کد خبر: 773587 A

مخازن از دیرباز برای ذخیره سازی سیالات بویژه آب استفاده می‌شد. از ابتدا مخازن سیمانی و بتنی از انواع مخازن مورد استفاده بود و با پیشرفت علم، مخازن فلزی (آهنی، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم) و سپس مخازن پلیمری که بیشتر از جنس پلی اتیلن یا کامپوزیت می باشد، رواج یافت. با توجه به نوع سیال و محیطی که مخزن آب در آن قرار می گیرد، جنس مخزن انتخاب می گردد. ایرانیان ایستا پلیمر شریف تولید کننده انواع مخازن ذخیره آب، با تجربه طولانی در زمینه تولید مخازن نگهداری آب در ساختمانها و بویژه ساخت مخازن آب آتش نشانی اطلاعاتی در این مورد را در اختیار شما عزیزان قرار میدهد که میتواند بسیار راهگشای راه باشد. کاربرد گسترده مخازن آب در ساختمان ها جهت ذخیره سازی آب آشامیدنی و آب مورد نیاز جهت آتشنشانی می باشد. این مخازن از جنس فلزی یا پلیمری ساخته می شوند. با وجود ورود گسترده مخازن پلیمری به بازار، مخازن فلزی ( مخزن گالوانیزه گرم، گالوانیزه سرد و استیل) کماکان بازار خود را دارند.

چرا برای مخازن آتش نشانی حتما باید از مخازن گالوانیزه استفاده کرد؟

مخازن آب آتشنشانی برای مدت زمان 15 دقیقه می بایست حداقل دبی 50% کل جعبه های آتشنشانی را تامین کند. باید توجه داشت که حجم مخزن آب آتشنشانی با توجه به مساحت تحت پوشش، دبی پمپ، قطر لوله اصلی، تعداد نازل اسپرینکلر و تعداد جعبه های آتش نشانی تعیین می گردد. برای ساخت مخازن آتشنشانی گالوانیزه جوشی، ضخامت آن به نسبت ظرفیت و شکل ظاهری آن باید محاسبه شود. مخازن گالوانیزه گرم بدون پوشش فلز روی گاها برای مصارف غیر شرب مانند آتش نشانی می‌تواند استفاده شود. اما به دلیل وجود نقاط جوش و وقوع پدیده زنگ‌زدگی، عمر مفید آن ها کاهش پیدا می‌کند. مخازن گالوانیزه مادولار یا مخازن گالوانیزه پیش ساخته نسل جدیدی از مخازن آتش نشانی هستند که عمر مفید آنها در مقایسه با مخازن گالوانیزه جوشی بسیار بالاتر می باشد.

0001

تصویر بالا یک مخزن پلی اتیلن است که در آتش سوخته و ذوب شده است. در نظر داشته باشید که مخزن آتش نشانی باید مقاوم بالایی داشته باشد. با توجه به اینکه در مصارف آتش نشانی دوام بالا بسیار مهم است و مخازن گالوانیزه دارای دوام مناسب و مقاومت بالا در برابر آتش نسبت به مخازن پلی اتیلن و مخازن کامپوزیت دارند؛ استفاده از آنها در این مصارف الزامی است. مخازن پلی اتیلن و مخازن کامپوزیت با توجه به خواص عایق حرارت بودن، در صورت تماس با آتش، به راحتی منبعی برای سوخت می گردند. ورق گالوانیزه مدولار از جنس فولاد می‌باشد که به روش غوطه وری با فلزات ضد زنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. پنل های تولیدی مخازن توسط پیچ و مهره به یکدیگر متصل می گردند و با استفاده از نوار درزبند EPDM آب بندی می گردند. مخازن گالوانیزه مدولار یا مخازن فلزی پیش ساخته مقدار روی مصرفی بر دوام آن تاثیر مستقیم دارد و داشتن سطحی یکنواخت، مقاومت به تنش، عدم چروک و عدم حالت مواج در آنها مهم است.

0002

مزیت‌های مخازن گالوانیزه ساخت ایرانیان ایستا پلیمر شریف

  • مقاومت بسیار بالا در برابر ضربات شدید
  • مقاوم در برابر دماهای بالا
  • اتصالات فلزی قابل نصب
  • ساخت ابعاد مورد نیاز مشتری

0003

تیم تحقیق و توسعه شرکت ایرانیان ایستا پلیمر شریف مجرب در ساخت انواع مخازن ذخیره سازی و نگهداری، طرحی دارد که بیان میکند از آنجا که مخازن گالوانیزه مقاوم در برابر آتش بوده و در مکان‌هایی که احتمال آتش سوزی است بهتر است از این نوع مخازن به جای مخازن پلیمری ( مخزن پلی اتیلن یا مخزن کامپوزیت) بهره برد. طول عمر مخازن گالوانیزه با توجه به استفاده توجه به فلز روی که قابلیت ضدخوردگی و ضد زنگ زدگی ایجاد شود تامین میکند. برای نتیجه نهایی میتوان گفت تنها به دلیل مقاومت بیشتر در برابر آتش و تحمل دمایی بالاتر آنها نسبت به مخازن دیگر از جمله مخازن پلاستیکی، در کاربرد آتش نشانی در ساختمانها الزام دارد.

آتش سوزی آتش نشانی طول عمر فلزات قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر