کد خبر: 763973 A

 

در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی، ایمپلنت دندان، عصب کشی دندان با لیزر، جراحی لثه با لیزر، لمینت دندان و بازسازی استخوان انجام می‌شود

01

نخستین عمل ایمپلنت دندان

علوم دندانپزشکی کاشت دندان جزء قدیمی‌ترین روش‌های دندانپزشکی است. استفاده از ایمپلنت‌ دندان قدمتی بالغ بر ۱۰۰۰ سال دارد. در چین باستان در حدود 4000 سال پیش از بامبو برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می شده است. بعد ها ۲۰۰۰ سال پیش در مصر باستان فلزات گران بها برای جایگزین کردن دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می گرفته است. اما در سال ۱۹۵۲ میلادی، برانمارک که در حوزه ترمیم و بازسازی استخوان فعالیت می کرد و بسیار علاقه مند به این موضوعات بود، تحقیقات خود را روی استخوان ران خرگوش، انجام داد و سپس متوجه شد که استخوان در کنار فلز تیتانیوم می تواند رشد یابد. برانمارک که جراح ارتوپدی نیز بود تحقیقات خود را بر روی انسان ادامه داد و توانست بعد از انجام آزمایشات زیادی این ویژگی خوب و مفید فلز تیتانیوم را ثابت کند. برانمارک دندانپزشک سوئدی ابتدا روی استخوان ران کار می کرد ما در ادامه مطالعات خود را روی دهان انجام داد. سرانجام پس از تحقیقات و آزمایشات فراوان در سال 1965 موفق شد نخستین ایمپلنت دندان را در دهان یک فرد داوطلب جراحی کند. بدین ترتیب نخستین کاشت ایمپلنت دندان انجام شد

ایمپلنت دندان چیست؟

پس از اینکه فهمیدیم که ایمپلنت دندان چگونه و از چه طریقی برای نخستین با انجام شد، حال بهتر است درباره آن بیشتر بدانیم. ایمپلنت مجموع قطعاتی است که با جراحی داخل فک قرار می گیرد و روی آن روکش گذاشته می شود و در نهایت ظاهری مشابه با دندان طبیعی پیدا می‌کند.

مزیت ایمپلنت دندان

بزرگترین مزیت ایمپلنت جلوگیری از تحلیل استخوان و حفظ استخوان باقی‌مانده می‌باشد. مزیت دیگر ایمپلنت این است که نیازی به تراش دندان‌های مجاور نیست.

 

انواع ایمپلنت

- Endosteal  این ایمپلنت معمولاً مانند یک پیچ یا استوانه یا تیغه‌ای شکل هستند که از فلز یا فلز پوشش داده شده با سرامیک یا مواد سرامیکی ساخته می‌شوند. این نوع از ایمپلنت در استخوان فک جا می‌گیرد.

- Subperiosteal  این نوع ایمپلنت در استخوان و در زیر لثه قرار می‌گیرند و از جنس فلز تیتانیوم ساخته می‌شوند تا بخوبی به استخوان فک بچسبد.

- Transosteal  این نوع ایمپلنت به شکل یک پین فلزی یا یک قاب U شکل می‌باشد که از بین استخوان فک و بافت لثه عبور می‌کند و به داخل دهان می‌رسد.

02

 

کاشت و درمان ایمپلنت دندان با لیزر

در جراحی ایمپلنت دندان با لیزر، فقط بافت هایی را که مورد نیاز برداشته می شود و به بافت های سالم اطراف آن، آسیبی وارد نمی شود. برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسیب خواهد همراه بود. علاوه بر همه اینها دقت انجام جراحی در این روش بسیار افزایش دارد و جراحی بدون خونریزی انجام می شود.

کاشت و درمان ایمپلنت دندان دیجیتالی

در ایمپلنت دندان دیجیتالی، یک راهنمای جراحی توسط دستگاه های بسیار دقیق ساخته می شود. با کمک این راهنمای جراحی، تشخیص و طرح درمان و نیز عمل کاشت در زمان بسیار کوتاهی و با دقت بالایی انجام می شود. همچنین از ابتدای جراحی ایمپلنت، می توان، اباتمنت بیمار را تحویل داد و جایگذاری نمود.

کاشت و درمان ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان یک درمان خوب برای افراد بی دندان یا با دندان از بین رفته می باشد. حدود چندین ماه فرصت لازم است تا فیکسچر داخل فک با استخوان وی به شکل کامل جوش بخورد تا برای مرحله نهایی آماده گردد که تاج یا روکش را روی آن بگذارند. در ایمپلنت فوری دیگر نیازی به هزینه اضافی برای دندان مصنوعی یا روکش موقت نیست و این مزیت بسیار خوبی است. و این پروسه بسیار سریع تر انجام می شود.

بهترین برند ایمپلنت دندان

برای انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان باید به جنس اجزای آن دقت کرد و بهترین آن را انتخاب کرد تا کاشت، با بالاترین موفقیت لازم  صورت پذیرد. ضمانت نامه رسمی شرکت سازنده  که به صورت مکتوب به بیمار ارایه می شود. بهترین مارک یا برند ایمپلنت دندان مارکی است که اجزای ایمپلنت آن از بهترین کیفیت موجود در بازار برخوردار باشد و ماندگاری آن نیز بالا بالا باشد.

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت کاشت دندان بستگی به استاندارد های ایمپلنت دارد که اگر از قطعات غیر استاندارد برای پایین آوردن قیمت کاشت دندان استفاده شود ممکن است آسیب های زیادی به استخوان فک و لثه وارد کند و از طول عمر آن بکاهد. با توجه به تغییرات روزانه قیمت ارز، قیمت ایمپلنت دندان نیز تحت شعاع قرار می گیرد. که برای این منظور بهتر است از مرکز دندانپزشکی مربوطه استعلام قیمت گرفته شود. اما به طور میانگین قیمت کاشت یک واحد ایمپلنت دندان خوب از حدود 3 میلیون و پانصد هزار تومان شروع می شود.

 

مدت زمان کاشت دندان

برای کاشت دندان اگر نیاز به بازسازی استخوان فک نباشد، برای فک پایین حدودا 2 ماه و برای فک بالا به 3 ماه زمان نیاز است. اگر بازسازی فک هم نیاز باشد بر حسب نوع پیوند استخوان، این زمان اضافه می شود و این امر هم با مشاهده عکس های تخصصی بیمار و انجام معاینات کلینیکی امکان پذیر است.

 

مراحل ایمپلنت دندان

در مرحله اول و به هنگام جراحی، فیکسچر یا قطعه اصلی، درون استخوان فک قرار می گیرد، سپس روی فیکسچر، اباتمنت متصل می گردد و سپس روی آن روکش (پروتز ثابت) گذاشته می شود. انجام تمامی مراحل ایمپلنت حدود 3-2 ماه زمان می برد و بیمار بعد از انجام جراحی باید صبر کند تا استخوان در اطراف آن کامل شکل بگیرد.

 

پس از عمل ایمپلنت دندان

پس از عمل باید مسکن مصرف کنید. دستورالعمل دقیق مراقبت‌های خانگی را دندان‌پزشک به اطلاع شما می‌رساند.

درد ایمپلنت دندان

 در صورتی که متوجه خونریزی غیر طبیعی، درد غیر قابل کنترل و یا علایم عفونت شدید فوراً با دندانپزشک تماس بگیرید.

روکش دندان

هرگونه عضو مصنوعی که در بدن قرار گیرد پروتز نامیده می‌شود و نوع خاصی از پروتز که در دهان قرار می‌گیرد را پروتز دندانی می‌گویند. پروتزهای ثابت که در اصطلاح عامه به آن روکش یا قاب می‌گویند، علاوه بر تامین استحکام برای ساختار از دست رفته دندان، زیبایی یک دندان سالم را نیز تامین می‌کند و حتی در صورتی که مراحل ساخت آن با دقت انجام شود ممکن است با دندان‌های طبیعی فرد قابل تفکیک نباشد.

فیلم ایمپلنت دندان

 

در کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی کاشت ایمپلنت دندان، جراحی لثه و عصب کشی دندان با لیزر و همچنین لمینت دندان و طراحی لبخند دیجیتال با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا انجام می‌گردد

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 88082941 و 88089112 تماس بگیرید. همچنین مطالعه متن کامل مقاله به سایت دکتر علی سجودی متخصص ایمپلنت مراجعه نمایید.

1banner

 

 

 

 

 

 

ارز استاندارد درمان طول عمر مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر