کد خبر: 740636 A

چه صاحب خانه باشید و چه در پی خرید یا اجاره‌ی ملک، سامانه‌های آنلاین خرید و فروش، رهن و اجاره ملک، راه میان‌بر خوبی برای شمایی هستند که باید هفته‌ها و حتی ماه‌ها به دنبال یک مشتری واقعی، مستاجر مطمئن و یا مالک منصف باشید.

سامانه‌های آنلاین خرید خانه ، فروش و رهن و اجاره ملک در سال‌های اخیر موجب بروز تغییرات بسیاری در نحوه‌ی معاملات ملکی و تعامل بین خریدار و فروشنده، موجر و مستاجر شده‌اند.

با کمک این سامانه‌ها، می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، ملک خود را برای فروش یا رهن و اجاره به صورت آنلاین در فضای مجازی آگهی کرد. به این ترتیب بدون اینکه نیازی به مراجعه به آژانس‌های املاک که در مناطق مختلف شهر و کشور فعالند باشند و یا حتی بدون اینکه نیازی باشد از خانه خارج شویم، می‌توانیم ملک مورد نظرمان را آگهی کنیم. می‌توان گفت که با این امکان دیگر نیازی نیست برای اجاره‌ خانه از خانه و محل کارمان خارج شویم و به سادگی و با چند کلیک می‌توانیم ملک مورد نظرمان را آگهی کنیم و یا برای خرید، فروش، رهن و اجاره‌ی آن اقدام کنیم.

این کار محاسن دیگری هم دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود. ضمن اینکه نکاتی که برای انتخاب سامانه‌ مطمئن بابت آگاهی ملک باید مورد توجه قرار گیرد را به شما یادآوری می‌کنیم.

چرا سامانه‌های آنلاین خرید و فروش، رهن و اجاره ملک محبوب هستند؟

چه صاحب خانه باشید و چه در پی خرید یا اجاره‌ی ملک، سامانه‌های آنلاین خرید و فروش، رهن و اجاره ملک، راه میان‌بر خوبی برای شمایی هستند که باید هفته‌ها و حتی ماه‌ها به دنبال یک مشتری واقعی، مستاجر مطمئن و یا مالک منصف باشید.

می‌توان گفت که این سامانه‌ها نه تنها فاصله‌ی دو طرف معامله (خریدار و فروشنده، موجر و مستاجر) را کم می‌کنند؛ بلکه به دو طرف این امکان را می‌دهند که در یک فضای آنلاین، یک رابطه دو سویه سریع و موثر را تجربه کنند. به عنوان مثال، در صورت آگهی ملک برای فروش یا رهن و اجاره به شیوه‌ی سنتی، زمان زیادی صرف می‌شود تا آگهی شما در صفحات آگهی روزنامه‌ها منتشر شود و یا اینکه آژانس املاک مشتری مورد نظر را برای ملک شما بیابد و در هر دو صورت برقراری ارتباط بین مالک و خریدار یا مستاجر زمان‌بر است. این درحالیست که در صورت آگهی ملک در سامانه‌های آنلاین خرید، فروش،رهن و اجاره ملک، مالک ملک خود را در سامانه ثبت و مشخصات و قیمت آن را همراه عکس‌هایی از بخش‌های مختلف ملک ثبت می‌کند. در سوی دیگر متقاضی خرید یا رهن و اجاره‌ی ملک، پس از مشاهده‌ی آگهی، ملک را از تمام زوایا بررسی و برای پس از اینکه برای خرید یا رهن و اجاره تصمیم گرفت با مالک تماس برقار می‌کند.

این کار دو حسن دارد؛ اولین حسن این است که مالک زمانی صرف خریدار یا مستاجرانی که برای خرید یا اجاره مصمم نیستند نمی‌کند. حسن دوم هم این است که خریدار یا متقاضی رهن و اجاره‌ی ملک پس از بررسی کامل، تماشای عکس‌های ملک و مشاهده قیمت، برای خرید یا اجاره تصمیم می‌گیرد و زمانی را بیهوده صرف دیدن املاکی که مناسب وی نیست نمی‌کند.

از سوی دیگر سامانه‌های آنلاین اجاره ملک، دست واسطه‌های گران دریافت کننده حق کمیسیون‌های غیرقانونی را کوتاه کرده و همین موضوع یکی از دلایل محبوبیت این سامانه‌هاست.

به این ترتیب سامانه‌های آنلاین خرید، فروش، رهن و اجاره‌ی ملک نه تنها سرعت انجام معاملات ملکی را افزایش داده است، بلکه شیوه انجام معاملات را آسان‌ و کم‌هزینه‌تر نیز کرده است. این را هم در نظر داشته باشید که این سامانه‌ها با کاهش حجم سفرهای درون‌شهری، آن هم در در روزهای شلوغ و پرترافیک تهران تا حدودی زیادی می‌توانند به کاهش تردد در سطح شهر و در نهایت کاهش آلودگی هوا کمک کنند. در نتیجه می‌توان گفت که این سامانه‌ها از اعضای اکوسیستم استارت‌آپی کشور هستند و اهداف این اکوسیستم  را دنبال می‌کنند.

به کدام سامانه خرید، فروش، رهن و اجاره‌ی ملک اعتماد کنیم؟

اگر چه سامانه‌های آنلاین به دلیل تسهیل و همچنین تسریع معاملات ملکی بسیار محبوب هستند و روز به روز به تعداد آنها افزوده می‌شود؛ اما موضوع مهم اینجاست که افزایش تعداد این سامانه‌ها ممکن است باعث بروز سردرگمی هر دو طرف معامله‌ی ملک،  بابت اعتماد به یکی از هزاران وبسایت فعال در این زمینه می‌شود.

با توجه به این موضوع در این بخش ما به برخی از ویژگی‌هایی که سامانه معتبر خرید، فروش، رهن و اجاره ملک باید داشته باشد تا با خیال راحت بتوانیم ملک خود را در آن آگهی کنیم و یا از طریق آن خانه خرید و فروش یا اجاره کنیم به شما می‌گوییم.

  1. سامانه‌ای که ملک خود را در آن آگهی می‌کنیم و یا از طریق آن خانه خرید و فروش و یا اجاره می‌کنیم باید شناخته شده و معتبر باشد.
  2. سادگی و سرعت ثبت ملک در سامانه از ویژگی‌های سامانه‌های معتبر است.
  3. -امکان ثبت امکانات ملک بر اساس فیلتربندی طراحی شده سایت مانند:تعداد اتاق خواب، تعداد طبقه و متراژ و …
  4. -امکان جستجوی سریع ملک برای کاربران
  5. -قابلیت مشاهده ملک‌های مشابه
  6. -امکان ثبت املاک در نقشه‌ی گوگل
  7. -  امکان جستجوی ملک بر اساس استان و شهر و محله
  8. - ارائه‌ی عکس‌های واقعی از ملک از زوایای مختلف

9- داشتن اپلیکیشن برای کاربری سریع و راحت‌تر کاربران

10- بخش پشتیبانی برای رفع مشکل یا پاسخ سوالات احتمالی کاربران از ویژگی‌هایی است که برخی از سامانه‌های فعال در حوزه‌ی ملک از آن بهره‌مندند.

 

آن طور که شواهد نشان می دهد در حوزه املاک نیز رفته رفته علاقه‌مندی عموم برای بهره‌گیری از خدمات آنلاین بیشتر شده است و به یقین آینده نه چندان دور متعلق به سرویس‌های آنلاین در حوزه‌ی مسکن خواهد بود. به ویژه آنهایی که تخصصی‌تر به موضوع نگریسته و راهکارهایی مطلوب تر و بهینه تر را در اختیار کاربر قرار می دهند. سرویس های تخصصی مسکن با میزبانی از کارشناسان این حوزه نه تنها احتیاج شما را برای مراجعه حضوری به بنگاه های املاک کم می کنند، بلکه با جستجوهای فیلتردار و ابزار پایش نوسانات قیمتی شما را با سرعت بیشتری به مسکن ایده‌آل تان خواهند رساند.

البته توصیه کارشناسان به متقاضیان خرید، فروش، رهن و اجاره ملک این است که به وبسایت‌های معتبر در این زمینه اعتماد کنیم و قبل از انتخاب سامانه مورد نظر در مورد آن تحقیق و بررسی کافی داشته باشیم. پس اگر قصد خرید خانه ، اجاره ملک و... را دارید همین حالا به سامانه‌های معتبر مراجعه کنید.

 

آلودگی هوا خرید و فروش خواب فضای مجازی مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر