کد خبر: 768378 A

در انواع دستگاه‌های صنعتی و برقی گاهی نیاز است که جریان یکسوسازی شود.

پل دیود تک فاز

پل دیود تک فاز از 4 عدد دیود تشکیل شده است که دارای دو پایه خروجی مثبت و منفی و دو پایه ورودی N و L می باشد.

انواع پل دیود تک فاز مانند سوپاپ های یک طرفه الکتریکی کار می کنند، فقط اجازه می دهند که یک بار به صورت مثبت یا منفی بسته شوند، البته بسته به جهتی که آنها سیم کشی شده است.

انواع پل دیود تک فاز در جریان های 35 ، 50 ، 72 و 30 آمپر و ولتاژ های 1200 و 1600 ولت قابل ارائه می باشد.

انواع پل دیود را می ‌توان برای ورودی‌های چند فاز متناوب مانند ورودی سه ‌فاز گسترش داد. برای نمونه در یک یکسو ساز نیم‌ موج سه‌ فاز از سه دیود و در یک یکسو ساز تمام ‌موج سه‌ فاز از شش دیود برای تشکیل پل دیود استفاده می‌شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به پل دیود تک فاز به سایت پیمان الکتریک مراجعه کنید.

 

 

 

در زمینه برق صنعتی لوازم و تجهیزاتی وجود دارند که از طریق آنها می توان بسیاری از مشکلات فنی را برطرف کرد. در این میان یکی از این دستگاه ها دیود ها می باشند که انواع مختلفی داشته و جهت یکسو سازی جریان استفاده می شوند. از این رو برای اینکار می توان از انواع پل دیود تک فاز، پل دیود سه فاز ، دوبل تریستور ، دوبل دیود ، دیود تریستور و دیود که یکسو کردن جریان AC به DC را به عهده دارند ، استفاده نمود. 

پل-دیود-سه-فاز

پل دیود سه فاز

پل دیود سه فاز دستگاهی است که ولتاژ AC ورودی را با استفاده از ترانسفورماتور سه فاز و 3 دیود که به هر یک از سه فاز سیم پیچ ثانویه متصل هستند، اصلاح می کند.

پل دیود سه فاز از 6 عدد دیود تشکیل شده که وظیفه یکسوسازی جریان AC به DC را عهده دار است و دارای دو پایه خروجی مثبت و منفی و سه پایه ورودی R و S و T می باشد.

شایع ترین عملکرد یک دیود این است که اجازه می دهد جریان برق در یک جهت (به نام جهت هدایت دیود) عبور کند، در حالی که آن را در جهت مخالف (جهت معکوس) مسدود می کند. به همین ترتیب، دیود را می توان به عنوان نسخه الکترونیکی یک سوپاپ بررسی کرد که و برای تبدیل جریان متناوب (AC) به جریان مستقیم (DC) مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پل دیود ها با برند سمیکرون semikron ارائه می شود.

انواع پل دیود سمیکرون :

پل دیود سه فاز SKD30

پل دیود سه فاز SKD160

پل دیود سه فاز SKD82

پل دیود سه فاز SKD210

پل دیود تک فاز SKB30

پل دیود تک فاز72 SKB

دوبل-تریستور

 

 

 

 

دوبل تریستور

با دوبل تریستور  سمیکرون semikron می توان نیروی فعال را کنترل کرد و سرعت را تا 10 برابر افزایش داد.

دوبل تریستور باعث می شود وسیله سیگنال پایینی ایجاد کند.حساسیت بالا این امکان را فراهم میکند که باعث افزایش و ثابت سازی جریان از طریق کاتود شود.

دوبل تریستور ها معمولا در آمپر های 41 آمپری ،56 آمپری ،71 آمپری،91 آمپری، 105 آمپری، 132 آمپری ، 162 آمپری و 250 آمپری یافت می شود.

ولتاژ های معمول در دوبل تریستورها میتوانند 600 ولت،800 ولت،1200 ولت و1400 ولت باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به دوبل تریستور به این لینک مراجعه کنید.

تریستور+دیسکی

تریستور دیسکی

تریستور دیسکی وستکد westcode یا تریستور فست معمولا به عنوان مدار اینورتر و تریستور کنترل فاز استفاده می شود به عنوان مدار یکسو کننده عمل می کند. در تریستور دیسکی یا تریستور فست دو یا چهار SCR در سری مدار اینورتر وجود دارد.

 

پل دیود تک فاز پل دیود سه فاز تریستور دیسکی دوبل تریستور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر