کد خبر: 766235 A

اگر خودتان قادر به تعمیر کولر آبی و گازی نیستید، اصلا نگران نباشید. سرویس‌کاران زبردست پین‌ورک در کنار شما هستند.

ایلنا؛ حتما همه ما با آمدن فصل گرما به وسایل خنک‌کننده نیاز خواهیم داشت. ظهر یک روز تابستانی را تصور کنید. قصد دارید کولرتان را روشن کنید. ناگهان صدای گوشخراشی از کولر می‌شنوید و یا سرمای زیادی تولید نمی‌کند. قطعا از گرمای هوا و تعریق زیاد حسابی کلافه خواهید شد. این جاست که قدیمی‌ها می‌گویند: وقتی جیک جیک مستونت بود...ما می‌گوییم فکر تابستونت نبود؟ اگر از قبل به وسایل خنک کننده‌ی منزلتان سری می زدید و در صورت نیاز به تعمیر، آن ها را سرویس و تعمیر می‌کردید قطعا حال بهتری داشتید و مشغول لذت بردن از فصل تابستان بودید و احتمالا به مشغول تماشای یک فیلم جذاب نیز می‌نشستید.

پس بهتر است از همین حالا به فکر تعمیر کولر گازی و آبی خود باشید تا بعدها با مشکل مواجه نشوید. اگر خودتان یک پا استاد تعمیر وسایل منزل هستید که بسم‌الله! سری به کولر منزل بزنید و در صورت مشاهده نقص و مشکل، آن‌را برطرف کنید. ولی اگر شخصا قادر به تعمیر کولر نیست با یک تماس می‌توانید از خدمات و کمک‌های سرویس کاران مجرب استفاده کنید تا کولرتان را در اسرع وقت تعمیر کنید.

1

 

1 . علامت‌های خرابی و نقص کولر گازی و آبی

1-1 . تولید هوای گرم

    اگر احساس می‌کنید کولر شما دیگر هوا را آنقدر که باید خنک نمی‌کند و حتی هوای گرم ایجاد می کند، باید به فکر تعمیر آن باشید. این یکی از علامت‌های خرابی کولر است. پس برای تعمیر آن دست به کار شوید.

2

1-2 . پرتاب حجم کم هوا

وقتی حس کردید جریان هوای کولر شما مثل گذشته قوی نیست و تغییر کرده احتمال بروز نقص و خرابی در کمپرسور و یا سایر بخش های آن وجود دارد. گرفتگی مجرای کولر با آشغال می‌تواند از دلایل این مشکل باشد. پس دست بجنبانید. در مرحله اول فراموش نکنید که باید به طور مداوم دریچه را تمیز کنید و در صورت بروز مشکل هرچه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید تا مشکلتان چندبرابر نشود.

3

 

1-3 .  تولید بوی نامعمول

ممکن است در منزل نشسته باشید. کولر را روشن کرده و مشغول کتاب خواندن باشید. ناگهان بوی نامطبوعی مثل بوی پوسیدگی حس می کنید. امکان دارد این بو ناشی از بروز مشکلی در کولر منزل شما باشد. پس بهتر است اقدام به تعمیر و رسیدگی به آن کنید تا مشکل آن بیش‌تر نشود.

4

 

1-4. شنیدن صدای نامتعارف از کولر گازی و آبی

گاهی امکان دارد صداهای گوش‌خراشی مثل صدای سنگ‌زنی، جرقه و ... در خانه بشنوید. احتمال دهید این صداها از دریچه کولر باشد. اگر مطمئن شدید صداها ناشی از کولر است دلیل آن را پیگیری کنید چون ممکن است علت آن آسیب به یکی از بخش‌های کولر شما باشد.

 

5

 

2. تعمیر یا تعویض کولر آبی و گازی. کدام یک؟

در صورتی که به طور مداوم کولر خود را تعمیر و سرویس کرده باشید احتمال نیاز به تعویض آن، آن هم با وجود گرانی‌ها کم‌تر خواهد شد. پس حواستان را بیش‌تر جمع کنید تا متحمل هزینه بالا خرید کولر نشوید.

 

6

3. چرا باید کولرها را تعمیر کنیم؟

کولرهایی که دچار نقص فنی شده اند معمولا برق را بیش‌تر مصرف می‌کنند. اگر کولرتان خراب است و به داد آن نرسیده اید منتظر قبض برق بالا بلندی باشید. پس نتیجتا بهتر است به طور مداوم کولرها را بازبینی کنید و از سالم بودن آن ها مطمئن شوید. پیگیری مداوم باعث می‌شود نقص های کوچک به مشکلات و خرابی های بزرگ‌تر منجر نشوند.

 

7

 

4. عمده مشکلات کولرهای آبی و گازی

مشکلاتی مانند کاهش تولید هوای سرد و ایجاد صداهای نامعمول می‌تواند از مشکلات ایجاد شده در کولرهای آبی باشد. فیلتر هوای کثیف و خرابی برد الکتریکی نیز بیش‌تر در کولرهای گازی پیش می‌آید.

تابستانی مطبوع و خنک را با ما تجربه کنید.

8

 

اگر خودتان قادر به تعمیر کولر آبی و گازی نیستید، اصلا نگران نباشید. سرویس‌کاران زبردست پین‌ورک در کنار شما هستند. در هر زمان و مکان اگر مشکلی در کولر شما به وجود آمد با ما تماس گرفته و ما را در جریان بگذارید. نیروهای ما در اسرع وقت در کنار شما خواهند بود تا مشکلات کولر شما را برطرف کنند.

برق زمان و مکان گرانی مشکلات کولر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر