کد خبر: 751434 A

با همت تلاشگران ذوب آهنی انجام شد؛

در سالی که به تدبیر رهبر انقلاب با عنوان رونق تولید نامگذاری شده، تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان موفق شدند پیشرفت پروژه مهم تغییر طرح و نوسازی ریخته‌گری شماره 7 فولادسازی را از 95 درصد فراتر ببرند.

به گزارش ایلنا، خسرو جوادی مدیر بخش فولاد سازی با اشاره به اینکه پروژه مذکور از 21 بهمن ماه سال 97  آغاز شده است گفت : 27 سال از زمان راه  اندازی ایستگاه ریخته‌گری 7، می‌گذرد و  با توجه به فرسودگی ایستگاه، تغییر طرح در دستور کار قرار گرفت که هم‌اکنون به پیشرفت 95 درصدی رسیده و مراحل پایانی خود را می گذراند .

وی افزود: کارشناسان شرکت دانیلی، مدت اجرای این پروژه را، 6 ماه ذکر کردند در حالیکه با برنامه‌ریزی صورت گرفته در ذوب‌آهن اصفهان مقرر شد این پروژه طی 45 روز انجام شود که طبق برنامه پیش می رود .

جوادی تصریح کرد: با اتمام پروژه تغییر طرح و نوسازی ریخته‌گری شماره 7، ظرفیت تولید سالانه این ریخته‌گری از 600 هزارتن  به 800 هزار تن افزایش خواهد یافت.

وی اجرای این طرح در ذوب آهن را مصداق خود باوری و توان فنی کارکنان دانست و افزود: تولید شمش با کیفیت برای صادرات، افزایش ارزش افزوده، افزایش سرعت ریخته‌گری، کاهش هزینه تعمیرات آتی، کاهش مدت زمان توقف برای آماده‌سازی و ارتقاء سیستم اتوماسیون از PLCS5 به PLCS7  را از دیگر مزایای این طرح است.

مدیر بخش فولادسازی ذوب‌آهن اصفهان گفت: طبق برنامه، نیمه اول سال‌جاری، پروژه نوسازی ایستگاه ریخته گری شماره 8 این شرکت نیز انجام می‌شود. بدین ترتیب، بخش فولادسازی ذوب‌آهن امکان جذب بیش از  3 میلیون تن چدن که طبق برنامه باید سال‌جاری تولید شود را خواهد داشت.

اصفهان ذوب آهن ریخته گری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر