کد خبر: 739680 A

استفاده از ریش تراش برای اصلاح و مرتب کردن موی صورت یکی از کارهای روزانه آقایان است. اگر برای اولین بار می خواهید ریش تراش خریداری کنید و یا ریش تراش شما از کار افتاده است، با مراجعه به بازار با مدل های متنوعی از ریش تراش مواجه خواهید شد که ممکن است شما را گیج کنند.

ایلنا، ریش تراش فویلی بخرم یا چرخشی؟ این اولین سوالی است که خریدار ریش تراش مطرح می کند. با راهنمایی ارائه شده، شما می توانید به راحتی انتظارهایی که از یک ریش تراش دارید را مشخص کرده و با آشنایی با مزایا و معایب هر کدام از ریش تراش های فویلی و چرخشی، به راحتی بتوانید زمان خود را برای مدل های مدنظر صرف کنید.

اگر دوست دارید که هر روز ریش های خود را اصلاح کنید، ریش تراش های فویلی مناسب شما خواهند بود. در مقابل اگر مایل به اصلاح هر روزه ریش های خود نیستید و یا دارای موهایی با ضخامت زیاد هستید، ریش تراش های چرخشی مناسب شما می باشند؛ چرا که این نوع ریش تراش ها بهتر از ریش تراش های فویلی از پس ریش های بلند برمی آیند. ریش تراش های چرخشی، حرکت چرخشی داشته و نوع نوسانی حرکت رفت و برگشتی دارند. تیغه های ریش تراش های چرخشی در سطوح برش بیشتر و زوایای متنوع تری به تار مو برخورد می کنند لذا اصلاح سریع انجام خواهد گرفت. ریش تراش های فویلی در مقایسه با ریش تراش های چرخشی نیازمند زمان اصلاح بیشتری می باشند. همچنین این ریش تراش ها در مقایسه با نوع چرخشی آن، صدای بلندی دارند. در مقابل ریش تراش های چرخشی در مقایسه با ریش تراش های فویلی، وزن بالاتری دارند. ریش تراش های چرخشی با شکل و پستی و بلندی های صورت شما سازگارترند، این در حالی است که ریش تراش های فویلی بیشتر به افرادی که اصلاح ریش در برخی نواحی صورت مانند اطراف خط ریش برایشان اهمیت زیادی دارد، یا مایل هستند مدل خاصی به ریش خود بدهند، توصیه می شود. البته اگر قصد خرید ریش تراش چرخشی دارید، نگران نباشید، می توانید برای مرتب کردن خط ریش و یا کناره های سایر مدل های ریش، از انواع ماشین اصلاح، ست اصلاح یا مدل هایی از ریش تراش با لوازم جانبی مناسب استفاده کنید.

در جدول زیر می توانید مشخصات، مزیت ها و معایب این دو نوع ریش تراش را با هم مقایسه کنید.

ریش تراش فویلی

ریش تراش چرخشی

مناسب برای افرادی که هر روز ریش های خود را می تراشند

مناسب برای افرادی که تمایل ندارند هر روز ریش های خود را بتراشند

مناسب برای موهای کوتاه و نازک

مناسب برای موهای بلند و ضخیم

دارای حرکت رفت و برگشتی

دارای حرکت چرخشی

در مقایسه با نوع چرخشی دارای زمان اصلاح طولانی تر

زمان اصلاح کوتاه تر

در مقایسه با نوع چرخشی دارای صدای بیشتر

صدای کمتر

دارای وزن کمتر

در مقایسه با نوع فویلی دارای وزن بیشتر

مناسب برای افرادی که خط ریش یا مدل خاص ریش برایشان اهمیت زیادی دارد

در ارائه خط ریش یا مدل خاص ریش، عملکرد مناسبی ندارند

 
02

در ادامه لازم می دانیم قدری در مورد نحوه عملکرد این دو نوع ریش تراش برایتان بیشتر بگوییم. در ریش تراش فویلی، تیغه های ریش تراش زیر یک فویل محافظ قرار گرفته و با پوست صورت تماس مستقیم ندارند. تارهای ریش از طریق سوراخ های تعبیه شده در فویل محافظ به سمت تیغه ها هدایت می شوند تا تراشیده شوند. این ماشین ها معمولاً سه یا چهار تیغ دارند. وجود تیغه های متعدد به مصرف کننده این امکان را می دهد که اصلاحی دقیق و تمیز داشته باشد. برخی از ریش تراش های فویلی شامل یک سری فنری انعطاف پذیر هستند تا در زمان های مختلف، فشار متناسب ایجاد شود. ریش تراش های چرخشی همانطور که از اسم شان مشخص است، دارای دو یا سه عدد سری با تیغه های دایره ای چرخشی می باشند. در این نوع ریش تراش ها، تیغه ها زیر پوشش محافظ در حال چرخ هستند و موهای عبور کرده از سوراخ های آن را می تراشند.

03

البته یک نکته را هم اشاره کنیم. هر چه قدر موهای شما کوتاه تر باشد، اصلاح راحت تر انجام می گیرد. بنابراین اگر چند روز است که ریش های خود را اصلاح نکرده اید، ابتدا با ماشین پیرایش موهای ریش و سبیل خود را کوتاه کرده و بعد از آن از ریش تراش استفاده نمایید.

اکنون که با انواع ریش تراش آشنا شدید، بهتر است بدانید برای خرید ریش تراش خوب معیاری هایی وجود دارد که لازم است با مهم ترین معیارهای خرید ریش تراش آشنا شوید. از جمله مهم ترین این معیارها، برق یا باتری، میزان نگهداری شارژ، قابلیت ضدآب و غبار، نمایش میزان شارژ و دارا بودن نوار سرد و دکمه تنظیم سرعت می باشد.

اگر فرصت کافی برای بررسی مدل های بازار ندارید و مایل هستید با بهترین قیمت، ریش تراش فویلی یا چرخشی مناسب خود را خریداری کنید، می توانید به فروشگاه اینترنتی زنبیل مراجعه کنید. در این فروشگاه اینترنتی می توانید به مشخصات و قیمت ریش تراش چرخشی و فویلی با برندهای مختلف از جمله قیمت ریش تراش فیلیپس ، قیمت ریش تراش پاناسونیک ، براون و سایر برندها دسترسی داشته باشید. این فروشگاه تضمین می کند که بهترین قیمت را برای کالاها ازجمله ماشین ریش تراش ارائه می دهد. پس خیالتان راحت باشد. اگر مایل بودید می توانید تا ده روز بعد از خرید اینترنتی نیز قیمت ها را بررسی کنید. اگر قیمت پایین تری یافتید اطلاع دهید و ما به التفاوت را در کمتر از دو ساعت دریافت نمایید. نگران مشکل فنی دستگاه در طول دوران گارانتی نیز نباشید. کارشناسان این فروشگاه اینترنتی با دریافت محصول از مشتری محترم، پیگیر رفع موضوع تا زمان حل مشکل فنی خواهند بود. برای اطلاع از دیگر خدمات متمایز ارائه شده، می توانید به سایت این فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید.

خرید اینترنتی فروشگاه اینترنتی ریش تراش پاناسونیک قیمت ریش تراش فیلیپس قیمت ریش تراش خرید ریش تراش قیمت ریش تراش پاناسونیک ریش تراش فیلیپس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر