهای یک دقیقه‌ای بازی فوتبالشان تا ۱۰ خردادماه، جهت گزینش نفرات نهایی برای حضور در پنجمین دوره کمپ استعدادیابی ایرانسل-لالیگا ارسال شده بود، زیر نظر مربیان و استعدادیابان ایرانی و نمایندگان سازمان لیگ اسپانیا، لالیگا، آموزش دیدند.

در این دوره از کمپ ایرانسل-لالیگا، «کریستین کار​مبو» هافبک فرانسوی سال‌های نه چندان دور تیم رئال مادرید و بازیکنان حال حاضر و سابق تیم ملی فوتبال و لیگ برتر فوتبال ایران نظیر کمال کامیابی نیا، خسرو حیدری، مهدی شریفی و فرشید اسماعیلی در کنار نوجوانان مستعد ایرانی بودند.

ایرانسل در جریان برگزاری پنجمین دوره کمپ استعدادیابی خود، نخستین کمپ استانی را نیز در استان اصفهان برگزار کرد و با ترتیب دادن شرایط گزینش حضوری، استعدادیابان ۵۰۰ نفر از نوجوانان استان را مورد ارزیابی قرار دادند و از میان آن‌ها ۳۵ نفر را برای پنجمین کمپ سراسری انتخاب کردند.

در کمپ استانی برگزار شده، پیشکسوتان فوتبال اصفهان نظیر مهدی رجب‌زاده، محمود یاوری، حسین چرخابی، رسول کربکندی و حسن آقاجان در کنار مربیان به بررسی و ارزیابی بازیکنان پرداختند.

ایرانسل در نظر دارد در جریان برگزاری کمپ‌های بعدی استعدادیابی ایرانسل-لالیگا ، کمپ‌های منطقه‌ای دیگری را نیز در استان‌های مختلف کشور برگزار کند تا تمامی بازیکنان مستعد، به یک اندازه از فرصت ایجاد شده جهت آموزش روش‌های نوین فوتبال ​زیر نظر مربیان مطرح لیگ فوتبال اسپانیا بهره بگیرند.

پیش از این، در چهار دوره کمپ استعدادیابی با حضور بازیکنان و سفیران استعدادیابی لالیگا نظیر لوئیس گارسیا، ژولیو باپتیستا و گایزگا مندیتا در کنار جمعی از بازیکنان حال حاضر و پیشکسوتان تیم ملی و باشگاه‌های ایران برگزار کرده بود و به ۳۳۰ بازیکن نوجوان مستعد شناسایی و آموزش دیده شده مدارک حضور در این کمپ‌ها را داد.

کمپ‌های استعدادیابی ایرانسل-لالیگا در راستای تفاهم‌نامه‌ای که بین ایرانسل و سازمان لیگ اسپانیا، لالیگا، با دو هدف فراهم آوردن دسترسی مشترکان ایرانسل به محصولات و محتوای ویدئویی باکیفیت و اختصاصی لالیگا و نیز بهبود کیفیت فوتبال در ایران به ویژه میان جوانان منعقد شده است، برگزار می‌شود.

اسپانیا استان اصفهان بازی سازمان لیگ لالیگا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر