کد خبر: 751432 A

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان:

سال 97 برای ذوب آهن اصفهان با وجود مشکلات بحران آب، اعتصاب کامیون‌داران، مشکلات تامین مواد اولیه و ... یک سال موفقیت آمیز بود . در این سال یکی از سه رکورد تولید سالیانه تاریخ ذوب آهن اصفهان با تولید 2 میلیون و 400 هزارتن با دو کوره بلند به ثبت رسید . رکوردهای قبلی مربوط به سال 1389 با سه کوره بلند و سال 1393 با دوکوره بلند است.

به گزارش ایلنا، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان درباره عملکرد این شرکت در سال گذشته و برنامه‌های سال‌جاری، گفت: یکی از مشکلات مزمن ذوب آهن تامین پایدار مواد اولیه بخصوص سنگ آهن است که سال گذشته اقداماتی برای حل آن انجام شده و در حال پیگیری است.

وی افزود : میزان صادرات ذوب‌آهن سال گذشته با توجه به مشکلات از جمله تحریم‌ها، کاهش مختصری نسبت به سال 1396 داشته اما درآمد ارزی ذوب‌آهن از محل صادرات افزایش یافته است.

یزدی زاده، یکی از اتفاقات خوب سال 97 برای ذوب آهن اصفهان را تولید محصولات جدید و استراتژیک از جمله ریل دانست و گفت: سال گذشته ریل U33   تولید وتحویل راه آهن شد و ریل UIC60 نیز تحویل بخش خصوصی شد و قرارداد فروش آن با وزارت راه نیز در انتهای سال گذشته منعقد شد. همچنین ریل S49 هم در ذوب آهن طراحی و تولید شد که در متروی اصفهان استفاده خواهد شد و تقاضاهایی از سایر متروهای کشور نیز داریم .

مدیرعامل ذوب آهن تصریح کرد: این شرکت هم اکنون اعتماد سازی را ایجاد کرده که به عنوان تولید کننده ریل کشور چه بین شهری و چه درون شهری  شناخته می شود و در این راستا در سال گذشته تولید فولاد ریل نیز حاصل شد که یکی از موفقیت های مهم ذوب آهن بود .

وی به تولید H300 یا تیرآهن بال پهن 300 میلیمتری به عنوان دیگر محصول استراتژیک ذوب آهن در سال گذشته اشاره کرد و آن را موفقیتی بزرگ برای این شرکت دانست و گفت: ذوب‌آهن اصفهان سال گذشته نهضتی را برای تولید محصولاتی که دیگر شرکت‌ها قادر به تولید آن نیستند، و ذوب آهن امکان طراحی و تولید آن را دارد، آغاز کرده که دستاوردهای خوبی به همراه داشت و امیدواریم سال‌جاری نیز که به عنوان رونق تولید نامگذاری شده، بهترین عملکرد را داشته باشیم.

یزدی‌زاده، افزایش سرمایه شرکت از 3 هزار و 300 میلیارد تومان به 6 هزار و 150 میلیارد تومان را دیگر دستاورد این شرکت در سال گذشته ذکر کرد و گفت: این موفقیت در آذرماه سال 1397 رخ داد و موجب شد از شمولیت ماده 141 خارج شویم . موفقیت دیگری که در حوزه مالی حاصل شد،  تهاتر بدهی‌های ذوب آهن با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت است که تاکنون هزار و 100 میلیارد تومان از 2 هزار و 400 میلیارد تومانی که امکان تهاتر داشت، انجام شده است. این امر در سال 1398 نیز پیگیری می‌شود و بدین ترتیب هزینه های مالی ذوب‌آهن کاهش می‌یابد .

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان یادآور شد: البته این شرکت به سازمان تامین اجتماعی بدهکار می شود که دنبال این هستیم که بخشی از این بدهی‌ها با مشارکت سازمان تامین اجتماعی، جهت افزایش سرمایه در نظر گرفته می شود و برای پرداخت بخش دیگر هم مذاکره می‌کنیم .

وی افزود: همچنین با مذاکراتی که بانک‌ها صورت گرفته، هزینه‌های مالی با شیوه‌های مختلف حدود 150 میلیارد تومان در سال 1397 کاهش یافته است .

یزدی‌زاده نامگذاری سال 1398 با عنوان رونق تولید توسط رهبر انقلاب را بسیار تعیین کننده دانست و گفت: امیدواریم دست اندرکارانی که باید مشکل مزمن ذوب آهن را در تامین سنگ‌آهن حل کنند، از نام امسال که رونق تولید است، انگیزه بگیرند تا این مشکل حل شود . 

مدیرعامل ذوب‌آهن برنامه اصلی این شرکت برای سال 1398 را تولید  3 میلیون و 70 هزار تن چدن ذکرکرد و گفت: امیدواریم با راه اندازی کوره بلند شماره یک، در شش ماهه دوم و همچنین با همکاری وزارت صمت و ایمیدرو ، بتوانیم این برنامه را محقق کنیم .

وی افزود: به لحاظ تنوع تولید ، نیز تولید انواع ریل را مدنظر داریم از جمله ریل‌های مورد نیاز مترو، و تکمیل سبد تیرآهن‌های بال پهن که اگر این سبد کامل شود و پایداری در بازار حاصل گردد ، این محصول جایگزین تیرورق می‌شود . این امر ، توسعه صنعت ساختمان را در پی دارد و مزایای مختلف از جمله افزایش ضریب ایمنی ، کاهش هزینه ها و سرعت اجرا را در پی دارد .

یزدی‌زاده در سال جدید برای همکاران و خانواده‌ها آرزوی سلامتی و توفیق کرد و گفت: امیدوارم در سال رونق تولید ، هر کس مسئولیت خود را در این راستا انجام دهد و ذوب آهن با تلاش لازم ، در رونق تولید نقش خود را ایفا کند و بهبود معیشت همکاران که زحمت بسیاری متحمل می شوند نیز بیشتر از گذشته حاصل شود.

اصفهان ذوب آهن متروی اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر