کد خبر: 769193 A

در همایش «ساماندهی دفاتر و مشاورین املاک» اتحادیه مشاورین املاک شمیرانات مطرح شد؛

گردهمایی ساماندهی دفاتر و مشاورین املاک اتحادیه املاک شمیرانات با حضور محمدرضا قاسمی و اعضای این اتحادیه و همچنین دکتر امیرهمایون کاشانی کیا استاد استاد دانشگاه برگزار شد.

در این همایش محمدرضا قاسمی، رییس اتحادیه املاک شمیرانات ضمن خیر مقدم به حاضرین در خصوص بحث ساماندهی دفاتر و مشاورین املاک گفت: گردهمایی امروز برای آموزش و ساماندهی دفاتر و مشاورین املاک است که حدود سه سال دریافت مجوز آن از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران به طول انجامید. هرچند زمان زیادی برای دریافت این مجوز صرف شد اما  خرسندیم که می توانیم در این زمینه راهی رابرای قانونمند کردن فعالیت دفاتر املاک و مشاورین و همچنین آموزش های علمی، حقوقی و قانونی در این صنف ارائه دهیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از تلاش همه اعضای این صنف و دکتر کاشانی کیا در این زمینه گفت: ما در اتحادیه  از آموزش های علمی پیشتیبانی می کنیم، چرا که عدم آگاهی های حقوقی، علمی و صنفی ضربات غیر قابل جبرانی به همکاران ما در این صنف و حتی خود اتحادیه وارد کرده از این جهت مقوله آموزش برای ما بسیار جدی و قابل توجه است، چرا که بحث املاک با توجه به شرایط خاصی که درقتصاد دارند، باید حتما همراه با آموزش باشند که شفافیت و درصد خطا و ریسک در آنها کاهش پیدا کند.بسیاری از دفاتر ما به دلیل عدم آگاهی، توانایی و آموزش در خصوص حقوق، عقود و نگارش قراردادها لطمات بسیاری خوردند.

قاسمی ادامه داد: به عنوان مثال،هفته گذشته حکمی توسط یکی از دادگاه ها صادر شد که یکی از مشاورین املاک خوشنام ما به دلیل عدم آگاهی قراردادی را تنظیم و ارائه کرد که در نتیجه سبب شد ضرر مادی و معنوی هنگفتی را پرداخت کند؛ ما درصددیم که این خطاها به مرور زمان کاهش و با پشتکار به صفر برسد. از این جهت مقوله ساماندهی دفاتر املاک ومشاورین حدود یک سال و نیم توسط اتحادیه به خصوص نایب رییس در حال پیگیری است و حتما انجام می شود و بعد از کسب مجوز های لازم و اعلام به همه دفاتر املاک لازم الاجرا خواهد بود و در صورت عدم رعایت قطعا با دفتر املاک خاطی برخورد قانونی و جدی خواهد شد. امیدواریم با این پیگیری ها اتحادیه املاک به یک صنف علمی و با درصد خطای صفر که مورد رضایت دوطرف باشد تبدیل شود.

رییس اتحادیه املاک شمیرانات در ادامه افزود: در همه جای دنیا مشاور املاک قابل احترام است و کسی وقتی خود را به عنوان یک مشاور املاک معرفی می کند با دید مثبت مورد توجه قرار می گیرد اما در ایران به دلیل همین عدم اگاهی و آموزش و خطای برخی مشاورین املاک نماها این دید قدری مخدوش شده که ما با کمک افراد آگاهی چون دکتر امیرهمایون کاشانی کیا و دانشگاه هادی بتوانیم این دید را در کشورمان از بین برده و همان نگام مثبت را جایگزین کنیم.

در ادامه امیرهمایون کاشانی کیا نیز در خصوص این مساله افزود: هدف ما از برگزاری  چنین همایش هایی آموزش علمی دلالی علمی املاک و آگاه سازی و به روز رسانی دفاتر املاک و مشاورین است که نیاز اصلی در این صنف است اما مهمترین مساله در این زمینه آموزش و پیاده سازی استانداردهای علمی روز دنیا تحت لیسانس داکس آلمان یعنی ایزو 2019 در این زمینه است که نیاز اصلی محسوب می‌شود.

اتحادیه مشاورین املاک شمیرانات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر