کد خبر: 741151 A

اگر شما جزو افرادی هستید که برای اولین بار می‌خواهید به خرید دوربین عکاسی اقدام نمایید در ابتدا باید بدانید که انواع گوناگونی از دوربین‌های عکاسی و با برندهای محتلف وجود دارد و در این بین دوربین های DSLR طرفداران خاص خود را دارند.

DSLR یک دوربین تک لنزی بازتابی دیجیتالی است. یک دوربین که با استفاده از یک سیستم آینه، نور را از لنز دوربین به سمت منظره یاب اپتیکی ( optical viewfinder ) بازتاب می‌کند. هنگامی که شما شاتر را فشار می‌دهید، آینه از مکان اولیه‌اش حرکت کرده، مسیر را باز می‌کند و با این عمل به نور اجازه می‌دهد تا به طور کامل از سنسور دیجیتال عبور نماید.

اما منظره یاب چیست؟ منظره یاب اپتیکی، یک عدسی چشمی است که در پشت دوربین عکاسی قرار گرفته و با استفاده از آن نگاه می‌کنید که از چه موضوعی عکس بگیرید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که دوربین‌های DSLR برخلاف دیگر دوربین‌های عکاسی از قابلیت تعویض لنز برخوردار هستند و شما می توانید لنز دوربین را به دلخواه تغیر دهید. در این بین فروشگاه‌های اینترنتی هستند که با توجه به افزایش روز افزون قیمت لنزهای نو اقدام به فروش لنز دست دوم نموده‌اند. اگر شما نیز قصد دارید که هزینه‌ی کمتری بابت خرید دوربین و همچنین خرید لنز پرداخت نمایید، کافیست تا از طریق این فروشگاه‌های آنلاین اقدام کنید.

همچنین این روزها با افزایش قیمت محصولات دیجیتالی، دوربین‌های عکاسی هم از این قاعده مستثنی نشده و خرید دوربین عکاسی نیز برای بسیاری از اقشار جامعه مشکل شده است. اما با این حال در فروشگاه‌های اینترنتی چون مهرانی کم، دوربین دست دوم و لنز دست دوم زیادی موجود است که با قیمتی مناسب در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

برای خرید دوربین عکاسی  DSLR مواردی هستند که نمی‌توان از آنها چشم پوشی کرد و باید حتما به دقت بررسی شوند. یکی از این موارد بررسی محفظه‌ی باتری دوربین است. خوردگی در این قسمت می‌تواند نشانه‌ی چیزهای زیادی باشد و در عین حال درباره‌ی دوربین اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دهد.

Untitled-2

پس اگر برای اولین بار است که یک دوربین دست دوم خریداری می‌کنید آن را روشن نمایید. سپس درب‌های محفظه‌ی باتری را چک کنید و باتری را از آن خارج نمایید و خوب بررسی کنید که آیا محفظه‌ی آن خوردگی دارد یا نه. گاهی اوقات نیز درب‌های باتری شل می‌شود، پس دقت نمایید.

موارد دیگری که باید قبل از خرید دوربین دست دوم بررسی کنید: 

 1. از یک کارت حافظه استفاده نمایید تا مطمئن شوید که در دوربین کار می‌کند.
 2. لنز دوربین را لمس نمایید تا مطمئن شوید که کاملا تمیز و بدون خط و خش و گرد و غبار است.
 3. از یک لنز در دوربین استفاده نمایید تا ببینید که آیا دوربین آن را تشخیص می‌دهد یا نه.
 4. بررسی کنید که شاتر کار می‌کند و خوب صدا می‌دهد یا خیر.
 5. چک کنید که نمایشگر LCD سالم است و کار می‌کند.
 6. اگر دوربین دارای نمای زنده یا ویدئو است مطمئن شوید که کار می‌کند.
 7. بررسی کنید که آیا با تغییر دیافراگم و سرعت شاتر، نوردهی تغییر می‌کند.
 8. مطمئن شوید که شارژر باتری دوربین کار می‌کند.
 9. اگر دوربین دارای وسایل جانبی است، آنها را بررسی نمایید.
 10. بررسی کنید که آیا تمامی شماره‌ها و دکمه‌ها کار می‌کنند.
 11. اگر دوربین فلش دارد آن را بررسی نمایید.
 12. دقت نمایید که منظره یاب خوب کار می‌کند.

با تمام این بررسی‌ها باز هم در هنگام خرید دوربین عکاسی دست دوم دقت نمایید. جند عکس بگیرید و آن‌ها را از نظر پیکسل‌های مرده، رنگ و سایر موارد خوب چک کنید.

در نهایت اگر قصد خرید دوربین دست دوم از یک فروشگاه معتبر را دارید سری به فروشگاه مهرانی کم به آدرس www.mehranicam.com  بزنید.

باتری چک دوربین عکاسی گرد و غبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر