کد خبر: 737912 A

مجموعه انتقال پساب لاگون های ذوب آهن با تعاملات بین مسئولین زرین شهر و شهرداری فولادشهر ، زاینده رود و چمگردان انجام شده است تا آب مورد نیاز درختان از این محل تامین شود .

ایلنا؛ در آستانه روز درختکاری مراسمی با حضور مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ، آیت ا... رهبر مسئول دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت، حجت الاسلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر،سلطانی معاون سیاسی فرمانداری لنجان،میثم محمدی شهردار زرین شهر و جمعی از مسئولین این شهرستان و ذوب آهن در محل نهالستان شرکت سه شنبه 14 اسفندماه برگزار شد.

در این مراسم مهندس یزدی زاده ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رجب و روز درختکاری گفت : فنس (محیط تولید شرکت) 800 هکتار است لذا 25 درصد آن برای فضای سبز تکلیف شده است یعنی 200 هکتار فضای سبز ولی 80 برابر آن ایجاد شده است که بخش عمده ای از آن دیم است . ذوب آهن اصفهان بزرگترین جنگل دست کاشت کشور به مساحت 16 هزار و پانصد هکتار را دارا می باشد، در زمینه آب ، با وجود اینکه یک متر مکعب در ثانیه دیماند آب داریم اما آن را به چهار دهم رساندیم.

وی افزود : به دلیل شرایط سختی که استان و کشور در بحث بحران آب دارند ، استفاده  از پساب را عملیاتی نمودیم،همچنین بالغ بر 400 میلیارد تومان در زمینه اقدامات اصلاحی زیست محیطی هزینه شده است و پروژه هایی نیز در دست اقدام است تا آلایندگی ذاتی که همه صنایع دارا هستند به نحو مطلوب کنترل شود .

مدیرعامل شرکت تصریح کرد : از محمد نقی زاده به عنوان بنیان گذار فضای سبز شرکت یاد می کنیم که در شکل گیری این جنگل دست کاشت نقش موثری داشت.

وی افزود : معضل کمبود آب بخش های مختلف کشور را تحت تاثیر قرار داده است اما حفظ و نگهداری فضای سبز همواره مورد توجه است و در این راستا کشت گونه های مقاوم به کم آبی و متناسب با اقلیم منطقه به صورت جایگزین در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت تصریح کرد : آلودگی ذات همه صنایع است و ما تلاش داریم به وظیفه وجدانی و قانونی خود به بهترین نحو ممکن عمل کنیم.

در ادامه آیت ا... رهبر مسئول دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت گفت : خداوند به گونه ای طبیعت را آفریده است که خوراک گیاهان و نباتات کربن و بازدهی آن اکسیژن است لذا توصیه شده است پاک نگه داشتن محیط زیست که مهمترین روش آن غرس نهال است مورد توجه ویژه قرار گیرد.  

حجت الاسلام و المسلمین باقریان نیز گفت : مهندس یزدی زاده، پدر خانواده ذوب آهن هستند و تعامل بسیار خوبی با کارکنان و مجموعه شهرستان دارند که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی افزود : خانواده بزرگ ذوب آهن و خانواده بزرگ شهرستان در کنار همدیگر قرار دارند و به یکدیگر متعلق هستند. طرحی را برای موضوع آب با همکاری قسمت های مختلف پیگیری کردیم اما همچنان به نتیجه نرسیده است و امیدواریم سریعتر به ثمر بنشیند و همگان از نتایج آن بهره مند شوند.

سلطانی معاون سیاسی فرمانداری لنجان که یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود نیز گفت : یک سال زحمت و تلاش عزیزان عرصه صنعت را تبریک عرض می کنم و امیدواریم سال آینده را با هداف بلند در همه عرصه ها پیش ببریم.

وی افزود : انشاا... با تعامل و هم افزایی بخش های مختلف آیندگان بتوانند ار موهبت های الهی بهره مند شوند.

میثم محمدی شهردار زرین شهر نیز  ضمن تشکر از مدیریت ذوب آهن بابت تعاملات اجتماعی خوبی که با شهرستان برقرار نمودند، گفت : این تعاملات انشاا... نوید بخش این است که موضوعات فی مابین مجموعه صنعت و شهرستان به زودی حل شود.

وی خاطر نشان کرد : مجموعه انتقال پساب لاگون های ذوب آهن با تعاملات بین مسئولین زرین شهر و شهرداری فولادشهر ، زاینده رود و چمگردان انجام شده است تا آب مورد نیاز درختان از این محل تامین شود .

شهردار زرین شهر اضافه کرد : این شهر امسال در بین صنایع و مجموعه های خدماتی کشور توانست تندیس بلورین شهر سبز را در کنار دو شهر دیگر دریافت کند.

محمدی بیان کرد : وجود صنعت ذاتاً آلایندگی را در بر دارد که انشاا... به جهت حفظ منافع مردم در این زمینه اقدامات لازم انجام می گیرد.  

پیمان صداقت نیا مدیر اجرایی امور خدماتی شرکت نیز در ابتدای این مراسم گفت : فضای سبز و گسترش آن در ذوب آهن اصفهان از بدو تاسیس تاکنون همواره مورد توجه بوده است.

 مدیر اجرایی امور خدماتی شرکت تصریح کرد : این شرکت نسبت به انتخاب و بررسی گونه های مقاوم و کم آب اقدام نموده است که در شرایط جوی فعلی بسیار موثر است.

وی افزود : هر هکتار جنگل باعث کاهش حدود 70 درصدی گرد و غبار و تولید دو و نیم میلیون تن اکسیژن در سال می شود.ذوب آهن اصفهان با داشتن شانزده هزار و 500 هکتار فضای سبز، الگویی برای سایر صنایع به شمار می رود.

گفتنی است در پایان این مراسم ، آیین کاشت نهال با حضور مسئولین شهرستان لنجان و ذوب آهن در محل نهالستان این شرکت برگزار شد.

اصفهان پدر خوراک ذوب آهن روز درختکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر