کد خبر: 769034 A

راحتی در حمل به دلیل سبک بودن،از ویژگی های دیگر سپتیک پلی اتیلن است.ازویژگی های بارز سپتیک پلی اتیلن می توان به حمل راحت و بی دغدغه اشاره کرد که به علت سبکی آن صورت می گیرد.

سپتیک پلی اتیلن

انباری که در زیر زمین واقع است و برای نگهداری از فاضلاب به وجود می آید،سپتیک پلی اتیلن نام دارد که به گونه های منفرد و یا دو انباره تشکیل می شوند.از انبارها به این صورت استفاده می شود:انبار اول برای انبار کردن لجن مورد استفاده قرار می گیرد و انبار دوم برای ته نشینی دوباره و مانع شدن از دفع لجن می باشد.ازسپتیک تانک ها می توان در تمامی مجتمع ها ی مسکونی و یا مجتمع هایی که برای اهداف اداری-تجاری ساخته شده اند،استفاده کرد.

مزایای سپتیک پلی اتیلن

این فناوری با مزایای زیادی که دارد موجب شده است تولید آن ها روز به روز افزایش پیدا کند.در ذیل به مزایای آن خواهیم پرداخت.

بهره برداری آسان و پرکاربردی آن از ویژگی های اصلی می باشد.

از مزایای دیگر می توان به مقاومت بالایش در مقابل شرایط جوی و محیطی نامناسب و ساییدگی اشاره کرد.

آب بندی آن کامل بوده و به همین علت هیچ آلودگی به بیرون نشر نمی کند.

فشارهایی که خاک اطراف سپتیک پلی اتیلن وارد می کند بر جدارها بی تاثیر بوده،چون که این جدارها دارای مقاومت بسیار بالایی هستند.

نصب و به کارگیری آن سریع می باشد.

امکان دفن کردن در زیر زمین وجود دارد.به این علت که از اشغال کردن فضاهای مفید جلوگیری شود.

راحتی در حمل به دلیل سبک بودن،از ویژگی های دیگر سپتیک پلی اتیلن است.ازویژگی های بارز سپتیک پلی اتیلن می توان به حمل راحت و بی دغدغه اشاره کرد که به علت سبکی آن صورت می گیرد.

پس از گذشت چند سال از نصب آن ها باز هم امکان جابه جایی وجود دارد.

سپتیک پلی اتیلن دارای دریچه های کنترل می باشد.لذا تخلیه کردن لجن ها به راحتی انجام می گیرد.

برای ساخت آن دیگرنیاز به عملیاتی که در ساخت و ساز در محل صورت می گیرد،نیست.

از پوشش ضدUV برخوردار است.

عایق سازی کامل انجام می شود.

نحوه عملکرد سپتیک پلی اتیلن

بخش اول سپتیک پلی اتیلن به وسیله ی دیواره ای از بخش دوم سوا شده است که حجمی برابر با 3/2 از حجم کل را در برمی گیرد.فاضلاب به وسیله ی لوله ی ورودی به بخش اول آن وارد می شود.در مرحله ی بعدی،فاضلاب وارد می شود و چون وزن بالایی دارد به مت پایین رفته و در کف ته نشین می شود.درمقابل آن روغن ها و چربی ها هستند که چون وزن کمتری دارند به سمت بالا حرکت می کنند و روی سطح شناور می مانند.

ته نشین شدن مواد در کف به مرور باعث به وجود آمدن لجن می شود و باکتری ها در آن رشد می کنند.واکنش بیولوژیکی که طی آن رخ می دهد موجب می شود تا فاضلاب تصفیه شود که به دنبال ان حجم لجن کم شده و لجن ها به بیوگاز تبدیل می شوند.سپس در بخش دوم ذرات ریزی که باقی مانده اند،شناور می شوند ونهایتا پسابی که زلال شده از سپتیک پلی اتیلن خارج می شود.این لجن ها پس از 2سال نیازمند تخلیه شدن هستند و برای این کار توصیه می شود مقداری لجن در آن باقی بماند زیرا باکتری هایی وجود دارد که کمک به تصفیه و سرعت بخشیدن به روند کار می کنند.

فرآیند ساخت سپتیک پلی اتیلن:

اجزای تشکیل دهنده سپتیک تانک پلی اتیلن:

سیستم ورودی:دارای لوله و دریچه ی ورودی است.

مخزن اولیه:بیشترین فضا را اشغال می کند(70-60 درصد)

دیواره ی جدا کننده:این دیواره از وارد شدن لجن ها و روغن ها به ترتیب در ناحیه ی اول و دوم سپتیک پلی اتیلن جلوگیری می کند.

مخزن زلال سازی:در این قسمت که 30 درصد از حجم کلی آن را اشغال می کند،پسماندها زلال شده و دیگر مواد ته نشین شده در آن نخواهد بود.

تهویه:گازهای تولید شده که غالبا متان هستند به وسیله ی این مجرا خارج می شوند.

سیستم خروجی فاضلاب:این ناحیه نیز دارای دریچه و لوله ی خروجی می باشد.

ثبقثلف

فرآیند لوله فاضلابی

آنچه در این قسمت مهم می باشد انتخاب لوله فاضلابی مناسب و باکیفیت می باشد. لوله کاروگیت فاضلابی در دو نوع سخت و منعطف تقسیم بندی می شوند.لوله ی سخت هنگامی که فشار وزن وارد می شود به مقاومت خود متکی است اما لوله فاضلابی منعطف بیش ازنیروی وارده ی معینی را تحمل نمی کند.در متن ذیل به انواع لوله کاروگیت فاضلابی که در فاضلاب از آن ها استفاده می شود می پردازیم که این لوله ها ممکن است در موارد مختلف از قبیل طراحی،نوع و موادی که از آن ساخته می شود،هنگام اجرا دارای محدودیت هایی باشد.

لوله‌های سفالی:

لوله های سفالی دستخوش تغییرایی از جمله نوع رس استفاده شده در آن و روش تولید شده است.این لوله کاروگیت فاضلابی نفوذپذیری کمی در مقابل آب دارند،مقاومت آن ها خوب است و با محیط زیست نیز سازگار می باشد.مواد اولیه ی آن نیز ارزان و همینطور در دسترس است.ازایرادهای این لوله ها می توان به سنگین بودن و شکننده بودنشان در حمل و نقل اشاره کرد.

لوله‌های چدن نشکن:

این لوله ها به دلیل داشتن کمی منیزیم و نیز گرانول در آهن باعث شده اند تا مقاوم تر عمل کرده و دارای انعطاف بیشتری باشند.سایز این لوله فاضلابی از 80 تا 1000 میلی لیتر است.دراین لوله ها باید مقدار بیشتری از قیررا برای پوشش و برای حفاظت داخلی آن ازملات سیمان استفاده کرد.

لوله‌های فولادی:

لوله های فولادی در این صنعت بسیار پرکاربرد هستند که سایز آن ها نیز بزرگ تر است و حدود 160 میلی متر می باشد.این لوله کاروگیت فاضلابی حتی فشار زیاد را نیز تحمل می کنند.ازپوشش های اندودی برای حفظ و عایق آن ها استفاده می شود.

لوله‌های آزبست سیمان:

این لوله ها در سه مرحله ی D،C،B ساخته می شوند که متشکل از 15-10درصد پنبه ی کوهی،حدود 90% سیمان و همینطور هیدروکسی سیلیکات منیزیم می باشد.اگر این لوله فاضلابی مدنظرتان است، هنگام استفاده از آن ها در شبکه های قاضلاب از سیمان ضد سولفات استفاده کنید چراکه به عمر آن می افزاید.نکته ی دیگر این که برای جلوگیری از خوردگی از روش قیر اندود کردن استفاده کنید.

لوله‌های بتنی:

از موارد استفاده ی لوله کاروگیت فاضلابی بتنی در فاضلاب ثقلی مس باشد.این لوله ها با قطر کمتر از 600 میلی متر و به صورت غیر مسلح در ایران ساخته می شوند و لوله هایی که قطر بیشتری دارند مسلح می شوند.لوله فاضلابی از نوع لوله ی بتنی بسیار سنگین می باشد و حمل و نقل آن ها در مسافت های طولانی توصیه نمی شود زیرا هزینه ی زیادی را برایتان به همراه خواهد آورد.

لوله‌ پلی اتیلن:                                                                 

لوله فاضلابی پلی اتیلن کاربردهای بسیاری دارد و از مدرن ترین روش های پلیمریزاسیون بهره مند می باشد.از دیگر ویژگی ها این است که خاصیت مکانیکی آن نیز افزایش یافته  است.فناوری تولید دو جداره و تک جداره ی این لوله فاضلابی تغییرات چشم گیری را در صنعت این لوله ها به وجود آورده است.این لوله ها مقاومت زیادی را در برابر وزن خاک و همینطور بارهای ترافیکی دارند.

مزایا‌ی لوله فاضلابی:

لوله فاضلابی وزن کمی دارند و دچار زنگ زدگی نمی شوند.

در مقابل عوامل مختلف از جمله پوسیدگی مقاوم می باشند.

اجرای آن ها ساده است.

این لوله ها فشار بالا را نیز متحمل می شوند.

در برابر خوردگی گالوانیکی و همینطور ضربه و یا سایش مقاوم هستند.

از دیگر خاصیت آن ها انعطاف پذیریشان است.

قابلیت تبدیل به سایزهای متفاوت را دارد.

در برابر بلایای طبیعی همچون زلزله مقاومت بالایی دارد.

این لوله کاروگیت فاضلابی اتصال محکمی دارند.

در مقابل اشعه ی فرابنفش خورشید مقاوم است.

دارای خصوصیت های هیدرولیکی مناسبی می باشد.

هزینه ی تعمیر و نگهداری پایینی دارد.

رشد ساخت و ساز صنعت محیط زیست وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر